jaká náhrada za tiskárnu iP7250

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

Servis nedává ekonomicky smysl, ceny ND jsou úmyslně stanoveny tak, aby oprava vyšla tak na 200-300% ceny celého výrobku, takže ND ani servisy nemají, pokud se s tím vůbec budou chtít zabývat. Je to záměrně průtočné spotřební zboží - generátor odpadu.
zkus propískat celistvost plochého kabelu a funkčnost té optozávory s externím zdrojem, ale myslím že to nestojí za námahu.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#17 Příspěvek od marshal »

Taky to tak vidím. Je to ale poslední zoufalá akce. Když tu tiskárnu rozeberu s tím že budu pátrat po mechanické závadě tak stejně asi skončím s neznalosí nastavení, což předpokládám že bude nutné.
Kdyby se tato tiskárna vyskytla někde v bazarech asi bych šel do rizika že alespoň rok pojede.
Zoufalé situace se možno podaří vyřešit zoufalou akcí.
Prohlížel jsem nabídky, jsou ale nefunkční, anebo ji chtějí koupit.
Našel jsem podobnou pixma ip 4600 s tiskem 9600 dpi ale ta bude ještě starší. Je to risk který by ale mohl být levnější než pouhý test závady v nějakém servise a s nejasným výsledkem.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#18 Příspěvek od jirkati »

Má zkušenost se servisováním tiskáren Canon je nedobrá. Deset roků starou inkoustovku mi ve dvou servisech odmítli s tím, že na tak staré krámy neexistují ND. V tom druhém mi ji aspoň vzali na vyšrotování. Přitom mi letos servis opravil letitého čb Samsunga ML 1640 (laserovka) úplně bez problémů.
Na barevný tisk používám Color Laser Jet Pro MFP M 182n (600 x 600 DPI) a naprostá spokojenost.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Ano, laserovky su omnoho vdacnejsie na opravu. Vacsinou sa to pomerne jednoducho rozobera a clovek nie je cely zajebany od farby.

ML1640 je pekna mala jednoducha vec, jednu mame v robote. Menil som elyty v zdroji, opravoval spinac horneho krytu a preflashoval poskodeny firmware.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#20 Příspěvek od marshal »

tak jsem ji rozkuchal tak, že už ji asi dohromady nedám. Nic zlomeného jsem nenašel, ale na kulatém snímači pro posuv nenaměřím žádné napětí. Odsledovat kam to vede se mi nepovedlo. Problém je že po zapnutí motor pro posuv papíru se pootočí a pak to spadne do error, tj souvislé měření možné není.
:(
Naposledy upravil(a) marshal dne 28 pro 2022, 18:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

Per aspera ad (staré jednoduché nezničitelné inkoustovky HP).
Motory pro posuv tiskové hlavy byly oblíbené u lodních modelářů, jsou docela výkonné. Napájecí zdroj je kompaktní, použitelný taky jinde.
3D frézku asi nikdo ze zbytků tiskáren bastlit nebude.
Na jednu stranu se servisákům moc nedivím, že se jim nechce rejpat v tom špinavém komplikovaném ostrohranném nepřehledném hnoji.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#22 Příspěvek od marshal »

Se zdrojem si nejsem jist, on je nějak řízen tiskárnou. když jej zapnu na stole tal má jedno napětí cca 10V a druhé asi 8V, když jej měřím v tiskátně po stisku startu tak nabehne na cca 32V.
Možno by šel upravit, ale na co..

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

Zdroj si zapíná všechna napětí až pinem power_on, někde na webu je rozložení pinů těchto zdrojů Canon, je to dost podobné.
Otázka využití dílů je u každého individuální. Jen tak zcela všeobecně poznamenám jako už víckrát na podobné téma, že v souhrnu je taková filozofie výroby, neservisování,krátké životnosti, nulové dědičnosti, naprosto prasecká i když někým ekonomicky dokonale zdůvodněná, že to nejde jinak. Při vyráběných milionech kusů takové elektroniky se jedná o tisíce tun plastů (v případě těchto Pixma celkem finišovaných), přesných obrobků, kvanta energií na výrobu, dopravu a nakonec skládkování. :evil: Nikoho to nesere.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Crifodo »

K tématu zdroje z tiskáren Canon:
Konkrétně K30314, ostatní budou podobné. Vyfikundaci se zapínáním ze standby přiváděním napětí lze obejít propojkou na desce zdroje mezi C-E tranzistoru viz foto (přizemní se část děliče pro TL431 ve zpětné vazbě řízení napětí), vzorek se bere z hladiny +24V. Zdroj má cca 35 W výkon, pokud se použije jen jedno napětí je reálné jít někam pod 2A odběru. Na desce jsou jak vidno zapájené pojistky 2 A resp. 2,5 A.
Přílohy
napajeci_zdroj_K30314.jpg

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“