DIAL UP modem s uploadem 56K

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

DIAL UP modem s uploadem 56K

#1 Příspěvek od TeslaPC »

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli někdo neví o nějakém dialup modemu co by dokázal upload 56K. Standardní dialup modem dokáže upload jen 33,6K, ale já bych potřeboval modem co dokáže upload 56K, prý to určité typy modemů uměly a existovaly, jen vubec netuším jak a kde něco takového hledat, na googlu se mi nic najít nepodařilo. Chci to na hraní, vybudoval jsem si doma pro zábavu DIALUP sít ke které mám doma připojené staré a historické počítače a když nemám co dělat tak si s tím hraju a zkouším co to natčte a co jak dlouho trvá, ale vzhledem k tomu ze v hostitelským pc je obyčejný modem tak se všechny ostatní pc připojují jen rychlostí 33,6K a nevyužiju jejich plnou rychlost modemů 56K. Proto sháním nějaký modem co by dokázal upload 56K.
Díky za tipy

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Taky modem neexistuje.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Modemy 56k existují (například modem InSys 56k 3.1), ale nevím o žádném, který by byl kompatibilní s integrovanými modemy v počítačích. Prostě se nedomluví. Musel bys použít dva a dál to honit sériovou linkou.
Tyto modemy se používaly pro dálkovou správu PLC v průmyslových systémech. Dokud jel telefon po analogových linkách, fungovalo to docela spolehlivě. S digitalizací pevných linek došlo (v důsledku vzorkování) k tak vysoké chybovosti přenosu, že modem snížil přenosovou rychlost sám na takovou, při které chyby téměř odpadly, obvykle na 19,2k, někdy zvládal i 38,4k.
Naposledy upravil(a) Hill dne 18 lis 2022, 20:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od TeslaPC »

Použít 2 modemy aby spolupracovaly by bylo super, ale nemám tušení jak to udělat

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Je to obycajny V.92 56K modem, akurat patricne oceneny, pretoze je "priemyselny".

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#6 Příspěvek od judeware »

Zažil jsem v jedné městské knihovně na Písecku (okolo roku 1998) řešení se dvěma modemy v tomtostylu.
Capable of receiving at up to 56 Kbps and sending at up to 48 Kbps
Ale detaily po mně po tolka letech nechtějte. :oops: Bylo to (tuším) PC s NT4, jeden z modemů byl jen pro vysílání a druhý jen pro příjem a nešlo o "běžné linky", ale o "speciální datové okruhy od Telecomu" (tehdejší vyjádření těch, co to tehdy zaváděli).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

V.92 umoznuje teoreticky 48kbps upload, ale v praxi som to nikdy nevidel.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Behemot »

spousta i běžnejch low-cost modemů pro PCčka uměla podstatně vyšší downlink, až kolem 112 kb, ale uplink asi fakt ne

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

A preto su vsetky oznacene 56K...logicke :roll:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“