Focení mobilem a foťákem - ????

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#46 Příspěvek od MiraSt »

Moje řeč. Já je mám dva. Z toho jeden je jak by právě vyjel z fabriky. navíc černý a i s pouzdrem. Oběma už došla zálohovací baterka. U jednoho jsem jji už měnil, ale už je zase po ní.
Špatně zaostruje za šera a potmě. To musím ostřit ručně.
Ale má jednu pro mě velice ceněnou funkci a to "timeshift". To cíleně používám při jedné akci a mám skvělou sbírku snímků. Z těchto důvodů mám ty foťáky dva. Když jsem chtěl fotopark obnovit tak s touhle funkci jsem nenašel jediný v přijatelné cenové relaci. Další připojitelnou krabičku na časosběr nechci.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
h_honza
Příspěvky: 109
Registrován: 01 úno 2020, 01:00
Bydliště: Praha 1

#47 Příspěvek od h_honza »

Je pro mě stále méně příležitostí, kvůli kterým bych vytáhl starý Spotmatic (měří skrz optiku, ale při pracovní cloně) a ranec objektivů, některé Zeiss Jena DDR. A tak fotím mobilem.

Co mě nejvíc vadí je, že mi do toho UI mobilu kecá,kecá, a kecá. Já nepotřebuju, aby ty obrázky vypadaly hezky, já potřebuju, aby vypadaly jak chci já. Když jsem měl ještě Samsung S2, snadno jsem si udělal neostrou masku (v gimpu samozřejmě...). Novější A30 to dělá sám a podle mě moc a blbě. S tím už nic nenadělám. Asi si lidi od mládí budou zvykat se chovat a myslet tak, jak si to představuje UI jejich domácnosti. Zlatý uliční výbor...

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“