lineární zdroj 12V

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#46 Příspěvek od EKKAR »

Jenom navrhuješ 3,14čoviny, nad kterýma se musí odborník podivovat a laik přímo žasne, jaký že to nesmysly z tebe zas vypadly ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#47 Příspěvek od Cust »

Dát do cesty dc-dc a pak linear je velmi dobré řešení. A to nejen ohledně ztrát. Jenom prosím za dc-dc nedávejte 78xx. To jsou stable projektované na 50/60 Hz sinus usměrněný. Některé dc-dc jedou na 50 kHz, některé na 2 MHz. Na tuto frekvenci musí být lineár stavěný!!!
Na druhou stranu. V audiu se tomuto řešení vyhýbám.

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#48 Příspěvek od DukeNuke »

Kdysi jsem něco podobného dělal pro nějakého známého. Šel jsem trochu jinou cestou - místo IO jsem dal fet - nějaký IRF, jako referenci TL431. malá komplikace byla, že fet chtěl na gate o dost vyšší napětí, to jsem vyřešil 2x kond + dvakrát dioda - zdvojovač ke graetzu. protože v podstatě napájí jen tu TL431 (gate fetu nic nežere), tak není problém ho vyfiltrovat, případně by šlo stabilizovat. A trafo jsem použil ze staré stolní lampy 11,5V cca 50W? To už přesně nepamatuju. Poskládáno v podstatě ze šuplíkovek někdy kolem roku 2008, a myslím, že to jede doteď.

Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od elnovy »

hrabata tu radí ale schéma z nich nevypadne jen rady a urážení pokud možno všech kolem děkuji ti eklhofte

:lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#50 Příspěvek od EKKAR »

Člověk znalej problému si schéma bez problému navrhne i podle stručnýho popisu - a když je v koncích, zeptá se na detaily. Ale podstrkovat někomu "hotový řešení" s takovýma kopancema, jako "10GF filtrace", když tam má jen 9,4mF, navíc bez ošetření zapínacího proudu diodama v můstku, kterej je těm filtračním kýblům předřazenej, navíc "spočítaný" s hodnotama a konstantama "přes palec" neboli spíš jen odhadnutýma, to je pro mě "eklhaft", ty ňoumo jeden! Navrhuješ tady zařízení jak žlutej rybí ksicht - jó pané, to dóblý, to půjdéé, to povolí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#51 Příspěvek od DukeNuke »

Mě by ani tak nevadilo těch 10GF, možná by se daly přežít i ty "výpočty" odhadem, ale vypadly mu tam dva blokovací kondy na diodách v graetzu, to by rušilo...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#52 Příspěvek od EKKAR »

Prostě a stručně řečeno, "elnovy" by se spíš měl přejmenovat na "elblby" - aby to víc varovalo případný potenciální zájemce o jeho práci ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od elnovy »

Co furt mas s tou praci ty teoreticky rádče najdi si jineho blba tvoji urovně
nejsem machr jako jsi ty a neseru se do druhejch jsi opravdu na palici
v třebové
z tebe musi mit velkou radost idiote
botka

Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od elnovy »

na vysvetlenou
Idiot je v rámci lékařství zastaralé označení pro člověka postiženého těžkou mentální retardací (též slabomyslností či oligofrenií), tj. s narušenými psychickými funkcemi. Možnosti vzdělávání při takto silném postižení jsou většinou silně omezené. Česká psychiatrie v současné době slovo idiot nepoužívá zejména z důvodu jeho pejorativního výrazu a nahrazuje jej podle míry deficitu označením těžká nebo hluboká mentální retardace.[1] Světová zdravotnická organizace podle vlastního třídění mentální retardace označuje za idiocii IQ jedince nižší než 35, přičemž v rozmezí 20–35 jde o idiocii prostou, při IQ nižším než 20 o idiocii těžkou.[2]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#55 Příspěvek od EKKAR »

elnovy píše:...
z tebe musi mit velkou radost idiote
botka
Jo, boty ty dělat umíš. A jestli to "botka" mělo bejt slovenskej náznak ukončení, tak jen dokazuješ, že ani tu slovenčinu riadne nevieš - lebo "bodka" sa píše s "déčkom".
elnovy píše:na vysvetlenou
Idiot je v rámci lékařství zastaralé označení pro člověka postiženého těžkou mentální retardací (též slabomyslností či oligofrenií), tj. s narušenými psychickými funkcemi. Možnosti vzdělávání při takto silném postižení jsou většinou silně omezené. Česká psychiatrie v současné době slovo idiot nepoužívá zejména z důvodu jeho pejorativního výrazu a nahrazuje jej podle míry deficitu označením těžká nebo hluboká mentální retardace.[1] Světová zdravotnická organizace podle vlastního třídění mentální retardace označuje za idiocii IQ jedince nižší než 35, přičemž v rozmezí 20–35 jde o idiocii prostou, při IQ nižším než 20 o idiocii těžkou.[2]
Jo, hezkej popis. Sedí ti jak ulitej. Aspoň něco že umíš. Elektrika to ale není, aspoň ne na úrovni bezpečný pro ostatní.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#56 Příspěvek od EKKAR »

DukeNuke píše:Mě by ani tak nevadilo těch 10GF, možná by se daly přežít i ty "výpočty" odhadem, ale vypadly mu tam dva blokovací kondy na diodách v graetzu, to by rušilo...
Ono mu toho vypadlo mnohem víc, dokonce už mu vypadnul i podpis "el.návrhář HW a SW a DPS", asi jak se ty písmenka teď tady dověděly, k čemu je chudinky zneužívá, tak mu utekly z klábosnice ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#57 Příspěvek od Crifodo »

Cust píše:Řekneme, že první způsob je čistší, druhý způsob jednodušší.
+ ta ekonomika
Obávám se, že tazatele BC546ku už odpovědi spolehlivě vyděsily, případně znechutily.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od petula »

elnovy píše:na vysvetlenou
Idiot je v rámci lékařství zastaralé označení pro člověka postiženého těžkou mentální retardací (též slabomyslností či oligofrenií), tj. s narušenými psychickými funkcemi. ...
že odbočuji, Miloš Zeman (znám ho krátce z dávné doby z Prognosťáku a vetšinou jsem s ním nesouhlasil), svého času pronesl památný výrok: tři čtvrtiny české populace jsou mentálně zaostalí alkoholici nechápající souvislosti současného světa konec citace. Tento výrok ovšem nepochází z Miloškovy hlavy :D , nýbrž si ho Milošek vypůjčil od jeho známého, předního českého psychiatra. Osobně s tímto výrokem zcela souhlasím, ať už je jeho autorem kdokoliv. Moderátoři jistě prominou, že jsem se nechal unést a odbočil od elektroniky. :D

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“