Topná deka na pár použití

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#16 Příspěvek od ransom »

Ivan_01 píše:v nejakom animáku bola samovražedná búdka
Futurama.

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#17 Příspěvek od barnodaj »

Crifodo, fakt je ten, že ta prorážející se dioda pracující pouze v jedné poloze regulace byla dost zákeřná závada a většina lidí by asi deku vyhodila.
Jinak dva svetry, troje ponožky, kulicha a popřípadě zimník doporučuje i paní Markéta a ta by si určitě nevymýšlela. :(

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#18 Příspěvek od ransom »

Jak to děláte? Já mám doma 18°C a chodím nahej.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

No vidíš, já mám 25℃ a chodím v trenkách. A užívám si dokud to jde, pak nám to stejně vypnou. :lol:

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#20 Příspěvek od barnodaj »

1) Příbuzný Pekarové
2) Nemrava
3) Obyvatel v současné době neoblíbené země?
:lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hubert_79 »

p32 píše:No vidíš, já mám 25℃ a chodím v trenkách.
Teď jsem se změřil a mám 36,2° C. Ale major Haluška "mal aj 27 a ako sme tých bolševikov...", no dál už to znáte.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

barnodaj píše: Jinak dva svetry, troje ponožky, kulicha a popřípadě zimník
A tím úspěšně začneme připomínat obyvatelstvo někde mezi Dněprem a Jenisejem :roll:, případně Mrazíka.
Poláci zase slaví energetické výdobytky 21. století amatérským povrchovým kutáním hnědého uhlí.
Stejně by mě zajímalo, jak se dlouhodobě projeví taková indukční smyčka protékaná 0,7 A na organismu, který je do ní zabalen.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#23 Příspěvek od xsc »

To je hezké, jak stále opakuješ ty samé pitomosti.

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#24 Příspěvek od barnodaj »

Dlouhodobě to nedáš, to co mám já ma naplno 60W a po dvaceti minutách to je hodně nepříjemné, na půl asi 40W a na nejméně 20W, jenom ten nejslabší stupeň topení se dá vydržet trvale. Vyhřeju postel a vypnu to ze zásuvky. Ta deka je z nějakého materiálu (vlny?), který dobře tepelně izoluje, tak že to vypadá jako by hřála i ve vypnutém stavu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

Tady píšou 160 W, nevím jak to fungovalo původně, teď po překlenutí té NTC sekce to po nějaké době začne cyklovat asi 1:6 vyp/zap. Deka je na dotek vlažná, ovšem ochlazovací plocha je dost velká. Proud po nahřátí sleze asi na 630 mA. Materiál je ta "tkanina z PETek" na omak měkká, dělají se z toho i čínské župany "micro-fleece".
Nedělám si iluze, že opravených (pokud to vůbec jde) deček bude víc než tak procento.
Pro úplnost, setkal jsem se i dekami defacto podkladovými rovinými z asi 7 mm silného materiálu, kde je ten mechanický 2-3 stupňový přepínač příkonu, to snad vydrží víc protože se to mechanicky nežmoulá a nepřehýbá.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Dostal sa mi do ruk podobny smejd z Lidlu. Nejaka podlozka a 3 rozobrate ovladace. Podlozka ma len 2 piny. Vykazovala takmer nulovy odpor 8O. Pripojil som to na lab. zdroj. Chvilu prud tiekol, potom prestal. Teraz vykazuje odpor nekonecny :D

Rozobral som kryt konektora na decke. Je tam asi len jeden kabel, podobny koaxialu. Stredny vodic je hrubsi, navinuty na nejakom jadre, potom priehladna izolacia a na nej navinuty jeden tenky drot. Konektor je zapojeny na oba vodice na jednom konci, na druhom konci je dioda. Vnutorny vodic vykazuje asi 7R, vonkajsi 170R (ten sa prerusil). Na jednom konci je skrat medzi vnutornym a vonkajsim...

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#27 Příspěvek od Valdano »

Celeron píše:A kolik fuseklí doporučuješ na nohy? :)
Kvalitní vyhřívané ponožky se zabudovanou li-pol baterií a s dálkovým ovládáním stačí i jedny. Cenové rozpětí různých typů je tam od 1200 do 4800 Kč za pár. Těch tady zmiňovaných levných vyhřívaných dek by za tu cenu bylo hned několik. :D

Jinak v tom eshopu mají i vyhřívané vložky do bot, rukavice, kalhoty, vesty, trička a bundy.
Přílohy
Nohy jako v bavlnce
Nohy jako v bavlnce

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#28 Příspěvek od keemo »

jo a kdyz ti ta lipolka blafne tak ti najednou bude horko jak v pekle... diky ne :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Presne ako na ilustracnom obrazku :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#30 Příspěvek od Hill »

Někdy v devadesátém jsem jednomu trhovci dělal PWM regulátor k vložkám do bot. V dodávce si vozil ještě jednu nabitou 12 V / 75 Ah baterku, vložky byly krásná čalounická práce s odporovým drátem, přívody v silikonových bužírkách, zvenčí nad patou konektor. Škoda, že jsem to tehdy nenafotil...
Odběr jedné něco přes 1,2 A - paralelně topily moc, v sérii málo, proto ten regulátor. Také šlo o to, že v sérii hrozilo, že přes vlhkou vrstvu mu z nohy do nohy poteče nějaký slabý, nicméně nenulový, stejnosměrný proud, proto jsem dal přednost zapojení paralelně s regulací.
Ale buď ho stejně zábly nohy, nebo se mu zpotily, a pak zábly ještě víc. Odnesl to nastydlými ledvinami dřív, než se naučil to zregulovat, ani nevím, kam je vyhodil. Naposledy mi volal odněkud, kde se chytala televize z Kletě (bylo to ještě v době předmobilové, meziměsto se točilo s nulou na začátku a číslo se nikomu nezobrazovalo), snad mi i říkal, kde to teď bydlí, ale zapomněl jsem to stejně, jako jsem se ho zapomněl zeptat, zda si ještě troufá to používat, a posledních 30 let o něm nevím.
A pak jsem měl v parádě vlněnou deku či podložku 85x175 cm, prý nechutně drahou, napájenou pulsním zdrojem 90 W k notebooku, s termostatem a displejem. Že zobrazuje jen tělesnou teplotu, ale nehřeje. A záruka k ničemu, prodejce se nedá sehnat. Opatrně jsem to rozpáral, uvnitř rohu začínala smyčka ze šňůry, v níž bylo několik desítek uhlíkových vláken. Ta smyčka byla přerušená. Možná ne daleko, přesto nevím, jak bych to spojil, i kdyby se ta deka dala rozpárat. To jsem prostě vzdal.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“