Tak jak se vám mrzne? (zamčeno, je léto)(unlock-mrzne)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#661 Příspěvek od ok1hga »

ZdenekHQ píše:Tady spadla teplota rychlostí -1°C/hod, takže z 3.5°C je už 0.5°C. Asi to bude klouzat.
odpoledne tady byly +2°C a všechno mokré, ale teďka je venku -4°C !!!
ráno to bude hodně klouzat !

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#662 Příspěvek od Hubert_79 »

U nás jsou dva pod nulou, když jsem šel kolem poledne makat, tak byly asi čtyři nad.
Pěkně chumelí, dle radaru ještě bude.
V úterý jsem si užil krásnou inverzi, v údolí mlha že nebylo pomalu vidět a na kopci (na kterém, toť otázka za čtyři bludišťáky) krásně modro a celkem i teplo.
Přílohy
inverze.jpg
chumeli.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#663 Příspěvek od Celeron »

Zajímavý, jak je to teď kolem 22 hodiny teplotně rozvrstvený. Dešťolap meteostanice je 1,8 m nad zemí a ukazuje -4°C a větro/teplo/tlakolap ve výšce 5m ukazuje jen -1,6°C. Nad nulou ukazují rozdíl jen kolem 0,5°C. Pochybuju, že by pod nulou měly dva stejný termistory tak rozdílnej směrník až přímo koleno v charakteristice.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#664 Příspěvek od dobrman »

Já teď mám ve třetím patře (čidlo vystrčený cca 0,5m z balkonu) -0,8℃
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#665 Příspěvek od Hubert_79 »

Čidlo mám v druhém patře na vikýři, -2,7° C. V rámci Prahy jsme spíš na kopci (370 m vysoko) a takový trochu vidrholec.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#666 Příspěvek od ok1hga »

teploměr, čtvrté patro na okně -5°C
pouze několik milimetrů sněhu, "pocukrováno" . . .
Přílohy
20221119_050946.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#667 Příspěvek od EKKAR »

U nás normálka, všecko jezdí jak má, ovšem v Práglu už zase vyhlašujou pravidlo "(-1) + 2 = 3" neboli "Součet jednoho stupně pod nulou a dvou centimetrů sněhu přináší Pražákům 3 prdele problémů" - https://www.novinky.cz/clanek/krimi-sni ... _variant=0 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#668 Příspěvek od Hubert_79 »

Chtělo by to něco originálního, už se opakuješ :P a co udavače? Dneska jeho song citovat nebudeš?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#669 Příspěvek od EKKAR »

Nás tady tak nějak sníh v tuhle roční dobu nepřekvapuje, ale tam u vás ve Švéďácku s ním máte každoročně problémy, některý roky dokonce i v lednu ...
A že si z vás kvůli tomu dělal prdel i Nohavica? To je taky stará vesta, protože zatímco ostravak v Práglu v pohodě projde celým městem, pražáckej cajzl v Ostravě nedoleze ve zdraví ani z nádraží na náměstí, protože jak si někde otevře chlebárnu, hnedle přes ni dostane ... A s tím jeho udavačstvím a dajliměmedajličinedajli od plešatýho kremlodorskýho skrčka - no tak ji dostal, bóže, ví se to a nemusí se to pořád rozmazávat, komu to tak vadí, tak ho nemusí poslouchat a kupovat si jeho desky ani chodit na jeho koncerty nebo vystoupení - Gotťák taky měl od komančů Národního umělce, Vondráčková taky - a jak na ně lidi chodili včetně Dojčlandrajchu - a nikomu z jejich tamějších fanoušků nějakej komančérskej titul nevadil. Přijde mi to od tebe jako snaha opakovaně házet hovnem na někoho, kdo se nějak v minulosti provinil. Oni se (pokud se to tak dá nazvat) provinili jednou, zatímco vy stejnou chybu frapantně opakujete rok co rok zas a znovu - v tom je ten váš problém, že jste nepoučitelný.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#670 Příspěvek od Hubert_79 »

Ježiš, ty jsi tak vtipný a moudrý. Nepřemýšlel jsi nad kariérou v televizi?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#671 Příspěvek od EKKAR »

Aj waj iz mir - tady někomu docházejí argumenty, tak se snaží bejt rádoby ftipnej ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#672 Příspěvek od samec »

S tým oháňaním sa komunistami ste fakt trápni. Už ste za tie desaťročia mohli pochopiť, že pri moci sú vždy tí rovnejší, bez ohľadu na ideologiu pod ktorou sa tak deje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#673 Příspěvek od EKKAR »

Hele, samečku, MNE do toho netahej, já o nějakým udavačství nezačal, já naopak tomu "vytahovačovi na světlo" oponuju, že v určitý době pokud chtěl někdo žít i v prostředí plným vlků, musel chca nechca občas zavejt s nima, jinak by ho roztrhali a sežrali i s chlupama - a takovejch bylo povícero, jen se o tom nemluvilo... A nic to nemění na tom, že ten tolik propíranej Nohavica uměl svoje songy složit, zahrát a zazpívat a byl s tím schopnej vyprodávat koncerty, na kterejch se lidi bavili - a když ho vrchnost zakázala, lidi si jeho tvorbu předávali a přehrávali pokoutně, což se zas o každým tehdejším umělci říct nedá - přičemž se navíc dá velice snadno pochybovat o schopnosti "vytahovače na světlo" udělat kdy někdy cokoliv podobnýho svojím vlastním přičuněním ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#674 Příspěvek od ransom »

U nás minus devět. Tož jsem během dopoledne pro zahřátí zapískoval ručně pětadvacet metrů metr širokýho výkopu a zatahal a zaucpávkoval pětadvacet kabelů do trafačky. A k tomu poslouchal muziku, a do toho zasvítilo sluníčko. Paráda.

Ekkar: Nevím, co máš s Ostravou. Kdysi jsem vyprávěl v Ostravě, že jako Cajzl jsem byl na vojně v Brně poněkud na ráně, tak že jsem se cíleně odnaučoval přízvuku (navíc jsem to měl ještě říznutý jihočeským zpíváním). Ostraváci na to, že to je jasný, "Brňáci jsou blbci, my v Ostravě s Pražákama problém nemáme."

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#675 Příspěvek od petula »

na našem místní ouřadě mají léto. Už jsem to tu měkde psal, hned ve vstupní hale mají 21°C, vyvěsili si tam veliký digitální teploměr, aby to bylo každýmu jasný. Žádná energetická krize není, topí se co to jde. U mne doma mám nyní právě teď 14°C a to tu topí počítač. Vedle. kde není počítač je 9°C.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“