Vrzání podlahy OSB

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

Vrzání podlahy OSB

#1 Příspěvek od Freedy »

Zdravím po delší době mi začala vrzat podlha z osb desek a to v jednom spoji perodrážky. Rozebrat podlahu nemúžu. skusil jsem ji aspoň přitáhnout, ale nepomáhá to. Kdysi jsem někde viděl video jak tam človíček něco nalil do spojení a mělo být po problému, ale nemůžu nic najít, nesetkal jste se stím někdo? Děkuji.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

Dětský pudr :)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Jo, něco na tom bude. Když jsem pokládal křížově na sebe dvě desky OSB tak mi je pak podlahář pod lino lehce přebrousil. Když jsem to chtěl vyluxovat, tak mě zastavil a prý jen pořádně rozmýst. Takže ten brusnej prach je ve spojích vlastně ekvivalent toho dětskýho pudru. Pudr má v sobě klouzek, takže možná funguje ještě líp než dřevěnej prach.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#4 Příspěvek od piCZus »

Pokud se OSB desky pokládají na vazbu, tak se mezi nimi nechává dilatační spára pro zatmelení a desky se vzájemně prošroubují kvůli tuhosti.
https://www.cz.weber/lepidla-na-obklady ... kove-desky

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Freedy »

Vyzkouším ten pudr a uvidíme. Nevím jaká je skladba podlahy nedělal jsem jí, těžko říct kolik je tam vrstev.

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#6 Příspěvek od adakar »

Prípadne ak by si mal v dosahu na skúšku prášok pre vzpieračov, workout a pod., neviem či niečo neexistuje aj v tekutej forme.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

piCZus píše:Pokud se OSB desky pokládají na vazbu, tak se mezi nimi nechává dilatační spára pro zatmelení a desky se vzájemně prošroubují kvůli tuhosti.
Jestli je to na mě, tak jsem o dlažbě nic nepsal, mám na tom celoplošný lino.
Křížově dvě OSB na sobě, pero drážka, slepený na sebe PUčkem a prošroubovaný až do polštářů.
Adakar: Batole nebo Aviril pudr, náhradní balení v pytlíku. Smíchanej s nitrolakem používaj jako tmel modeláři dodnes.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od Freedy »

Dnes jsem koupil pudr nasypal, rozmetl, trošku prošlapal podlahu a je po vrzání 😁, doufám, že to nějakou chvilku vydrží, děkuji za radu.👍

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#9 Příspěvek od piCZus »

To bylo všeobecně o OSB deskách pokládaných na vazbu (nemusí být použitá jen dlažba), které se dilatují a vzájemně se prošroubují, ať už do celoplošného základu nebo na rošt, na který se doporučují právě dvě vrstvy OSB desek a musí se dodržet rastr max. 60cm. Něco o tom jde najít i u RAKO https://www.rako.cz/cs/pro-odborniky/re ... cha-dlazba

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#10 Příspěvek od adakar »

Celerone jj ja ho kupujem, v telocvični pod nohy, nelepia sa tak o parkety a neničia. Len sa to musí najprv rozchodiť, inak je problém.

Super. Stálo by za to ten púder skúsiť aj na medziparketové vŕzganie.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#11 Příspěvek od kovar »

Zdravím přátelé.
Já to zkusil prolít vodním sklem a mám pokoj! :D
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“