AKAI CD 79 preskakovanie hudby

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Panasonic RAE0150Z - preskakoval niekedy, pri malom otrase vzdy. Po otoceni nabok prehraval bezchybne aj pri otrasoch - rukou som do toho klepal a nic. Namazal som lozisko motora a problem zmizol - prehrava aj v normalnej polohe bezchybne aj pri otrasoch.

Uživatelský avatar
vladopp
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2022, 02:00
Bydliště: Poprad

#32 Příspěvek od vladopp »

rnbw píše:Panasonic RAE0150Z - preskakoval niekedy, pri malom otrase vzdy. Po otoceni nabok prehraval bezchybne aj pri otrasoch - rukou som do toho klepal a nic. Namazal som lozisko motora a problem zmizol - prehrava aj v normalnej polohe bezchybne aj pri otrasoch.
Dal som CD player na bok a pomohlo to. Co mam namazat a ako ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

Druhy kus Panasonic RAE0150Z (tentokrat vo vezi SA-CH34), identicky problem s preskakovanim, pri polohe naboku to drzalo. Rovnako pomohlo namazanie.

Medzi drziakom CD a plastom pod nim je velmi mala medzera. Pouzil som injekcnu striekacku s ihlou, natiahol trochu motoroveho oleja a par kvapiek vytlacil k oske motora. Nasledne polozil mechaniku horizontalne a nechal chvilu odstat. Teraz to hra bezchybne aj ked tukam prstami do menica.

Uživatelský avatar
vladopp
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2022, 02:00
Bydliště: Poprad

#34 Příspěvek od vladopp »

Problem som nakoniec vyriesil pouzitim cistiaceho CD. Asi som predtym zle cistil cocku lasera lekarskym liehom, lebo suche cistenie stetinkami na spodku tohoto CD mi pomohlo. 8-)
Přílohy
ImgW.jpg

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“