Gramo DUAL 622 automatika

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

Gramo DUAL 622 automatika

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdravím, dostalo se ke mně zmíněné chassis v dosti žalostném stavu. Co se dalo jsem opravil ale nefungovalo najetí přenosky na desku a vracení, přesněji fungovalo ale jen pro otáčky 33 1/3 při přítlaku kolem 0,5g, při volbě 45 otáček raménko nedojíždělo nad desku. A při větším přítlaku to nefungovalo vůbec. Nesmírně mě to dráždilo, hlavně je blbé, že se na to nedá pořádně podívat, protože když se to převrátí tak to nefunguje. Nakonec jsem po řadě pokusů zjistil, že pohyb raménka má na starosti čep (na obrázku číslo 206, označen šipkou) který se šmrdlá o plastovou předlohu v místě druhé šipky. Při důkladném prohlédnutí to vypadá, že je tam jenom trn a horní ploška jako je na obrázku chybí. Pokud je vidět jak to funguje je už řešení na dosah, zvolil jsem kousek izolace nasazený na čep a už několik týdnů to funguje. Třeba se návod jak na to někomu hodí, mám někde ještě šasi SIEMENS které dělalo totéž, ještě jsem se k němu nedostal, ale asi bude závada podobná. Tak třeba to někomu pomůže. Náhrada je na druhé fotce. Čep (206) má pružinku takže rozměr není nijak kritický...
Přílohy
P1010004.JPG
DUAL automatika.jpg
Naposledy upravil(a) jardafiala dne 19 lis 2022, 17:48, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Mně zas nějaká krasavice přeprala automatiku rukou, takže raménko se nastaví a pak se vrátí. Blbé je, že si pod to jeden musí lehnout jak pod auto.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#3 Příspěvek od MiraSt »

Já zachránil před SD takovouhle hifinu. Od příbuzenstva a v krabici. I s návodem, schématem a hadříkem na desky. Nicméně všechny řemeny styřelé. Takže jsem na gramec sehnal nový a nastavoval otáčky. Taky jsem musel k tomu lehnout jak pod auto a nastavoval jsem to dobré dvě hodiny. Pomocí CD a gramodesky se stejnou nahrávkou. Na jednom uchu reprák z CD a na druhém z gramce. A teď ladil otáčky až se mi zvuk slil v moji hlavě přesně uprostřed a po delší dobu nikde neujel. Vím že existuje stroboskop, ale než bych to celé sestavil tak jsem to ladil poslechem.
Přílohy
Fotografie-1849 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“