Výrobci obrazovek pro TV Tesla

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

Výrobci obrazovek pro TV Tesla

#1 Příspěvek od vofo »

Zdravím,

obracím se z dotazem jestli někdo nemá info o polském výrobci obrazovek Zetos. Na webu se už žádná informace k tomuto zaniklému výrobci nenajde.
Jde mi o to, že výrobce televizorů používal tyto obrazovky v televizorech Ametyst již v prvovýrobě a při náhradách tesláckých obrazovek 351QP44 v Mánesech a Akvarelech.
Bohužel jsem se nikde nedopátral k jakémukoliv katalogovému listu od těchto polských obrazovek.Jen v publikaci "Upravy TV příjmačů" je jakás takás zmínka.
I na webu Radiofóra byla odezva skoro nulová..

Snad se tu najde zasloužilý servisák pamětník, který bude mít někde tu "zázračnou archivovanou složku". :D
Předem dík za pomoc.
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Lukas-Peca »

To nebyl Zetos, ale Zelos.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od vombat »

http://www.pwl.mikrokontroler.pl/zelos/zelos.htm
údajně vyráběny v licenci Philips

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#4 Příspěvek od Hifista »

Rodiče kdysi těsně po roce 1960 chtěli koupit Ametyst, ale byl těžce podpultový, takže nakonec padla volba na Rubín 102. To byla zásadní chyba, protože polská metalizovaná obrazovka Ametystu měla daleko lepší jasnější obraz. V Rubínu jsme trefili zrovna obrazovku s plechovým kuželem, která po roce uvadala díky narušení vakua. Teprve potřetí byla dosazena obrazovka celoskleněná a ta již vydržela do doby, než jsme televizor odložili.
Také ta menší polská obrazovka 35cm byla metalizovaná, takže uživatelé po výměně vadné obrazovky Tesla získali docela jinou kvalitu obrazu.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#5 Příspěvek od hajeklubos »

Ahoj,
mam ve stařičkém katalogu TeslaA5 1973 data na obrazovky:
AW43-80 AW43-88 A50-120W A59- 23W A61-120W.
jestli je to to co hledáš a nemáš mohu naskenovat
Luboš

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#6 Příspěvek od vofo »

Zdravím,
staté Teslácké katalogy obrazovek mám. Zajímám se o polské náhrady od firmy Zelos, např. náhrada naší 351QP 44 polskou metalizovanou 35MK2M
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#7 Příspěvek od JirkaZ »

Na http://www.pwl.mikrokontroler.pl/lampy_ ... /35mk1.htm je 35MK1, třeba to nějak pomůže... Obrázky mají ve skutečnosti vyšší rozlišení a jsou normálně čitelné (když se stáhnou nebo v prohlížeči otevřou samostatně).

Na https://www.forum-trioda.pl/viewtopic.php?t=25528 se zmiňují o 35MK2M a uvádějí i nějaké napěťové úrovně.

Na http://www.pwl.mikrokontroler.pl/tv_ret ... neptun.htm je i schéma toho Neptunu.

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 138
Registrován: 16 úno 2011, 01:00
Bydliště: Kaznějov

#8 Příspěvek od Jarda-k »

Chtěl bych se podělit o zajímavou zkušenost s obrazovkou Tesla 351QP44.
Renovoval jsem Oravana a po oživení mě zarazila poloha iontový pasti. Musí být až na bakelitové patici jak je vidět na obrázku. Pokud ji dám v jakékoli poloze na sklo, včetně polohy ve které u těchto obrazovek bývá, tak obrazovka zhasne. Navíc i když past zcela sundám, tak obrazovka jede skoro normálně.

Obrazovka je jinak v dobré kondici a obraz jde bez problémů vystředit, bez stínů.

Chtěl jsem se zeptat jestli s tím má někdo z vás zkušenost?

V téhle poloze je jas největší:
Obrázek

Obrazovka jinak jede celkem pěkně:
Obrázek
Obrázek

Rozdíl mezi nasazenou pastí a sundanou:
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“