Osvedceny prodejce 18650

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

Osvedceny prodejce 18650

#1 Příspěvek od termit256 »

Znate nekdo prodejce na ebay nebo aliexpresu od ktereho berete 18650 a kde kapacita aspon trochu odpovida uvadenym hodnotam?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Neodvazil som sa, radsej som kupil v TME.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#3 Příspěvek od sr71 »

Podle mì ty kvalitní s odpovídající kapacitou koupíš za podobnou cenu, možná i levnìji, tady v Èr než na Ali.
Ty podezøele levné z Ali (dost èasto s pøehnanì velkou uvádìnou kapacitou) jsem nìjaké mìl a vìtšinou mìli skuteèných max do 1Ah, vìtšinou spíše okolo 0,5Ah a bývají i hmotnostnì výraznì lehèí než "normální" èlánky.
Já vìtšinou dobré èlánky "tìžím" z vyøazených baterií elektrokol, ke kterým se obèas dostanu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Vraj taketo recyklovane clanky (od normalnych vyrobcov) pedavaju aj Cinania. Len bude otazny ich stav a rozdielnost parametrov (do serie by som ich nezapajal).

Tie pochybne "znacky" ako UltraFire, to je podvod a odpad.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#5 Příspěvek od dobrman »

Já kupuju články na https://eu.nkon.nl
(je teda fakt, že naposledy skoro před rokem)
S kvalitou jsem neměl nikdy problém. Za malý příplatek nabodujou i pásky (do tvaru U nebo Z)
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#6 Příspěvek od dracekvo »

Taky se přikláním momentálně k nkon.
Dříve jsem bral na alíku osvědčené 18650 lanzhd 3300mAh. Ale momentálně cena s dopravou je úplně mimo. Dřív to vyšlo tak na 60kč/ks, tak to bylo OK.

Dřív měli i samostané články na nexun.pl , ale poslední dobou už jsem tam nic zajímavého neviděl.

Akorát teď mi články došli, tak jsem pokusně objednal dva 2600mAh na hadexu za 99kč/ks.

Občas se něco objeví bazarového na forum.mypower.cz

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Ja to potrebuju jen do beznych veci typu svitilna apod. Kdyz napisou 2500mAh a bude to stat 60kacek i s postou, je mi jasne ze tu kapacitu to mit nebude. Kdyz to bude mit 1500mAh a vic bude to OK, ale pokud bude mit 700mAh, to uz bych nechtel. Proto se ptam na nejakeho prodejce ktery sidi jen primerene. :-) Baterie za 500,- tam davat nechci, protoze jejich vlastnosti a zivotnost nikdy nevyuziju.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#8 Příspěvek od warp »

Tak zkus od hezkyden.cz

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#9 Příspěvek od Kvicala_r »

Na takové ptákoviny jsem často brával Litokala - cena celkme dobrá, aku vždy přes 3Ah, měřeno nabíječkou a proti dodaným aku třeba v čelovkách rozdíl astronomický. Najdeš jak bez ochranného boardu, tak s...
I hodnocení prodejce odpovídá ferovosti

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Na tom nkonu jsou občas doprodeje , jinak drahé zboží . Nyní jsem objednal z alíka , oni se i hrdí katlistem a ! hmotností . Jestli to mají ze silnějšího plechu uvidím . Bral jsem z alíka litokalu a byl jsem nespokojen .
Ale i sony výběr nestojí 500,- ale i 150 . no + pošta .

Uživatelský avatar
Milda134
Příspěvky: 65
Registrován: 11 zář 2013, 02:00
Bydliště: jižně od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Milda134 »

Články 18650 používám většinou v LED svítilnách a s měničem na různé měřící vercajky, AVR tester, generátory apod. Na to zcela stačí baterie z ntb, po vykuchání stačí změřit jak dlouho se nabíjí, jestli moc netopí a jestli nezůstane viset před koncem na napětí 4.18-4.19V (nabíječka NITECORE D2), po nabití test kapacity tímto testerem:
XH-M240 18650 Lithium Battery Capacity Tester Meter
a na obojí tohle použití je to zcela dostačující, některé články se dostanou i přes 2000mAh, většinou to je 1500 až 1800mAh, ty slabší vyřazuju. Nové z p.r.c. byly kolikrát vadné už nové, tyto vydrží sloužit dalších několik let.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#12 Příspěvek od JirkaZ »

Nedávno jsem koupil Samsung INR18650-35E v eliquidshopu za 179,-/kus (už je nemají), změřil kapacitu a byly OK. Obecně se vyplatí prozkoumat obchody s elektonickými cigaretami...

nkon.nl jsem taky zvažoval, mají dobrou pověst, ale vzhledem k dopravě se to vyplatí až od více kusů.

