HP LJ 1018

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jozo1234
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2021, 02:00

HP LJ 1018

#1 Příspěvek od Jozo1234 »

Mám 3 kusy tlačiarní Laserjet 1018, z toho jedna chodí dá sa povedať na 100%, Ďalšie dve berú dva papiere naraz (nie vždy). Separátor (to čo je na obrázku) vymenené, ale bezo zmeny. Nemá s týmto niekto skúsenosť čí by to mohlo byť ?
Přílohy
1018.jpg

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Zažil jsem to u starší laserovky Samsung, i po výměně podavače brala víc papírů.
Pak mi kamarád, který dělá v servise tiskáren Canon, doporučil objednat přímo od výrobce, problém zmizel.
Pravděpodobně jsme podavač koupili někde z výprodeje, kdy už byla guma trochu zestárlá.
Možná je to stejný problém jak u tebe?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pocitujlasku »

Neviem presne ako vyzera zvnutra, ale mal som podobnu a rovnaky problem. pomohlo vycistit aj tie gumove kolieska, ktore su pri podavaci, resp. zo spodnej strany. Skus vycistit (staci mydlova voda) vsetky gumove kolieska, ktore su pri tom podavaci papiera.
Pripadne problem moze byt aj ta pruzinka, ktora ich tam drzi, casom mohla trochu stratit silu.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Prejdi tu gumu (ci co to je) na separatore handrou s izopropanolom, neboj sa pritlacit.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PotPalo »

Možno taká blbosť, ale pri vkladaní papierov sa tieto prevetrali? Ono nestačí vybrať nové papiere z balíka a dať do tlačiarne, treba to... neviem ako sa to odborne povie... skrátka aby sa oddelili od seba.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Jozo1234
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2021, 02:00

#6 Příspěvek od Jozo1234 »

Takže, to čo je na obrázku - keď vymením z tej DOBRET tlačky tak na tej ZLEJ sa nič nezmení, tým to neni (a ani čistením). taktiež tie kolieska vyčistené a stále to isté. Tá ZLÁ (teda vlastne dve čo mám) nedokáže vytlačiť 10 papierov, po nejakom šiestom vezme dva a ostane stáť. Tá čo je DOBRÁ tam dám tlačiť 100 papierov a ide bezchybne. Tá dobrá má "iný chod" počas toho ako ide list von - ide plynulo, tá čo je zlá - tam akoby si chcela hrabnúť 2-3 krát počas toho ako ide list von a tým pádom vezme ďalší. (Ono sa to dosť ťažko popisuje).
Naposledy upravil(a) Jozo1234 dne 05 úno 2023, 23:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jozo1234
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2021, 02:00

#7 Příspěvek od Jozo1234 »

PotPalo píše:Možno taká blbosť, ale pri vkladaní papierov sa tieto prevetrali? Ono nestačí vybrať nové papiere z balíka a dať do tlačiarne, treba to... neviem ako sa to odborne povie... skrátka aby sa oddelili od seba.
Tým to neni ten problém je dlhodobý. Mal som tie tlačiarne dve (najprv). Dnes som zohnal ďalšiu, tá ide z nich najhoršie, čiže laborujem s ňou a s tou dobrou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Tak to mas uplne iny problem. Lepi sa ti solenoid podavaca. Rozobrat, solenoid vymontovat, odstranit lepkave svinstvo a namiesto neho nalepit nejaky kusok plastu.

Uživatelský avatar
Jozo1234
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2021, 02:00

#9 Příspěvek od Jozo1234 »

No mám to vonku, ozaj to "lepí" :-) Ráno pokračujem.

Uživatelský avatar
Jozo1234
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2021, 02:00

#10 Příspěvek od Jozo1234 »

Nedalo mi to pokoja, mám hotovo. Nalepil som tam čo som mal po ruke, 3 vrstvy lepiacej pásky na koberce a tlačka ide ako má (síce časom to opäť môže byť lepkavé, ale už budem vedieť kam mám ísť). Díííki moc :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Lepim tam (Alkaprenom alebo Chemoprenom) vystrihnuty kusok z nejakeho PET obalu. Sice je to potom hlucnejsie, ale nikdy to nezacne lepit. Samozrejme, predtym ocistim obe plochy izopropanolom.

Uživatelský avatar
Jozo1234
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2021, 02:00

#12 Příspěvek od Jozo1234 »

áno, očista samozrejme izopropyl (inak dobrý je aj čistič bŕzd, keď už ipa nestačí). Uvidím kolko vydrží tá páska čo som tam nalepil, tie dve používam v podstate každý deň (tá tretia bude na ND).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“