K: Lakovaný vodič 25 mm2

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#31 Příspěvek od Olchor »

U bodovky bych to moc neřešil. Tam obvykle není trafo trvale pod napětím, jede jen v krátkých impulzech.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#32 Příspěvek od BOBOBO »

Ok . Jenom bych to nikdy nevyráběl jen z jednoho trafa , ale alespoň dvou .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#33 Příspěvek od Celeron »

Nojo, ale sežeň dva naprosto rozměrově stejný MOTy....
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#34 Příspěvek od BOBOBO »

Tak nebudou stejný ..... Stejně se využívá maximum přenosu a jedno trafo ti jen trochu zaprská .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#35 Příspěvek od Celeron »

Tak to nechrápu jak to myslíš. Předpokládal jsem, že chceš svařit dva rozříznutý MOTy aby bylo větší okno na tlustodrát. na to by byly potřeba dva rozměrově stejný.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#36 Příspěvek od Bernard »

To je zajímavá myšlenka. Sycení B by se moc nesnížilo, takže ani intenzita H. Tím, že proud naprázdno podléhá vzorci N·I = H·l a délka l se zvětší, zhruba ve stejném poměru se zvětší ten proud. To by nemuselo u domácího bodování vadit. Zvětši se i výstupní výkon, ale původní primár bude trpět. Další důvod, aby se pracovalo s přestávkami.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#37 Příspěvek od BOBOBO »

Ne chlapi , moc přemýšlíte , prostě paralelně . Jste ve sváření , tady se jede natvrdo . Prostě 3 závity na jednom i druhém a paralelně .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#38 Příspěvek od Celeron »

Hmm, dvě různý jednofázový trafa paralelně, není tam něco podobnýho jako hodinovej úhel u trojfázů? Minimálně tam bude problém s nestejnou impedancí a tím s cirkulačním proudem v sekundárech.
Třeba to tady nějakej tlustoproudař vysvětlí.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#39 Příspěvek od PavelFF »

BOBOBO píše:.... Mne učili před více než 50ti lety 10000Gaussů . No potom i u běžných plechů přešli na 11 i 12000 Gaussů . Tam už se "mezery" při skládání projeví . ...
Neprojeví. Mezera (rozumně velká, vzniklá při skládání) nemá skoro žádnou souvislost s indukcí. Mezera se neprojeví víc při 1,4T než při 1,0T. Mezera nemá na indukci (skoro) žádný vliv.
BOBOBO píše:.... A ten rozdíl 10% při špatném svaření může rozhodnout o shoření trafa . ...
To je blbost. Přídavné ztráty vlivem sváru jsou jen malým zlomkem celkových ztrát. Svařovaná trafa se vyrábějí a nehoří.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#40 Příspěvek od PavelFF »

Celeron píše:Hmm, dvě různý jednofázový trafa paralelně, není tam něco podobnýho jako hodinovej úhel u trojfázů? Minimálně tam bude problém s nestejnou impedancí a tím s cirkulačním proudem v sekundárech.
Třeba to tady nějakej tlustoproudař vysvětlí.
V tom má BOBOBO pravdu. Pokud budou trafa výkonově podobná a budou mít podobná napětí , nic špatného se nestane. Hodinový úhel u 2 jednofázových traf bude stejný s pravděpodobností 50%. :) Kdyžtak otočíš jedno vinutí.

Nějaké "vyrovnávací proudy" možná budou, ale ty to nepoznáš. Jenom nebudou trafa přispívat přesně polovičním výkonem do společné zátěže. Jedno bude trochu přetíženější a druhé nevytíženější. V bodovacím provozu je to fuk. Navíc se to ještě srovná různou délkou vodičů a spojkami na sekundáru.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od jova1 »

Za mě jen dva dodatky:
1. To trafo bylo svařené už od výrobce, já ho pouze v tom sváru rozříznul a opět svařil. Na rozdíl od klasických M I plechů jsou styčné plochy trafa broušené a leštěné, takže sedí na sobě po celé ploše těsně a bez mezer.
2. Nevím jak kdo, ale já od toho zase žádné extra výkony nečekal, na svaření například naběračky to stačí, takže za mě spokojenost.
Přílohy
nab.jpg

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#42 Příspěvek od BOBOBO »

Tech 10% při dlouhodobém zatížení rozhodující je . Dnešní trafa mají klidně pracovní teplotu 70°C a kdž ještě přidám , tak se dostávám na hranu odolnosti použité izolace vinutí a tím ke shoření.-vzniku mezizávitového zkratu trafa a s tím se pojí i bod předtím , je to prostě tak .

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#43 Příspěvek od vrky »

Mám tady třífázovou tlumivku.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#44 Příspěvek od petrfilipi »

Díky za nabídku, ale to je malý průřez.

PF

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#45 Příspěvek od vav »

Skús sa dohodnúť tu: https://stroje.bazos.sk/inzerat/1440013 ... atorov.php Nevšimol som si malý prierez, tak nič.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“