Ruzné kleště, ale od koho?

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

Když s Extolem nestříhám zrovna trojky šroubky, ale měděné dráty, taky pro hobby provoz vyhoví. Možná mají velký rozptyl vlastností a měli jsme kliku na ty dobré, prostě je tak rychle nezatratím.
Ale pravda, boční štípačky Knipex tu trojku šroubek zvládnou s přehledem.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od hafca »

Trochu se stydím, že jsem si nevybral z tady zmíněných značek. Nakonec jsem koupil kleště Stanley na které jsem viděl také celkem přízmivé hodnocení. Kombinačky, štípačky 180 a úzké 160. Dohromady za 750,-Kč, tak uvidím, co vydrží.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Co bys se styděl, i to je nářadí, které udělá lepší službu, než by se dalo soudit podle ceny.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#19 Příspěvek od marshal »

v r. 68 jsem na václaváku koupil dlouhé půlkulaté kleště fy E.A.Berg, made in sveden. Od té doby se mnou prošly několik zaměstnání a zažily místy i drsné zacházení (dělal jsem něco pod napětím a obloukem je zkrátil) ale nedám na ně dopustit. Škoda že už nic takového není k mání.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Štípačky Wiha jsou za ty peníze pěkný svinstvo. Mám jich asi 5 po cca pětistovce, na žádných po čase nedrží ty gumový krytky rukojetí a sjíždí to, musí se to lepit, a dneska jsem jedny zlomil na 5mm širokým pásku z FR4. Já myslel, že odletěl ten kousek FR4, a ona odletěla čelist. Fakt skvělá značka.

Už je nechcu ani vidět. :twisted:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#21 Příspěvek od dred »

Potreboval som bočné štípačky do práce - strihať CU pliešky šírky 10 mm a hrúbky 0,2, zložené po 8 a 16 na sebe. Skúšal som od štyroch výrobcov (Knipex nie...vysoká cena). Z tých štyroch, bežne dostupných v našich železiarstvách boli Extolky celkom fajn, ale bolo treba vynaložiť veľkú silu na prestrihnutie. Strih bol pomerne čistý, bez otrepov, ale išlo to moc ťažko.
Objavil som potom zn. FESTA a tie sú super. Rúčky majú trochu ináč tvarované ako tie extolky, ale dôležité je že strihať s nimi to ide asi tretinovou silou. Pritom zábrus ostria (uhly) vyzerajú byť úplne zhodné s extolom, tak to bude zrejme ergonomiou tých rúčok. Cena pri tom bola len 5,90€
Přílohy
obrázok_2022-11-21_130348908.png

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Nebylo by lepsi na tohle koupit nuzky?

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#23 Příspěvek od dred »

..tie pliešky trčia z kostričky imp. transformátora (sek,vinutie) a treba ich zastrihnúť na patričnú dĺžku. Pákovými či tabulovými sa to nedá...robili to predtým obyč. nožnicami, ale viac ako 2-3 pliešky naraz rovno neodstrihli..

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

Ja mel na mysli spis neco v tomto stylu https://www.fortum.cz/products/kleste-a-nuzky-4770425
drat to nelisuje jako stipacky ale striha, jde to s mnohem mensi silou.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#25 Příspěvek od dred »

..takými sa to bez deformácie plieškov nedá vôbec ...tie sú dobré na kruhové a viacžilové káble. Máme ich niekoľko kusov/druhov/veľkostí na firme.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#26 Příspěvek od Hydrawerk »

ZdenekHQ píše:Štípačky Wiha jsou za ty peníze pěkný svinstvo.
Které? Nějaké tzv. precizní? V práci jsem našel aspoň dvoje tyto z přiloženýho obrázku. Jedny měly upadlou čelist. Druhé byly kompletní, ale byly nějak nepovedené. Gumovej kryt rukojeti skutečně nedržel na svým místě. Čelisti na sobě moc neseděly. Taky je nikdo nepoužíval a koupily se asi Knipex 78 61 125 Electronic Super Knips. Nějaké takové jsem používal i v předchozích dvou zaměstnáních. Doma mám speciální verzi Knipex 78 61 140 Electronic Super Knips® XL. Samozřejmě netrapte je tlustýma drátama. Na to mám model 74 05 250 délky 25cm.
Přílohy
ASI NEKUPOVAT!
ASI NEKUPOVAT!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jo, ty precizní. On po čase povolí i ten nýt, co drží čelisti u sebe, takže jsou odsouzený na hrubší práci, ale žádná silovka. Ale že se rozlítnou na kousku sklolaminátu, to jsem teda nečekal.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#28 Příspěvek od Hydrawerk »

V Hornbachu mají různé pěkné kleště Wiha. Omrknul jsem je osobně. https://www.hornbach.cz/p/bocni-stipaci ... m/6341252/
Maximální tloušťka stříhaného drátu není uvedena.
Bohužel, na oficiálním webu se nedají dohledat. https://www.wiha.com/cz/cs/naradi/klest ... leste/?p=1
Takže se jedná o kdovíco. Možná nějaká speciální hobby řada, nebo jenom prodaná licence nějakému neznámému výrobci... Jako když je na něčem napsáno Philips, ale konstrukce i výroba je kompletně čínská.

Pokud vás to nebaví, kupte si nějaké od Knipexu a je to.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od forbidden »

Vy mě s tou Wihou strašíte. Mám od ní hlavně šroubováky, ale kleště jedny taky, odizolovávací. Ty zatím drží. Jinak kleště štípací všechny od Knipexu, malý precizní, větší na dráty i nůžky na kabely a speciální na hadicový spony. Zbytek kleští většinou česká Zbirovia, ucházející kvalita.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#30 Příspěvek od Hydrawerk »

Od Wihy máme mnoho šroubováků různého stáří v práci, zdají se mi kvalitní. Bývá na nich napsáno Made in Germany. Na kleštích Wiha z Hornbachu není napsáno nic o zemi výroby.
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 26 lis 2022, 22:57, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“