Professor CT-371

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

Professor CT-371

#1 Příspěvek od Marco85 »

Nemáte někdo schéma této TV???

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Myslím že to bude shit který se dá zvládnout i bez schématu, ale zkusit to můžeš tady:
medabeda píše:Dovozcem techto TV bylo Zásobování obchodu Mělník a byly to podobná ,,děla´´ jako Tesla-LCE.Schéma určitě leží v ELCENTRU v Týništi nad Orlicí,zkus zavolat 494 372 030 pana Marčíka.
Méda Béda.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

#3 Příspěvek od Marco85 »

No problém je v tom že obraz je strašně přejasněný a jdou vidět zpětné běhy. Zkoušel jsem ubrat na UG2, ale i na minimu je to pořád vidět, a je to stále zamlžené. Kondíky jsem proměřil a podezřelé vyměnil. Napětí za trafem nějakých 14V a necelých 100V. Nevím jaké napětí tam mají být. Na stabilizátorech je 12V a 5V v pořádku.
učím se, proto potřebuji Vaše rady

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

Marco85 mimo jiné píše:No problém je v tom že obraz je strašně přejasněný a jdou vidět zpětné běhy. Zkoušel jsem ubrat na UG2, ale i na minimu je to pořád vidět, a je to stále...
Napětí pro řádek je zřejmě moc vysoké = zdroj dává moc. Kolik je B+ na sekundárním elytu 100u a jaký je rozměr obrazu?
BTW: u takové šunky moc elyty ve zdroji neměř, ale rovnou je vyhoď a dej jiné.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

#5 Příspěvek od Marco85 »

Tak na tom elytu je 97V. Rozměr obrazu je přes celou obrazovku, ale jestli není roztažený to nevím, protože tam není skoro vůbec nic vidět.
učím se, proto potřebuji Vaše rady

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Hm, tak nevím, 97V není zase tolik. Běžně tam bývá tak 105 až 115V. Budeš asi muset projít i celý RKS, doufám jen že to VN trafo není v háji. Ještě můžeš zkusit filtrační elyt na desce obrazovky (10u?), ale tím to asi nebude. Nic jiného mi teď nenapadá.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
alino2
Příspěvky: 50
Registrován: 18 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od alino2 »

Marco85 píše:Tak na tom elytu je 97V. Rozměr obrazu je přes celou obrazovku, ale jestli není roztažený to nevím, protože tam není skoro vůbec nic vidět.
Aké máš napätie na katódach, neni nízke. Skontroluj tiež G1 obrazovky. Bohužiaľ nepoznám ten prístroj.
Naposledy upravil(a) alino2 dne 26 led 2008, 13:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

#8 Příspěvek od Marco85 »

Ano je tam malé napětí cca 20V. Ale obrazovkou to není.
učím se, proto potřebuji Vaše rady

Uživatelský avatar
alino2
Příspěvky: 50
Registrován: 18 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od alino2 »

Marco85 píše:Ano je tam malé napětí cca 20V. Ale obrazovkou to není.
Ak to má IO tak pravdepodobne odoberá väčší prúd, alebo to napätie cca 200V sa nedostane na IO. Prejdi cestu toho napätia od VN trafa / dióda,elyty, blokovania/ Možno to neni IO. Neviem, či tam sú tri alebo jeden.

Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

#10 Příspěvek od Marco85 »

Tak už jsem to rozjel, byl vadný jeden tranzistor na desce obrazovky 2SA562. Dal jsem tam BC327 a jede to. Děkuji všem za rady.
učím se, proto potřebuji Vaše rady

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“