K: Lakovaný vodič 25 mm2

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Behemot »

měděná pásovina tvoří i sekundár trafopáječek, že, ale nedovedu si představit výrobu jinak, než nějak strojově

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#47 Příspěvek od foxrider »

Takovéto masívní dráty a pásky jedině na samotnou kostru na trnu. Jinak to vinutí neprošijete ani neutáhnete. A i na holou kostru - bez špalíku a paličky to nedáte...
Takže rozebrat /rozbrousit svařené jádro, stáhnout kostru, vyrobit přesný trn, a za pomoci špalíku a paličky to už půjde.

Dneska jsem ohýbal Cu vývod z trafa, pásek 15x3.5, a i když byl vyžíhaný a změklý od pájení stříbrem byla to fuška, palička byla potřeba. A do pravého úhlu v ruce vůbec, byl tam veliký rádius.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#48 Příspěvek od petrfilipi »

Jj, se samotným kopytem počítám. Trafo mám rozříznuté, vyčištěné. Sloupek má 30 mm šířku a 71 mm délku, koupím tedy 73 mm hliníkového jeklu 30x30x4 a koncové oblouky dodělám ze dřeva a celé to pak objedu 1mm plechem, abych měl rezervu. Kopyto přidělám na profil U100 a počítám i se dvěma bočními deskami, aby mi vinutí "neutíkalo" do boku.
Našel jsem doma měděné neizolované dráty (myslím, že sloužily jako sběrače pro nějaký portálový jeřáb v hale) o průměru 5,5 a 6,5 mm dostatečné délky. Trafo dává 3,45 V na 4 závitech. A ty se mi, doufám, do trafa v pohodě vejdou. Počítám, že bych dával ten slabší drát 5,5 mm (24 mm²) dvojitě, takže bych měl sekundár o průřezu cca 50 mm² - to bude stačit.

Bude to napětí 3,45 V dostatečné pro bodování (plíšků na aku a slabších plechů)?
Jakým (vypalovacím) lakem bych to pak měl zalít?
Jakou izolaci mám použít na ten pár vodičů? Bude ten teflon 0,2mm OK? Nebo by byla lepší kaptonová páska?
Existuje nějaká silnější ohebná "skelnolaminová" folie na izolaci?

PF

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#49 Příspěvek od vav »

A nechceš urobiť najprv pokus s o jeden závit viac a použiť lícnu 35mm2?

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“