Čeština do tiskárny Consul 2111

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Yarda1 píše: Napadlo mne prý někdo vymyslel tiskový program co diakritické znaky vytvářel z apostrofu případně ještě z obráceného apostrofu a žádné desky nemusel měnit.
To se dělalo u tiskáren Videoton, co měly místo jehel kopretinu. Řádek se tiskl bez diakritiky a na konci řádku se udělal jen CR (návrat vozejku) a vytiskla se diakritika a pak byl zase CR a LF (další řádek). Dělal jsem to jako doplněk do Biosu CP/M. Na výběr tiskovýho zařízení PRN byla jehlová DT100 s češtinou jako LPT1 a nebo se na krasotisk přes kopretinu dala PRN přesměrovat na UP1 jako druhou tiskárnu. Ty kopretiny tiskly sice pomalu ale když se dala jednoprůchodová barvící páska, tak to bylo v kvalitě knihtisku. Bohužel jen jeden font, velikost i šířka.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“