Výroba plošáků laminační fólií

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od hafca »

Vypadají tak. Pár jsem jich poslal kolegovi s nickem buchar a jemu prý fungují. Ale teď si nevzpomenu, co má za tiskárnu a jaký toner.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Nasel jsem jeste v mobilu fotku kousku testovaci desky kterou jsem kdysi komusi posilal s temi pruchody mezi vyvody DIP pouzdra. Je to delane za pomoci uvedeneho zluteho papiru a myslim ze vysledek je celkem v pohode. Chce to jen najit nejvhodnejsi parametry laminatoru, ze zacatku byly vysledky priserne.
Přílohy
SCR.JPG

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#33 Příspěvek od gepard »

Ahoj,
tvl. 4 cesty mezi dvěma vývody DIP? To je hodně dobrý!
-- Gepard --

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#34 Příspěvek od termit256 »

Kdybych to jeste o chlup smrsknul, nejspis by veslo i pet. Ale normalne takto uzke spoje pri domaci vyrobe nepouzivam, byla to jen testovaci deska pri ladeni teploy, posuvu, nastaveni tiskarny apod. a tak jsem jednu nakonec ze zvedavosti vyleptal. Vyhoda je ze pokud se neco nepovede je to okamzite videt, smaznu to hajzlpapirem namocenym v acetonu a tisknu znovu.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#35 Příspěvek od Victronix »

Dost dobrý. To bych neřekl.
Na staré Minoltě PagePro 6 jsem v roce 1998 tisknul masky na fólii krásně černý. Tenkrát mě nenapadlo, že v roce 2023 s tím bude takový problém.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#36 Příspěvek od Mahoney »

Bylo tady zmíněno, že se dnes svítí hlavně CTP místo na film. Prodávají se hotové fotocuprextity s krycí fólií, kvalita je dobrá. Šlo by to nechat nasvítit v nějakém tom DTP studiu přímo na něj pomocí této metody?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#37 Příspěvek od Celeron »

Mahoney píše:Šlo by to nechat nasvítit v nějakém tom DTP studiu přímo na něj pomocí této metody?
Kolik si myslíš, že to bude stát? A4 (nejmenší možný formát) na filmový osvitce byl v devadesátkách stovka za list a to bez dokladu.
Neví to na beton ale kámoš tiskař něco říkal o standard formátech CPT desek do jednotlivých typů tiskových mašin a nebyl si jist, jestli se nesvítí na plechy na bubnu. On tiskne jen kameno a lino tisk, tyhle nový digitální technologie nepoužívá, je už pár let v penzi.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#38 Příspěvek od Mahoney »

Já si nemyslím nic, ptám se, zkoumám a hledám cesty. Zeptám se na to v nějakém tom DTP a uvidíme, co řeknou.

Další cesta je tisknout přímo na cuprextit a leptat rovnou, to jde upravenými sublimačními tiskárnami Epson (sublimační inkoust je vlastně něco jako vosk, leptací lázni odolá). Takhle dělá plošňáky onen pán z plosnaky.cz.

Další cesta je laserová gravírka a cuprextit postříkaný matnou černou (nemám vyzkoušené).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#39 Příspěvek od Celeron »

Mahoney píše: Další cesta je tisknout přímo na cuprextit a leptat rovnou, to jde upravenými sublimačními tiskárnami Epson (sublimační inkoust je vlastně něco jako vosk, leptací lázni odolá). Takhle dělá plošňáky onen pán z plosnaky.cz.
Jo, tuhle možnost jsem vyzkoušel na Epson Stylus Photo R300. Měla podavač na potisk CD a sublimační inkousty. Jenže zvládala jen desky rozměru CD.
Pak mě přes léto, kdy jsem asi měsíc netiskl zaschla hlava a ničím se mě už nepodařilo ji donutit znova stříkat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#40 Příspěvek od Mahoney »

Zkus WD40 a trpělivost.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#41 Příspěvek od Celeron »

Už je dva roky ve šrotě. Různý zaručený návody z netu na čištení nepomohly, pouze začala hlava týct kolem tý keramický destičky s tryskama. Povolil silikon, ale sublimační inkousty ani ťuk.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“