ICD2 Clone

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#16 Příspěvek od Atlan »

Diky uz nič.... :) myslim ze to mam. Postavil som potyio1 ... naprogramoval io, nahodil ovladac zapol mplab a nič.... ale potom dal download icd2 OS a uz to ide len pise CDWarn0020: ale to asi preto ze nemam to nikde pripojene :D

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jankop »

Ano, ten load systému je nezbytný.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#18 Příspěvek od Atlan »

To stale ked chcem ladit iny procesor musim loadnut OS ?
Ozaj ten menič 34063 nejake divne hodnoty tam vychadzaju na cievku a kondik. Sa mi to troska hreje. Tych 170mikroH a 1,5n sa mi nepozdavaju.

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jankop »

Pro skupinu procesorů se nahrává OS. Ten se nahrává ovšem pouze tehdy, pokud skupinu procesorů měníš. A nahrávání je automatické.
Měnič MC34063 možná není navržen optimálně, mně ale s uváděnými hodnotami funguje dobře a IO je naprosto studený. Základem je dobrá cívka s malým odporem a velkým povoleným proudem.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#20 Příspěvek od Atlan »

A rychlost krokovania zavisi od nastavenej frekvencie picu v simulatore ? Sa mi to zda troska pomale pri krokovani programu cez ICD2 debuger. Stalcim F7 a treba troska dlho cakat kym to skoci o jeden krok caa 2-3 sekundy. Rychlejsie by to neslo ?

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od jankop »

Atlan píše:A rychlost krokovania zavisi od nastavenej frekvencie picu v simulatore ?
Nebylo by špatné, rozlišovat debugger a simulátor, protože je to prostě něco jiného. Mně to dělá tak dva kroky za vteřinu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#22 Příspěvek od Atlan »

No mal som na mysli debugger. :) dnes sa k tomu nedostanem lebo sa mi stala nemila vec :( uz po druhe sa mi podarilo zmazat cast porgramu v pic18f4550 a tym padom sa mi nehlasi ako client mikrocip ale nezname zariadenie. Tak ze som to reprogramoval.... dost blbe :( Ma niekto podobnu skusenost ? (zatiial som dal zamknut bootovaciu oblast tak neviem ci to pomoze....

Na prebehnutie jednej instrukcie napr movlw mi trva 1,5s tak ze je to asi pomalsie ako tvoje :(

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od jankop »

Jednou jsem při nějakých experimentech také poškodil boot loader a musel reprogramovat. Ale protect jsem neaktivoval. Zatím mám poslední firmware z MPLAB 8 a naprosto bez problémů. K té rychlosti, nepoužívej SFR zobrazení a dej si potřebné registry do WATCH. A zkontroluj, jestli nekrokuješ MCU s interním oscilátorem na 32KHz. Mě se to povedlo a bylo to velmi pomalé. Vyrobil jsem dva kusy ICD2, jeden má kamarád a nemůžeme si je vynachválit. A ještě jednu dobrou radu, když je to pomalé, špatně to reaguje třeba na zastavení programu, je to celkově nestabilní, vybíhají chyby a svítí busy nebo nedej bože blikne červená ERROR, tak zkrať ICD kabel na minimum. Tedy maximálně na 15cm. To byl jediný vážný problém, který jsem řešil. Na to je ICD2 velmi citlivé.
Přílohy
IM028402.JPG
(44.31 KiB) Staženo 67 x

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#24 Příspěvek od Atlan »

NO BUSY svieti pravidelne teda lepsie povdane blika dost vysokou frekvenciou pri behu programu ale to asi ma tak byt :) NAjviac ma stve to mazanie 4550, Inak mam rezistory 33ohm na D+ a D- tak asi pojdu prec :( ale aj cez problemi ktore to ma je to super :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#25 Příspěvek od Atlan »

No casa trpezlivosti pretiekla :( zasa to zmazalo :( PLS help

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od jankop »

Nevím co děláš! Zkus to popsat. Jak jsem řekl, zažil jsem to jen jednou. Pokud máš druhý programátor, tak bych odstranil kondenzátor z MCLR 18F4550 a rezistor 2k2 nahradil 10K. Pak by šel procesor programovat bez pracného vytahování z patice pomocí tří malách příchytek-svorek.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#27 Příspěvek od Atlan »

No kablik som skratil z 25cm na 16 nemomohlo res zmenu som nezistil :) Ale... vypol som file register a uz to bezi za 1- 1.2 s :D ak zapnem file reg ale nepovolim full update tak to robi za 1.5s s full za 4,3s :(
Moja chyba myslel som ze ked nemam SFR zapnute tak je to ok ale tie registre co som mal tak t o spomalovlai :). K mazaniu som sa dnes nedostal. tak uvidim... :) DAkujem za pomoc a rady. Diky :D

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#28 Příspěvek od Atlan »

Po serii tesotov a neuspesny pokusov o vymazanie boot. Testovane zariadenie stopnem F5 dam F6 vypnem MPLAB8, ostava svietit led POWER, VDDisp a VPPisp. VYtahujem USB kablik pockam caa 5s Strkam USB... vindows pise nezname usb zariadenie.... :(

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#29 Příspěvek od Atlan »

No zdasa ze studium prinieslo ovocie :D http://www.edaboard.com/ftopic161641.html

ZApol som brownout s hodnotou 4,5V na danej adrese je doporucena hodnota 4,2V tak dufam ze to uz bude v poriadku zatial sa drzi :) a natiahol to do 4550.

Jundak

#30 Příspěvek od Jundak »

Hodnì o ICD klonech jsem našel na tomto sajtu zamìøeném na programování a procesory. Je tam dobré základní rozdìlení.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“