Zbastlená baterie na vrtačku ze starých baterií z telefonů

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Nie su. Na vrtacku potrebujes clanky s vysokym prudom.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#17 Příspěvek od weed_smoker »

Z telefonních baterek to bude tak na světýlka,vrtačka bude chtít třeba takovou,co je do motorky,ale pak už nebude lehká.Pokud to je 20-22V nářadí,potřebuješ 2.
BTW.Mám 22V vrtačku bez baterky,z futrálu po starý baterce je "redukce" na 2x2.5mm² PVC šňůru(asi 50m) s nezáměnnou 24V vidlicí.V rozvodu je DC 24V,na úbytek šňůry jsem dal od oka 2V a vrtá to.Dokonce má ten slepenej futrál i PG vývodku.Jenom jsem nedomyslel,co se stane,kdyby to někdo použil na 24V,ale AC.Diodu to v sobě nemá.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#18 Příspěvek od sr71 »

kulikus píše:Jen to pospojování je lepší udìlat bodovkou. Pøehøátí pøi obvyklém pájení je pro nì dost kruté a zkrátí jim životnost.
Chce to na pájení tavidlo na nerez nebo na nikl, pak to ani zas tak dlouho prohøívat není tøeba, vìtšinou jsem s tím nemìl problém, ale stalo se mi i to že po pájení na +pol èlánek zaèal samovolnì høát a to jako že dost že jsem ho radìji hodil do vody (vypadalo to jako kdyby se tím pájením uvnitø zkratoval)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#19 Příspěvek od ok1hga »

sr71 píše:ale stalo se mi i to že po pájení na +pol článek začal samovolně hřát a to jako že dost že jsem ho raději hodil do vody
do vody jen NiCd a NiMh články . . .
. . . LiIon a LiPol články raději zasypat v kýblu s pískem, ve vodě to může způsobit i explozi.

https://youtu.be/cTJh_bzI0QQ

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Vidíš, to je zajímavý, modelářům je doporučováno házet starý LiPol baterky do slaný vody. Ale nikdy tam není napsáno, že se doporučuje vybitý. :lol: A i ta vybitá udělá černý bahýnko.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#21 Příspěvek od doktor365 »

Celeron píše:Vidíš, to je zajímavý, modelářům je doporučováno házet starý LiPol baterky do slaný vody.
Taky mi to bylo doporučeno, tak jsem je tak už kolikrát likvidoval.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#22 Příspěvek od jenicek »

Já mám dílnu vedle kotelny, otočka, 5 kroků, otevření vrátek, zavření vrátek a ještě to teplo k něčemu bude :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Neviem, ci to stihnes zavriet :D

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#24 Příspěvek od jenicek »

Rozhodně to bude rychlejší, než natočit kýbl vody nebo dojít ven nabrat písek :lol: Když to budu čekat, že to může nastat, můžu to dělat na pojízdným stolečku u otevřenýho kotle :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“