DeLonghi DECC 500 Elektrická vakuová dóza na kávu.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

DeLonghi DECC 500 Elektrická vakuová dóza na kávu.

#1 Příspěvek od robo »

Pořídil jsem si z druhé ruky dózu na kávu. Při prvním zapnutí šel podtlak za pár minut do kopru. Po prvním ohledání se mě nezdála silikon. těsnění ve víčku. Někdo to nasadil opačně. Po této "opravě" se situace zlepšila. Podtlak už uniká dost pomalu ale do hodiny je stejně pryč. Nejnižší čas opakovaného zapnutí je tam 12h takže hodina je dost málo. Ventil podtlaku je řešený silikonovým těsněním, půlkulatým se stopkou která na druhem konci zajistí že těsnění sedí tam kde má a nevypadne. A drží na svém místě pevně nedá se nazdvihnout. Pod těsněním na dosedací ploše jsou tři dírky sloužící pro průchod vzduchu pro odsávání. Mezi těsněním a dosedací plochou je-bylo nějaké mazivo. To jsem se snažil odstranit a výsledek je zanedbatelný. Nad těsněním je víčko na kterém je mechanika odsávaní s motorkem. mezi víčko jsem vložil slabou pružinu o průměru cca9 mm kde jsem zamýšlel že bude na těsnění vyvinut pomocný přítlak. Samozřejmě se tím mírně zhoršilo odsávání při uzavření, to je řešeno pevným časem. Taky nic. Horní část nádoby kde dosedne víčko je rovný, těsnění ve víku nepoškozené. Tlak při uzavření víka bych řekl je ok. Ve víčku je mechanismus pro kontrolu tlaku, z venku je to ten stříbrný čudl na víku, a k němu se nedostanu, spodní část je k víku snad přilepená. Celé je to plast. Chtěl bych dosáhnout situaci kdy podtlak by v nádobě vydržel několik hodin. Být tam tlak tak to hodím do vody a snad bych něco zjistil. Děkuji za nápady.
Přílohy
popelnice.jpg

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

zkus tu silikonovou membranku namazat silikonovym olejem. ja takhle uspesne "opravuju" kompresor jiz tretim rokem.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Na popelnici jsem si vzpoměl loni 31 prosince večer. Jsem si řekl že bych to měl do konce roku vyřešit. Takže sundat to silikonové těsnění ve víku. Poté s trochou násilí oddělat vnitřní čast víka, jde to, a zkontrolovat mechanismus přenosu pohybu z předního zámku na ten sil. "ventil" Je tam na jednom šroubku plastový díl který je potřeba srovnat Když se popelnice otevře tak dojde k mechan. odchlípnutí části ventilu a do nádoby se začne dostávat vzduch a při uzavření se oddálí strn od ventilu. A tím dílem na šroubku se vymezuje vzdálenost trnu od ventilu když je nádoba uzavřena. Výsledek- drží podtlak už několikátý den. Je nastaven režim co 48 hodin, to asi motor spustí dodatečné odčerpávání. Když jdu okolo několikrát za den tak je signalizační ukazatel stále zatlačený na doraz takže ok. Opraveno

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“