Doporučte fotomobil.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#31 Příspěvek od passion »

dzinzlahve píše:A7 je výše nebo níže než S7?
S je najvyššia rada v samsungu. S8 je asi starší ako A7. Ale... Neviem ako fotí A7. Ale myslím si, že aj najnovšie hociktoré Áčko, nefotí tak dobre, ako S8.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#32 Příspěvek od ransom »

sr71 píše:je potřeba pochopit že počet megapixelů rozhodně neurčuje kvalitu fotky
Když se k tomu ještě s pardonem vrátím. Teď mi došlo, že já to vlastně můžu pěkně doložit svým vlastním telefonem. Mám 108 Mpix hlavní snímač. Ale fotí to tak nějak průměrně. Žádný zázrak. Což občas marně vysvětluju někomu, kdo si toho údaje všimne (je napsaný u objektivů). Ale vlastně mě to nezajímá, telefon jsem vybíral s úplně jinými preferencemi. Kdyby měl černobílý VGA foťák s dírkovou komorou, asi by mi to bylo fuk.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#33 Příspěvek od rezis »

Řešit v roce 2023 koupi S8 který je ve výrobě od 2017 mi přijde jako sci-fi.

Byl jsem dlouhodobý odpůrce Apple. A loni jsem dostal na kulatiny. Musím říct, že to opravdu fotí. A hlavně člověk to zmáčkne a ta fotka tam je a je ostrá. Ale naučit se to ovládat bylo peklo.

Pokud chce člověk opravdovou fotku, použitelnou ve velkém formátu pak jedině zrcadlovka. Pojem fotomobil je reálný jako letadloponorka.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#34 Příspěvek od passion »

S8 mu radím preto, lebo má dosť nízky finančný limit. Kľudne nech si kúpi S22. Fotí určite lepšie, ako S8. Len nebude za 12tis. Osobne by som si radšej kúpil starší model S, ako najnovšie A.

p..s.:ale ako čítam iné vlákna, tak sme mu na to zase skočili.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#35 Příspěvek od kejki »

U iphone i samsungu dělá fotku software. Klidně může koupit loňský A13 137 nebo 135, nejsem si jistý, jestli je to focení u obou stejné. Za ten rozpočet koupí leda nějaký starší od jablka, ale jak mi tvrdí majitel (teď nějakého za 20 tis.), ty fotky jsou fakt lepší :) srovnávali to s kámošema :)

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#36 Příspěvek od dzinzlahve »

Na Jablku mi hlavně vadí "co všechno člověk nesmí" a že plno věcí je děláne "natruc jinak, aby si člověk blbě převykl na systém od konkurence"...

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#37 Příspěvek od ferdislav »

Určitě, vývojáři apple mají na stole android a podle něj dělají všechno natruc jinak : D

Dostal jsi tu tipy a porovnávače, vybral sis několik kandidátů do užšího výběru, nebo budeme jen pomlouvat apple a mudrovat?

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#38 Příspěvek od dzinzlahve »

Určitě, vývojáři apple mají na stole android a podle něj dělají všechno natruc jinak : D
Tak plno lidí se vyjadřuje ve stylu "Dlouho mi trvalo, než sem si ten iPhone osvojil..." A je běžnej "trik" udělat produkt tak, aby se ti blbě přecházelo na jinej... taková lehká "manipulace"...

Zatím zvažuju tyhle dva:

https://www.czc.cz/samsung-galaxy-a13-5 ... 04/produkt

https://www.czc.cz/samsung-galaxy-a33-6 ... 53/produkt | tady si ho ovšem chci prohlédnout, zajmá mě, zda má stejně hezké zadní sklo, jako můj současnej kousek: https://mobilni-telefony.heureka.cz/sam ... /#prehled/

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#39 Příspěvek od Ruprecht »

Tak jsme se konečně dostali k důležitým parmetrům fotomobilu, jako třeba hezké zadní sklo :lol: (A33 má vzadu matný plast)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#40 Příspěvek od dzinzlahve »

Ruprecht píše:Tak jsme se konečně dostali k důležitým parmetrům fotomobilu, jako třeba hezké zadní sklo :lol: (A33 má vzadu matný plast)
A] já někde četl, že je to sklo (v zadní části).

B] tak i přes fotoúčel by měl telefon nějak vypadat. :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#41 Příspěvek od p32 »

dzinzlahve píše:B] tak i přes fotoúčel by měl telefon nějak vypadat. :)
A mohl by i telefonovat, že? :lol:

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#42 Příspěvek od dzinzlahve »

p32 píše:
dzinzlahve píše:B] tak i přes fotoúčel by měl telefon nějak vypadat. :)
A mohl by i telefonovat, že? :lol:
To myslím netřeba zdůrazňovat... ale pokud potřebuješ, tak to pro tebe zdůrazním:

Ano, mobil by měl být použitelný k telefonování. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#43 Příspěvek od p32 »

A pro tebe, že to opravdu potřebuješ, tak obzvlášť zopakuji, aby sis přečetl pravidla fóra. Na to, že máš asi třicet let (podle přispěvků), tak zapomínáš dost rychle.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

dzinzlahve píše:Na Jablku mi hlavně vadí "co všechno člověk nesmí" a že plno věcí je děláne "natruc jinak, aby si člověk blbě převykl na systém od konkurence"...
Výjimka, při níž je nutno s Flaškovou Jalofcovou souhlasit - jabčáci opravdu dělají spoustu věcí jinak, odlišně od mainstreamu a kdo si na jabko zvykne, nadává při případným přechodu jinam na neschopnost "hadráků" udělat kompatibilní ovládání. Jenomže úplně stejně nadávají "hadráci", ať už chtěně, nebo nuceně přešlí na jabko - a jde spíš o to, jestli je v daný geografický a sociální oblasti ten nebo druhej systém převažující = majoritní, nebo menšinovej.
ferdislav píše:Určitě, vývojáři apple mají na stole android a podle něj dělají všechno natruc jinak : D
...
Divil by ses, v kolika oblastech jsou ty rozdíly opravdu záměrný. Ale ne jenom z viny jabka - oni ty naschvály dělají jabčákům natruc i "hadráci" - a to z důvodů naprosto totožnejch, kvůli kterým to dělají u jabka. Prostě snaha odradit svoje uživatele od přechodu ke konkurenci za každou cenu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#45 Příspěvek od kejki »

Bacha, A13 5g je jiný telefon, než https://mobilni-telefony.heureka.cz/sam ... /#prehled/ a 135. Je tam horší displej, horší focení a 5 G pro mobily zatím v čr snad ani neběhá. (Každopádně ne pro kartu Datamánie 100GB za 300,-)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“