Odvlhčovač DeLonghi DNC-65 přestal odvlhčovat

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ywosh
Příspěvky: 13
Registrován: 09 led 2005, 01:00

#16 Příspěvek od ywosh »

Dekuji. Objednal jsem tedy z odkazu vyse a budu doufat. Ja mam jednu cast spiraly vyrazne vyhratou a v jednom miste prerusenou. Druha cast je vporadku. Predpokladam ale, ze to nijak jednoduseji nez vymenou celeho telesa opravit nepujde.
Jinak vyrobek musim pochvalit, vydrzel odhadem 7 let a treba jeste bude slouzit dal.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Artaban001 píše: (U průmyslového silikagelu je prý jedovatá složka, co má fungovat jako indikace nasycení vodou - zde nemusí být použitá. )
Jo, máš i nemáš pravdu. U silikagelu, co měl barevnou indikaci nasycení vodou, se používala příměs chloridu kobaltnatýho. Měnilo to barvu modrý je suchý, růžový je mokrý. Nebylo to jedovatý ale při vdechnutí bylo prokázáno při delší expozici že je karcinogení.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

U desikátorových pytlíčků jsem se setkal ze silikagelem, který byl červený, jako kdyby to byly kuličky rubínů, pak klasicky bílý, nebo v tom bylo něco, co připomínalo hlínu - což byl asi ten zeolit.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#19 Příspěvek od Nagant »

Mně ten odvlhčovač po výměně topného tělesa v pořádku sloužil další tři roky. Pak začal nějak blbnout, náhodně se vypínal, vposledku vydržel po zapnutí běžet horkotěžko tak 2 - 3 minuty a vypnul se.
Během stěhování jsem ho odevzdal kontejneru na elektroodpad.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#20 Příspěvek od keemo »

mozna stacilo vymenit jen kundiky ve zdroji...?

Uživatelský avatar
ywosh
Příspěvky: 13
Registrován: 09 led 2005, 01:00

#21 Příspěvek od ywosh »

Tak po dvou mesicich spirala dorazila, vymeneno a zda se ze vse funguje. Snad vydrzi.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“