Čínsky zdroj

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

Čínsky zdroj

#1 Příspěvek od Alino »

Ahoj všetkým. Dostal sa mi do ruky malý čínsky zdroj 15V 15A. Trimrom som ho stiahol na 13,8V. Po pripojení TRXu rušil tak za 7s. Chcem sa opýtať nedá sa to nejak odrušiť? Ja viem kvalita nič moc, ale keby to šlo potešilo by. Ďakujem. Sorry za ten duplicitný obrázok.
Přílohy
Screenshot_20230209_001401_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Záleží kudy jde to rušení, jestli po napájení, nebo vzduchem. Po drátech nasadíš filtrační kondíky a ty to požerou, ale vzduchem je to horší, tam bys musel poctivě stínit ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Spis nez kondiky bych zkusil feritove perly na draty.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Lukas-Peca »

Pošli fotku vnitřku. Musí v něm být přinejmenším vstupní filtr a blokovací kondík mezi primárem a sekundárem. Feritová jádra na kabelech jsou až druhořadá.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Tyhle čínský plecháče do 3D tiskáren, bastlených CNC a podobnejch verků, co jsem měl na stole, tak vždy měly vstupní filtr dost podobnej co je v lepších PC zdrojích.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Zvonku to moze vyzerat rovnako, ale vnutri moze byt nejaky ojeb. Zalezi od toho, kto to vyrobil.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#7 Příspěvek od Kvicala_r »

U většiny takových krámů najdeš na desce vstupní filtr (soufázová tlumivka) vyklemované a kondenzátory (měly by být X2 / Y2) neosazené. Někdy by mohlo pomoct tohle vybrakovat z nějakého KO zdroje a napájet sem...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Mám tady zrovna dva kousky 12 a 24V. Jeden je Jyins a druhej Mean Well a oba mají filtr osazený.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Mean Well aj Jyins su firmy, co zdroje "par" rokov vyrabaju, takze by mali mat filtre vporiadku.

Ale ked si niekto kupi na AliExpresse nejaku imitaciu pochybnej znacky, potom sa moze divit, co vnutri bude (alebo naopak nebude).

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#10 Příspěvek od Kvicala_r »

Jirko a ty Tvoje zdroje taky ruší? Hádám meanwell je celkem lepší čína a tam už nějaké EMC řeší...
Já si bral nějakou čínu 12V /1,5A a při zapnutí mi na stole zamutuje šum rádio.. No zde je to i celkem dobře, protože je ve zdroji do 750V a alespoň si uvědomím, že běží...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Nevšiml jsem si že by rušily a tak nebyl důvod zkoumat. Ale můžu je zítra zkusit dát na stejnou fázi s minivěží Philips, co má FM OIRT a CCIR a AM DV a SV a strčit zdroj k externí rámovce anténě co minivěž má, případně kus omotanýho drátu připojit do FM štekru.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“