Mikrovlnka Sencor SMW 2917, dvierka

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

Mikrovlnka Sencor SMW 2917, dvierka

#1 Příspěvek od adakar »

Ahoj. Mikrovlnka Sencor SMW 2917 od kúpy trápila s otváraním dvierok, keďže na ich otvorenie bolo vždy potrebné prekonať dosť silný aretačný odpor. Aby ju človek pri pokuse otvoriť nezvliekol za dvierka zo stola, bolo potrebné ju buď pridržať druhou rukou, alebo podlepiť nožky obojstrannou lepiacou páskou, ako som to vyriešil ja. Časom však subtilný plast madla dvierok nevydržal, najprv praskla jedna strana, potom druhá. Rád by som mikrovlnku zachoval, tak som sa chcel opýtať, či a ako úspešne niekto riešil podobný problém. Ďakujem.
Přílohy
mikrovlnka_sencor_dvierka_zlomene_c.jpg
mikrovlnka_sencor_dvierka_zlomene_b.jpg
mikrovlnka_sencor_dvierka_zlomene_a.jpg

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#2 Příspěvek od doktor365 »

Lepidlo bude pomalu dražší jak celá mikrovlnka. Pokud je tam nějaké velké pnutí,tak to stejně asi neudrží.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Chcelo by to nejako upravit ten zacvakavaci mechanizmus, aby to islo otvorit lahsie.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Koupit jinou mikrovlnku, s celokovovýma dvířkama ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od Kremik »

To madlo vypadá, že je samostatný kus. Tak ho vyrob z něčeho jiného.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Reklamovat to nejde? Kdyz vidim zes jeste ani neodlepil tu reklamni nalepku, predpokladam ze to nebudes mit moc dlouho.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Seřídit dveřní spínače se západku a pak jazýčky trochu máznout silikonovou vazelínou.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

je pravda ze u techto levnych sracu davaj do dveri neumerne silne pruziny a pak to nejde vyrvat.... moji electrolux cca 10 let stare se otviraji a zaviraji dvirka prstem (a ne, nejsou na tlacitko) :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Pravdou je spíše to, že někdo může být takový magor a tahat za to tak dlouho až to urve místo toho, aby si zašel do té prodejny vyzkoušet, jak jim to tam na stejném typu otevírá a pak to hned reklamoval.Teď už to reklamovat nemůže, protože to mechanicky poškodil a vina je jednoznačně na straně uživatele.
Dost pochybuji, že je to závada tzn. na všech stejných výrobcích, takže stačilo nebýt líný, odzkoušet to a vyreklamovat. Levné sráče s tím nemají nic společného, je to chyba uživatele.

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#10 Příspěvek od adakar »

Mikrovlnka bola kúpená pred ix rokmi, ako jediný kus v rozpadajúcom sa Carrefoure, keďže konečne sa našla mikrovlnka, ktorá spĺňala požadované kritérium. S tým, že hlučné cinkanie sa bude riešiť, tak ako som poriešil na mojej Whirlpoole doma, no samozrejme k tomu neprišlo. Tak isto som videl potrebu riešiť praskajúce dvierka už od počiatku, len keby neboli veci vždy práve dôležitejšie... Ono nie vždy to musí byť o tom, že je niekto magor... Tú nálepku nikto nikdy nečítal, len nejako zapadla do koloritu, a tak tam aj zostala...

V prípade reklamačnej požiadavky by bol problém na strane predajcu.

Zviezlo sa to celé zbytočne bokom: ako to býva s týmito madielkami, bývajú jednorazovo, či demontovateľne, iba nasadené, alebo je potrebné demontovať dvere zo skrinky a tak nejako sa k tomu dostať?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Takže jsi to mohl už kdysi reklamovat a byl jsi prostě líný, ale omlouvat se to dá různě, je to jen tvůj problém.
Musíš to rozdělat celé, tj. i obal od mikrovlnky, protože musíš spravit ten mechanismus, do kterého to zapadá. Přitom rozděláš dvířka (zevnitř) a povolíš tu ručku a podle uchycení tam přichytneš jinou, třeba dřevěnou na dvou hliníkových sloupech. To už je věc uměleckého přístupu nebo přístupu na SD. :wink:
Magor není nadávka, ale definice přístupu k problému. :wink:

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#12 Příspěvek od adakar »

Bude sa jedine keď tak lepiť, plniť, vystužovať. Aby to vyzeralo pôvodne. Zohavených dizajnov je v obchodoch na výber. Inak SD. Dúfam že s lepením u týchto materiálov nebude problém. V prípade úspechu samozrejme príde na zvoľnenie aretácie. Už len kvôli tej stabilite na stole... Tiež Whirpoolu doma otváram prstom...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Kdyz to budes lepit, vyztuz to ze zadni strany temi zatavovacimi sponkami. Osobne by mi to ale vzhledem tomu kramu za tu praci nestalo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Silu musis znizit najprv, inak sa ti to hned po oprave zase ulomi.

Zalepil by som to sekundovym lepidlom a nejako to este posilnil. Bud zatavil do plastu kovove spony (zospodu, aby to nebolo vidiet). Alebo (ak je tam vhodne miesto a dostatok plastu), tak vyvrtal dierku a do nej samoreznu skrutku, ktora by prichytila ulomenu cast o plast pod nou.

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#15 Příspěvek od adakar »

Jj, po rozobraní sa uvidí čo a či. Letmým pohľadom sa mi zdalo že je to akosi paralelne vedené akýmisi límčekmi/"mantinelmi" po celej dĺžke (výške) s tou pevnou bielou časťou. Vtedy by som špáru mohol napríklad vyplniť priľnavým tmelom a bol by to jeden nerozbitný kus. Ak to samozrejme rozborka/zborka dovolí. Je to potrebné proste rozobrať... "Tie zatavovacie sponky", ktoré spomínaš, o čo ide :?: Ja som veľmi často na posilnenie vyrábal a vtavoval vyrábané kramličky, zo špendlíkov, spon, zošívačiek, hrotov do pájky, a pod., podľa požadovanej pevnosti. A druhu podkladu. Iným šla zachrániť trebárs "neopraviteľná" mechanika kamery, inými bežce ladiacej súpravy FTVP, iným sa posílili dvierka na ruskom nezmare... Tu také kramličky pre subtilnosť v mieste prasklín neprichádzajú do úvahy...

edit: ono to trvá než to napíšem, reagoval som ešte na termita... skúšam googliť: niečo takéto a pod.?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“