Krb na biolíh

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Však proto se lihem nesmí zapalovat grily. Já to jednou na slunku zkusil a fakt to není dobrej nápad. Vůbec není vidět, že to už hoří.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Michal22 »

Ekkare, a já někde psal něco o kyslíku?
Dyť se na to vykašli, na ty výlevy.
Asi když se nebavíme o vakuu (minimálně já o něm nikde nepsal), tak těch 21% kyslíku, co se kolem nás válí všude, by mohlo stačit, ne?
Hele, ocel jsem viděl hořet vícekrát (po pozdním vytažení kusu z výhně), pokud ty ne, doporučuji exkurzi do kovárny.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Copak ocel z výhně . Takhle jsme dodělávali na pátém patře (místní výraz) potrubí . Spočítáno kolem 13,00 ve 2domů . Podlaha tam byla plechová a tvořila lavory , kde stála voda . Tam přišel maník , když tady máš autogen , propal v těch kalužích dírku . Ani netuše , co přesně je dole a co můžu spáchat , jsem mu ty dvě dírky propálil . Nojo , ale dole byla mlejnice na ocel . To se přidávalo do obalů elektrod . Tak se mi podařilo , ten všade usazenej prach , zapálit . Šli jsme domů dost pozdě , ale ani hasičů nebylo třeba .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Michal22 - mimo jiný jsem zkoušenej svářeč plamenem včetně certifikace na tvrdý pájení a obsluhu středotlakovejch plynovejch tepelnejch zařízení - takže vím kdy co kde je schopný hořet. I proto jsem napsal, že BEZ KYSLÍKU bude cokoliv hořet jen v přítomnosti poměrně přesně definovanejch jinejch látek - bez ohledu na teplotu, na jakou to vohřeješ.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Hape »

EKKAR píše:Zajdi si do prodejny stavebnin a popros je o roztrženej balík ORSILu nebo podobný izolační hmoty, tou tu nádobku znovu nacpi. Ty údajně nehořlavý náplně můžou klidně obsahovat azbest, obzvlášť pokud jsou PRC ...
Podle vzhledu vaty v odkazu od sr71 tipuju, že by mohlo jít o Sibral, který snese opravdu vysoké teploty. Používá se třeba i na izolace výhní a azbest určitě neobsahuje.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“