Ruzné kleště, ale od koho?

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#31 Příspěvek od milosak »

Hornbach a jemu podobný markety je lepší vynechat.

Ale mně ty Wiha štípačky perfektně stříhaj už 10 let, prostě Zdeňku musíš s nima stříhat
jenom slabý dráty a ne 2 mm pružiny :D

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#32 Příspěvek od rudolf02 »

No, já přešel jen na Knipexky pokud to jde, rozhodně ne supermarkety.
Ještě bych dodal, pokud se nachomýtnete k nějakým skutečně starým kleštím (zejména štípačkám) s holými rukojeťmi oddolávajícím větší korozi a pevným kloubem, nechte si je přebrousit. Podobné jsem zdědil po tátovi, knipexkám se více než vyrovnají.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#33 Příspěvek od Celeron »

Měl jsem dvoje stranový štípačky podobný těm Wiha na fotce. U jedněch ulítla na 3A diodě jedna čelist a druhý čím dál víc šmajdaly čelisti až s tím nešlo dělat. Pokus je srovnat akorát rozviklal čep.
Tak jsem se vrátil do dob bolševika a začal zase používat pedikůrový Solingeny. Na osazovámí součástek s průměrem drátu do 1,5 mm proti těm Wiha neskutečnej rozdíl. Táta mě je kdysi koupil v roce 1968 spolu s čelníma a stranovejma Knipexama na služebce v Norimberku a kromě těch stranovek, který jsem zničil cvaknutím kabelu pod proudem dodnes drží bez broušení. Ty čelovky cvaknou M4 šroub, pružinovej drát do 1,5 mm, svářecí drát 2,5 mm. Zuby na nich nejsou. Stále se vyrábí, už přes 50 let.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#34 Příspěvek od milosak »

My jsme za komárů v Radiospoji používali ty tvoje kleště na manikůru.

Zastřihávali se s nima vývody součástek při osazování desek a nikdo jim jinak
neřekl jak Belzérky .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#35 Příspěvek od Celeron »

Jo ještě jsem zapoměl na jednu perfektní schopnost těch Solingenů. Při kuchání vadnejch DILů se s nima bez jakýkoliv úpravy daly stříhat vývody těsně vedle pouzder. Pak se tahaly jednotlivý nohy a pak odsály díry. Ono tahat šváby z ruskejch desek zablemtanejch z obou stran epoxydovým lakem ani jinak nešlo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem koupil na test jeden Knipex a jeden relativně levnej (pro mě) noname kvůli špičkám. Protože s tím taky cvakám vývody IO u pouzdra. A samozřejmě na nehty je to taky ideál.

Překvapilo mě, jak je Knipex proti Wiha lehoučkej.
Přílohy
stipacky.jpg
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#37 Příspěvek od Celeron »

ZdenekHQ píše:Překvapilo mě, jak je Knipex proti Wiha lehoučkej.
Není to Tí-Tan? :lol: Kdysi na počítadlovým školení v Tatarsku se mi moc líbily lehoučký lesklý lžičky do kafe. Myslel jsem, že to je tvrzenej leteckej dural a on Tí-Tan. Měl jsem jich 6 a nemám ani jednu, všechny po mě kámoši vykručeli na různý použití. Příště, patřičně poučen, jsem z Tatarska přivezl pro změnu Tí-Tanový šrouby do ledu, horolezci, horolezkyně a horolezčata mi je po návratu rvali z rukou. :lol: Léta osmdesátá.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#38 Příspěvek od milosak »

Tak jsem zakoupil koncem roku model Knipex 78 03 125, jsou nerez Zdeněk má
černěný a umí Fe pouze 1,0 mm .

Když jste mi Wihy pomluvili :D jo koupil jsem je u nás v Jenči u pumpy za 557 vočí

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty dvoje štípačky taky stály dohromady skoro 800Kč (nemá teď po ruce fakturu). Budu testovat, ozvu se za půl roku. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#40 Příspěvek od Balt76 »

Ty 78 03 125 mám jedny v práci, jedny doma, možná už 3 roky. V práci takřka v denní permanenci. Štípu s tím, co je třeba, ale spíš podle citu. Dvaapůlku drát bych asi už radši nezkoušel. Do tý jedenapůlky je normálně používám. Drát i licnu. Mluvím teda o mědi. Kleště nemaj žádnej problém. Žádnej vakl, proti světlu nevidím mezi břity žádnou mezírku ani zoubek. Normálně mi spolehlivě cvakaj chlupy na ruce.
Pravda, železo 1mm v průměru (jak maj na rukojeti psáno) bych s nima asi nezkoušel. I když čistý železo by mělo bejt měkký, tak by to asi šlo. Ono taky, kde vzít čistě železnej drát, že jo.
Ještě si asi pořídím 78 31 125 nebo 78 41 125. Maj užší hlavu, což se občas šikne. Zase kvůli zeslabení na nich píšou menší průměry. Občas se by se šiknul i ten přidržovací mechanismus (78 41 125), jestli to maj vymakaný.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od forbidden »

K čemu tam je ten přidržovací mechanismus, že odcvaknutej zbytek neodletí do neznáma?

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#42 Příspěvek od Balt76 »

Tak to chápu.

citace:
S drátěnou svěrkou – žádné nekontrolované odskakování odstřižků drátů

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#43 Příspěvek od Celeron »

Jo ten vehement proti odletu je dobrej. Já to neměl a osmimilimetrovej drátek cvaklej z odporu prolít žebrovanou bočnicí do zdroje Aritma a udělal mezi bambusákama pěknej průklest. Tak jsem zevnitř nalepil pod žebrování kus plastový sítě do okna proti komárům
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#44 Příspěvek od Cust »

Já na běžné věci používám proskity z GM a stříhám s nimi jen tenkou měď nebo licnu do 2.5 mm². Na fajnové věci mám 2x EREM viz foto, jedny ještě úhlové... To je naprostá pecka, ale cena v tisících.
Přílohy
kleste.jpeg

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od workhard »

U pumpy - to jste mně připomněli veselou příhodu se zlatými bity od pumpy, kdy po prvním šroubování špička bitu zůstala ve vrutu :D
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“