Liška se stále obnovuje

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od xsc »

Asi místo mailovky myslíš záložky... Panel/záložky/správa záložek a tam máš možnost zálohovat. Vznikne ti jeden soubor, který lze zas naimportovat do FF. Edge se tváří, že ho přímo importovat neumí, ale přitom z nainstalovaného FF import zvládá. Pak můžeš ještě dát exportovat jako html, vznikne ti stránka plná odkazů.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , dík , máš recht . Nejdříve jsem zálohoval , ukládal , až jsem spustil edge a tam je přímo odkaz extrakce záložek z : IE , MOZ , atd . Takže lze bez problémů . Tak již mohu přejít , ale . Když jsem omezil v lišce tu paměť , tak dodnes dala pokoj .... Pak si jednu nedej .

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#18 Příspěvek od xsc »

Mně FF bez problémů běhá i bez nějakého omezování paměti. Jiné prohlížeče používám jen výjimečně.
BOBOBO píše:... až jsem spustil edge a tam je přímo odkaz extrakce záložek z : IE , MOZ , atd . Takže lze bez problémů.
To vím, že tam je. Ale zajímalo by mě, jestli by to Edge naimportoval přímo z toho souboru se záložkama. Takhle si to vyhledá z rozinstalovaného FF, ale co kdybych chtěl FF záložky přenést na PC, kde je jenom Edge.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Mi taky již vícero let , až do nyní . No mám jen stroj s 4,5G a tu to před Vánoci zlikvidovalo . No a po omezení to zabere i po delším čase běhu PC kolem 2G .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Zdravím , objevil se mi další problémek . Mimoto , že při nových aktualizacích zlikvidovali možnost omezení zabrání pamětí a je spuštěno klidně 30 procesů lišky , tak se mi stává stále častěji , neb pc využívám coby radio , že se mi po 20 min až třeba hoďce program sekne . Dokonce když chci něco vykonat , tak chvíli hrabe , než lze ovládat . Dá se něco udělat s tímto ? díky

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hubert_79 »

Copak máš za system? Desítky? A plotnový, tedy klasický disk? Tady bych to hledal... Rád tohle dělá proces "SysMain", tedy jakási údržba.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

7čky , roťák využitý 50% , jako vždy ze šrotu , zdarma . Ale na tom posledním šrotu v podstatě stejná konfigurace , dokonce jsem musel nyní přejít na kabel ze vzduchu , kde jsem měl down 07 a nyní mám skoro 25 ... CC uděláno , ale jedno je jiné . V tom dřívějším šrotě poč naběhl a disk ztichl , dnes občas hrabe . SP mám + nějaká menší záplata . Sušenky zakázány , žádná automatická aktualizace nepovolena . Po poradě zde jsem dodal i externí grafika a dodělal nad ní ještě větrák . Zdroj buďto 350 nebo dokonce 400 .
Přílohy
procesy.jpg
config.jpg

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#23 Příspěvek od serviceman »

xsc píše:co kdybych chtěl FF záložky přenést na PC, kde je jenom Edge.
Export a import záložek v HTML.
Horší je to s hesly. FF exportuje do CSV, ale Edge to neumí naimportovat (dřív to uměl, tak je to snad jen dočasná chyba).
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#24 Příspěvek od kejki »

BOBOBO píše:7čky , roťák využitý 50% , jako vždy ze šrotu , zdarma . Ale na tom posledním šrotu v podstatě stejná konfigurace , dokonce jsem musel nyní přejít na kabel ze vzduchu , kde jsem měl down 07 a nyní mám skoro 25 ... CC uděláno , ale jedno je jiné . V tom dřívějším šrotě poč naběhl a disk ztichl , dnes občas hrabe . SP mám + nějaká menší záplata . Sušenky zakázány , žádná automatická aktualizace nepovolena . Po poradě zde jsem dodal i externí grafika a dodělal nad ní ještě větrák . Zdroj buďto 350 nebo dokonce 400 .
Mi to dělalo vždycky před aktualizací, zakousnuté, nic nešlo dělat a na správce čekat snad 2 minuty. Teď už to asi rok nedělá a aktualizaci hlásí tečka vpravo v rohu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

Když mi to ohlásí aktualizaci , tak ji někdy hned , někdy po pár dnech stáhnu a nainstaluju . Tady jde o to , že jsem třeba venku , nebo ve vaně a běží pořad . bez nijakého vlezu do pc , i vypnu monitor , tak se přehrávní sekne a je . Někdy stačí jen kliknout , někdy to na myš odhadem více jak 30sec nereaguje zvnějšku pozorované na nic . Nelze se ani v tom okamžiku pochopitelně na cokoliv podívat . Na monitoru statický obrázek a nic .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

Ty tam máš ještě instalovaný IE? Ten brání hodně věcem na starších deskách s pomalým FSB. Jestli ho fakt nepotřebuješ (já jsem si za poslední 2 roky nevšiml jeho potřeby), tak ho odinstaluj a možná by to chtělo propucovat ty sedmičky (odpad v TMP, registry atd.).

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Píši CC a IE je přece implementovaná součást systemu , ani jednou jsem nepoužil .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od p32 »

Mi tedy nepřipadá IE8 jako součást instalace W7, ale možná se pletu jen podle toho náhledu, co je tam jako spuštěné.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Hape »

BOBOBO píše:... že se mi po 20 min až třeba hoďce program sekne . Dokonce když chci něco vykonat , tak chvíli hrabe , než lze ovládat ...
Mohlo by to být nastavením napájení jednotlivých komponent PC. Z důvodu úspory energie může OS něco po nastavené době nečinnosti vypnout a prohlížeč (nebo něco jiného) se s tím nemusí vyrovnat. Podívej se jak to máš nastavené ve schématu napájení>pokročilé nastavení napájení, případně ve vlastnostech síťovky ve správci zařízení a zkus třeba zakázat vypínání disku, nebo síťovky. Pro názornost přikládám obrázek.
Přílohy
Nastavení napájení.PNG

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#30 Příspěvek od kejki »

BOBOBO píše:Když mi to ohlásí aktualizaci , tak ji někdy hned , někdy po pár dnech stáhnu a nainstaluju . Tady jde o to , že jsem třeba venku , nebo ve vaně a běží pořad . bez nijakého vlezu do pc , i vypnu monitor , tak se přehrávní sekne a je . Někdy stačí jen kliknout , někdy to na myš odhadem více jak 30sec nereaguje zvnějšku pozorované na nic . Nelze se ani v tom okamžiku pochopitelně na cokoliv podívat . Na monitoru statický obrázek a nic .
Šlo o aktualizaci FF a tu to nehlásilo, jen se to začalo chovat jako hovado.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“