Cím mohu zaměnit tento tranzistor

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JaroslavSteiner
Příspěvky: 4
Registrován: 14 črc 2022, 02:00

Cím mohu zaměnit tento tranzistor

#1 Příspěvek od JaroslavSteiner »

Dobrý den,
na součástce viz přiloha je označení tranzistoru ale bohužel jsem nikde nenašel jeho hodnoty a proto nejsem schopen určit čím jej mohu zaměnit. Tato součástka je na předřadníku pro trubicovou zářivku. Děkuji vám za pomoc
Přílohy
20221104_194737.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#3 Příspěvek od teufel »

Zkus MJ13001. Může mít ale jinak vývody.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Jestli tam hoří často dal bych tam něco v pouzdru TO 220 . V dobách před pár lety byly plné odpadní krabice na SD vyhozených kompaktních zářivek . Tak v polovičce trandy přežily . Jetli něco takového máš , tak je tam dej . Mám jich ještě pár v sáčku .

Uživatelský avatar
Konev
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2022, 01:00

#5 Příspěvek od Konev »

Dobrý den, čím mohu nahradit transistor P130NS04ZB? Jedná se o transistor regulující otáčky ventilátoru ve voze Citroen, má proražené hradlo a na výstupu je tedy plná palba, tedy ventilátor jede stále na maximální otáčky.
Děkuji.
Přílohy
stp130NS04ZB.pdf
datasheet
(89.51 KiB) Staženo 37 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#6 Příspěvek od KUBO »

Podľa tohto článku ho nahrádzali IRL1404
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Konev
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2022, 01:00

#7 Příspěvek od Konev »

Dobrý den, děkuji za tip. Psal jsem i do některých e-shopů se sortimentem součástek a například z kondik.cz mi navrhli alternativu irfb7440pbf ( https://www.kondik.cz/tranzistor-irfb7440pbf-to220ab/). Ve vedlejším vlákně "Dotaz, kde sehnat tranzistor" mi poradili to koupit v Maďarsku kde to mají za nějakých 320forintů ( https://compatel.hu/index.php?productID=2372 ). Takže teď mám několik variant a budu se muset rozhodnout, s nákupem v Maďarsku nemám zkušenosti, kdoví co tomu oslovi Orbánovi přeletí přes nos kolem absurdní šály....
Ještě jednou velice děkuji za radu.
KUBO píše:Podľa tohto článku ho nahrádzali IRL1404

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od petula »

Psal jsem Vám sem odkaz na maďardský eshop, který ten Váš orig tranzistor nabízí za 320 forintů. Moje zpráva kamsi zmizela. :( Asi nějaká cenzura.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#9 Příspěvek od Ruprecht »

Ale houby cenzura. To je tak, když se jedna věc řeší ve dvou vláknech
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Konev
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2022, 01:00

#10 Příspěvek od Konev »

Dobrý den, jsem si vědom vaší odpověďi. Jen jsem chtěl dát vědět co mi bylo nabídnuto a jaká rada mi byla dána jinde, vaše zpráva nikam nezmizela.
Ještě jednou děkuji za radu a pomoc.
Přeji hezký den.
petula píše:Psal jsem Vám sem odkaz na maďardský eshop, který ten Váš orig tranzistor nabízí za 320 forintů. Moje zpráva kamsi zmizela. :( Asi nějaká cenzura.

Uživatelský avatar
Konev
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2022, 01:00

#11 Příspěvek od Konev »

Ano je to tak, omlouvám se. Ale díky tomu jsem dostal několik tipů včetně odkaz na originál a mohu se krásně rozhodnout.
Přeji hezký den.
Ruprecht píše:Ale houby cenzura. To je tak, když se jedna věc řeší ve dvou vláknech

Odpovědět

Zpět na „Součástky“