Opět a zase DVD SENCOR

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Opět a zase DVD SENCOR

#1 Příspěvek od mi-ro »

Sešly se mi tady dva úplně stejný kusy se stejnou závadu kterou jsem ještě nedělal. A sice byly vadný elyty ve zdrojích-výměna, napětí sedí, DVD rozsvítí jen modrou LED a to je vše. Vůbec nereaguje na žádné tlačítko, nejde zapnout, mám podezření že nesprávným napětím utpěl SW nebo PC. Nevyřešil někdo podobný problém? Jedná se typ SDV-5504
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Takovejch se mi tu sešlo na 12Ks a všechny měly stejně odpálenej zdroj. Všechny jsem vrátil zpět.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Ale zdroj mi už jede a dává všechna napětí tak jak jsou posaný u "kšandy", modrá led svítí ale DVD nereaguje, je to důsledek předchozí závady zdroje? Možná tomu ublížily nefiltrovaný špice v 5V větvi protože tam elyty nejvíc odcházejí.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Nehreje sa tam niektory IO? Stava sa to.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Hlavní-největší čtvercový PC se hřeje ale ten se hřál vždycky. Jestli myslíš servo tak to je v klidu. Jinak jsem jich taky uďál už spousty ale tohle se mi stalo prvně a hned dva kusy se stejnou závadou.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Pokial sa to nehreje tak, ze sa po chvili na tom neda udrzat ruka, tak to bude asi ok.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#7 Příspěvek od SIDTIM »

Zkus ještě reset. U 7102 se myslím držely tlačítka FF a REW a pak zapnout, či tak nějak..
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Přesně stejnou závadu u SENCORa jsem potkal taky, jestli to byl stejný typ už si přesně nepamatuju. Ale šel zpátky, byl asi půl roku starý - po zapojení do sítě naběhl do Stand-by a víc už s ním nehnula ani svěcená voda. Další osud přehrávače je mi neznám...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Kaca »

Ahoj ! Nevíte někdo na jaký výkon je zenerka 3.9V ve zdroji označená jako D 15 ? Mohlo by stačit 1.3 W ? Jinak mám u toho stejnou závadu jakou popisuje mi-ro. A funguje ten popisovaný reset ? Díky Kaca

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#11 Příspěvek od SIDTIM »

No to je potom na infarkt, už jsem se s něčím podobným také setkal. Po pracné a zdlouhavé opravě a rekonstrukci mechaniky i zdroje na starším videu jsem při vložení zkušební kazety zjistil, že videobuben je po smrti. Nový měl stát téměř 2000,-... :guns:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
alino2
Příspěvky: 50
Registrován: 18 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od alino2 »

mi-ro píše:Sešly se mi tady dva úplně stejný kusy se stejnou závadu kterou jsem ještě nedělal. A sice byly vadný elyty ve zdrojích-výměna, napětí sedí, DVD rozsvítí jen modrou LED a to je vše. Vůbec nereaguje na žádné tlačítko, nejde zapnout, mám podezření že nesprávným napětím utpěl SW nebo PC. Nevyřešil někdo podobný problém? Jedná se typ SDV-5504
Teraz ti asi nepomôžem, ale mne sa tiež stalo niečo podobné. Po oprave zdroja premeraní i osc. všetko v poriadku. Náhodou som mal jeden zdroj funkčný, tak som ho vymenil a všetko sa rozbehlo. Bolo to zaujímavé, tak som ich porovnával - meral nezistil som rozdiel, ale s jedným to šlo a s druhým nie. Musel som to odovzdať inak by som to možno skúšal do dneška.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Kaca »

Včera jsem rozchodil tohohle Sencora a to tak že jsem dal nový C11. Měl taky tuhle závadu. St.-by a dál ani ťuk.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Kaca píše:Včera jsem rozchodil tohohle Sencora a to tak že jsem dal nový C11. Měl taky tuhle závadu. St.-by a dál ani ťuk.

Opravy zdrojů jsou klasika, jenže mě se ty SENCORY nerozjely ani po výměně všech elytů ve zdroji a napětí "sedí" na desetinu voltu. Teď raď
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

No mám tady ještě jeden ale do toho potřebuju zenerky. Na pozici D 15 by asi měla bý 3.9V a na pozici D 14 asi 3.3V ale nevím to jistě. Už nemám kde to zjistit určitě. Ale myslím že to tam tak bylo. Jestli se mýlím tak mě někdo prosím opravte. Tuším že by mohly být na 1.3W. No až je seženu, jdu do něj, ale jsem z venkova tak že asi až příští týden.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “