"Německé" spotřebiče Lord

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Vyvinute ve spolupraci s googlem = bezi tam android.
T-Mobile uvedl na český trh vlastní značku = telefon plny bloatware jez nepujde odinstalovat a bude uzivatele neustale nervit nejakymi nabidkami tmobilu apod.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#17 Příspěvek od Hydrawerk »

keemo píše:Myslim ze zrovna midea je vyrobce.
https://en.wikipedia.org/wiki/Midea_Group
https://www.midea.com/global
Hmm, asi docela velká a stará čínská firma. Neznal jsem je. Klidně můžou vyrábět použitelné spotřebiče... Ale je sranda říkat tomu poctivá německá kvalita. Nanejvýš to může být německá licence... U aut to je běžné. V Iránu se třeba vyráběly Peugeoty. https://en.wikipedia.org/wiki/Peugeot_Pars

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Firma jez ti lze od zacatku by v tobe nemela budit prilis duvery...
V nemecku se to mozna tak vylozi z kontaineru :-)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#19 Příspěvek od Hydrawerk »

Jako jo, u mě doma se vyskytuje Panasonic, Electrolux, vícekrát LG, zkrachovalé (?) Ardo, Liebherr, Hendi a odvlhčovač Master...
Samozřejmě nemám moc rád firmy, které spoléhají na to, že zákazník je d3bil.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#20 Příspěvek od Artaban001 »

Kdo máte produkt Gogen, tak schválně mrknite na typový štítek 😉

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#21 Příspěvek od keemo »

Turek nebo jina sracka. Taha to sem ETA podobne jako hundaj, jé-vécé a podobný hnus...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

Přesně tak, tyhle "levnější" značky nemá smysl řešit. Dokonce jsem musel k pračce Zanussi hledat manuál na podobnou pračku Electrolux - Jednalo se o tentýž výrobek, akorát se lišil drobnými povrchovými nuancemi a "nálepkou". Akorát na Elektrolux byl servismanuál sehnatelný.
když si může nějaký němec lepit na výrobky Lord, pročpak si nemůže nějaký Valenta z Chocně lepit na výrobky co prodává značku Concept. Dokonce hodně dávno, když jsem byl na exkursi v Izolitu v Jablonné nad Orlicí, tak jsem tam viděl kromě jejich výrobků značky BRAVO i nějaký TRISTAR, nebo co to bylo. Na dotaz, co to je, bylo odpovězeno, když si zákazník zaplatí dostatečný množství, natisknou mu tam značku, jakou bude chtít.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#23 Příspěvek od jirkati »

Ve špičkové evropské firmě vyrábějící profi svářečky jsem byl na stáži a ve zkušebně jsem viděl z Číny dodávané desky elektroniky, pečlivě testované i při velmi hraničních parametrech a za dost divokých podmínek. Nutno říci, že jsem tam neviděl jedinou desku, která by martýriem 24 hodin týrání neprošla. A to se stoprocentně testovaly všechny kusy, které pak byly použity při stavbě svářeček. Byly to svářečky pro robotizované svařování v AUTOMOTIVE, které často běžely ve třísměnném provozu 6 až 7 dnů v týdnu a byly to prakticky bezporuchové stroje. Za 10 roků jsem na 140 svařovacích robotech zažil jen dvě výměny za "studenou rezervu" a v obou případech to byly mechanické závady na ventilaci. Takže i číňani dovedou zřejmě vyrobit kvalitu, ale nechají si za ni dobře zaplatit.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#24 Příspěvek od Achab »

Chladničku Lord R3 mám asi rok. Jako jediná z dané nabídky vyhověla specifickým požadavkům na vnitřní rozměry, jinak bych asi vzal jinou značku. Oproti některým má mimořádně tichý chod. Hodnocení známého prodejce / servismana: 5 let záruku pravděpodobně vydrží a do 10 let sběrný dvůr.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

No taz takovej zazrak ta lednice Lord R3 podle parametru neni. Kdyz to srovnam s mou 5let starou BOSCHkou, tak ma Lord hlucnost o 2dB vyssi, rocni spotrebu o cca 1/4 nizsi. Ale pozor, moje lednice ma vnitrni obem lednice/mrazaku 256l/87l, tenhle Lord na jen 95l/14l. Takze podle parametru ve srovnani uz s 5let starym strojem je to dost propadak.

Samozrejme pokud ti z nejakeho duvodu nic jineho rozmerove nesedi, chapu ze neni jina volba nez to risknout.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#26 Příspěvek od doktor365 »

Tak jsem taky porovnával parametry(snaige) a vychází to tak stejně akorát téměř jednou tak drahá. Ty ceny teda žádná hitparáda.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Chladnicky Snaige sa predavali pod znackou Eurotech. Rodicia ju maju uz velmi dlho - zacinaju pomaly hnit dvere mrazaku. Jedina vec, ktoru som riesil, bola vymena ulomeneho "ucha" na otvaranie. A potom otocenie dveri na druhu stranu pri rekonstrukcii kuchyne. Zostali tam len dva povodne spotrebice: chladnicka a lampa.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#28 Příspěvek od Achab »

Oprava - mám R2, 130 l bez mrazáku. Udávaná hlučnost 39 dB, ale v běžném okolním provozu není vůbec slyšet.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#29 Příspěvek od doktor365 »

rnbw píše:Chladnicky Snaige sa predavali pod znackou Eurotech.
No co mi kdysi říkali servisáci, tak je to bývalá ruská minsk.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Snaige je Litva. Takze ta fabrika pravdepodobne kedysi sovietska bola. Ale neviem, co tam vyrabali.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“