Vhodny kondik na TC

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zawin
Příspěvky: 94
Registrován: 21 črc 2006, 02:00

Vhodny kondik na TC

#1 Příspěvek od zawin »

Caute staviame tesla coil ale zatial su vyboje neni nieco extra nejakych 15cm. Na budenie pouzivame rozptylovy trafak s neonoveho osvetlenia 180VA. Jeden mi poradil ze chyba moze byt aj v kondezatore ze musi mat co najkratsi vybijaci cas. Preto sa chcem spytat od coho zavisi aky bude rychly vybijaci cas kondenzatora. Teraz mame ako dielektrikum potravinarsku foliu alobal ako platne kondenzatora.

Rezonancnu frekvenciu sme samozrejme hladali a podla toho sme vypocitali rezonancny obvod na primari.

Dakujem za rady

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#2 Příspěvek od Filda »

Podle mě je ta potravinářská folie moc tenka ......... nějaký ten KV ji hravě prorazí. Někde jsem to viděl dělané z linolea :D ale to už byl macek...

Uživatelský avatar
zawin
Příspěvky: 94
Registrován: 21 črc 2006, 02:00

#3 Příspěvek od zawin »

Filda píše:Podle mě je ta potravinářská folie moc tenka ......... nějaký ten KV ji hravě prorazí. Někde jsem to viděl dělané z linolea :D ale to už byl macek...
Praveze ta folia je kvalitna skusali sme takej inej a ten kondezator pekne zasvietil a tu nic :) Len ma zaujima od coho zavisi to ze sa kondezator rychlejsie vybije.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Vybije se tim rychlejs, cim bude mit nizsi parazitni indukcnost a vnitrni odpor. Oboji zavisi na materialu a technologii vyroby.

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#5 Příspěvek od nxn »

To by chtělo při výrobě používat Q-metr a zkoušet ,jinak ta jakost kondiku je mizerná a pak ty výsledky taky......
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

pajosek

#6 Příspěvek od pajosek »

Tady u tech cívek je dùležité zhášení jiskøištì,to taky udává rychlost impulsu pøi vybíjení kondíku do cívky a celkový odpor soustavy.Pøi tom vybíjení tam teèe i nìkolik tisíc Ampér,tak i desetina Ohmu má vliv.

Uživatelský avatar
troiac
Příspěvky: 15
Registrován: 30 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od troiac »


Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“