windows defender

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

windows defender

#1 Příspěvek od samec »

Upratujem dáta na starých cédečkách a serie sa mi do tohoo windows defender. Jednak mi spomaľuje načítavanie už aj tak biedne čítateľných diskov a navyše mi nedovolí kopírovať niektoré súbory. Dá sa nejako vypnúť akebo nastaviť, aby ignoroval kopírovanie súborov? Windows XP bol lepší.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Copak to je za soubory, co se mu nelíbí? Cracky?
Když ti to kvůli něčemu takovému zařve, tak dej akce a povolit na zařízení.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

klidně ty soubory mohly být napadené už při vypalování. Pokud defender řve, tak by měl vypsat důvod

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#4 Příspěvek od nixdorf »

No, tam zväčša nastupuje "školené oko odborníka". Niekedy je hodne tenký ľad medzi legitímnym schopným crackom/"hack tool" na obejdenie ochrán a ozajstným malware, ktorý sa iba ako crack tvári (prípadne ako crack funguje, ale nainštaluje so sebou potichu i nejaký ten bonus). :wink:

Čo sa týka vypnutia Defendera, ide dočasne vypnúť v setupe "real time protection" a predtým ešte vypnúť "tamper protection", lenže ono sa to po chvíli znovu zapne. Treba ísť do group policy settings a tam dať disable windows defender antivirus, potom sa už sám zapínat nebude.
Prípadne ho ponechaj zapnutý a hoď tú CD/DVD mechaniku do zoznamu výnimiek (exclusions),buď ako celý disk alebo folder.
https://www.windowscentral.com/how-perm ... windows-10

Takto vyzerá screengrab ak sa defender vypne cez group policy. Je to ešte v pohode, napríklad také auto-aktualizácie sa "vypínajú" oveľa horšie, tie sú totiž samoopravné a schválne rozkúskované do niekoľkých modulov a služieb Windows, bez ktorých sa nezaobíde.
Přílohy
Clipboard01.png
Clipboard02.png

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#5 Příspěvek od samec »

Mám tam všetko možné, aj onehalf aj nimda a iné, ale deteguje to aj napríklad FTPScanner, office97, alebo jedno z 64kB videí, čo sú vidaá, kde sa autor snaží do 64kB vtesnať čo najzaujimavejšiu audio-vizuálnu animáciu. Napríklad
https://www.youtube.com/watch?v=s66OgcwqalA

Defender úplne vypínať nechcem, lebo iný antivirus nepoužívam. Len by bolo dobré, ak by blokoval len spúšťanie súborov a do kopírovania sa nestaral.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

Už si přesně nepamatuju, jak to vypadá, když to kvůli něčemu řve. Ale máš možnost pod tlačítkem "akce" vybrat "povolit na zařízení" a pak už to neřve.¨
Mně to teda neřvalo kvůli kdečemu, ale u cracku ano.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“