Přímý nákup z PRCu fakt nebudu riskovat, není reálně kde reklamovat.

Jinak pochopitelně pokud nezáleží na kapacitě, ale na funkčnosti a ceně a člověk má vybavení na testování, tak jsou články z vyřazených akupacků z ntb jasná volba. V naprosté většině jde o značkové věci, přičemž sice už nedají to, co na začátku (ani kapacitu, ani vnitřní odpor, ani max. proud), ale ty vlastnosti už se nezhoršují tak strmě.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#13 Příspěvek od dracekvo »

Tak pošta na nkon začíná od 190Kč, což není až tak strašná položka.
Ono i po ČR musí člověk platit poštu. Takže ve výsledku ten rozdíl dopravy nebude tak markantní.

Samsung INR18650-35E tam stojí ve verzi Reclaimed (rozebraný z packu a může nést stopy po bodování) 75Kč.
A normální nový 125 Kč.

Takže i pro férové porovnání. Při odběru fungl nových 3ks z čr za 605Kč (a to počítám nejlevnější dopravu jaká se u nás dá sehnat 65kč zásilkovna)
Z nkon to vyjde na 565,-.
Pokud bych vzal 3ks rozbodovaných tak jsem na 415,- Kč
Takže myslím že se není o čem bavit a cena poštovného není žádný argument, když už se vypatí nákup od 3 kusů.


Pokud chci koupit jeden či dva kusy, tak nemá cenu se zabejvat cenou a prostě to někde koupím. Nejlépe v kamenné prodejně, abych nemusel platit poštu.

Baterky z číny jezdí po moři. Takže jdou neskutečně dlouho, nemají sledovací číslo. Je tedy otázka, zda vůbec dorazí a jak se pak zabejvat s reklamací, když nedorazí.


Kvalita liitokala je značně kolísavá, protože to není výrobce, ale jen si to nechává všude možně pod svým jménem vyrábět. Takže co bylo jednou OK, už příště být OK nemusí.
Navíc jak jsem psal předtím. Ty ceny v číně už nejsou tak zajímavé, aby se to vzhledem k možným problémům vyplatilo.
Pokud byl ověřený článek za 60Kč, tak OK. Ale teď už to stojí v číně pomalu víc jak na tom nkon.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Mimo kecech o nedodání a následné raklamaci souhlas . Když si člověk neudělá chybu a předčasně nepodepíše dodání zboží , což se může při nezanlosti angličtiny stát , stalo se i mně . Proto si na příchozí maily dávám pozor . Takže co my nedošlo , ono asi z 200 objednávek asi 4 ! , tak ty tři , kdy jsem neprojebal vlastní vinou dobu reklamace , tedy klikl jsem na nesprávné tlačítko a bylo , tak jsem dostal peníze na účet .
Jo a vlastně když jsem objednával LiPolky 100Ah , tak mne na jedné z vratek ojebali o bankovní převod . Zajímavé , od dvou kontaktů komplet , u jednoho asi o cca 6% méně .
No a v jednom případě mi zase dodali dva TIG hořáky . První mi dodali jiný typ a když jsem chtěl stále zboží , tak mi ještě gratis poslali ten správný .
No a ke zrychlení reklamace nedodání hned pište nejenom , že zboží nedorazilo , ale že jste kontrolovali poštu a tam také není . Zkrátí to jeden kontakt , na kterém se zeptají na toto .

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#15 Příspěvek od dracekvo »

Já sem to napsal asi trošku zmateně.
Chtěl jsem říci to, že člověk na to měsíc čeká a pak mu to stejně nedojde. Takže fajn, pokud je to třeba přes aliexpress, tak peníze zpět dostane celkem bez problému.
Ale peníze jsou mu na nic, když chtěl baterky.
Takže co dál, znovu čekat měsíc na novou zásilku?

Jako občas to může mít vyhodu. Že člověku vrátí peníze a ona zmizelá zásilka se za měsíc objeví. Taky se mi to stalo.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“