Termostat kotel Dakon

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

Termostat kotel Dakon

#1 Příspěvek od milavla »

Ahoj,
nevíte jak se ten termostat rozebírá? Vypadá to že je ze dvou půlek, které jsou do sebe zasunuté. Ale nejde mi to od sebe a nechci to polámat.

díky
Přílohy
Dakon
Dakon

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Posouvají se akorát ta dvířka, co už máš dole, vršek se spodkem toho, je na obrázku jsou do sebe podle mého jen zacvaknuté.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#3 Příspěvek od vasekpetr1 »

Já mám z druhé strany čtyři malé vruty a pak se to rozpadne na dvě půlky. Pozor na gumové kontakty v tlačítkách...

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#4 Příspěvek od bdn »

Z obrázku není jasné, zda už je to sundané ze zdi. Pokud ne, první krok je sundání ze zdi. Nikdy jsem jej neměl potřebu rozebírat, šlape víc než 10 let, baterie vydrží věčnost.
PS. Ze zdi se sundá tak, že odšroubuješ 1x šroubek a celou krabičku posuneš doleva. Viz. nákres zadní strana.
https://dokumen.tips/documents/euro-ter ... ml?page=20

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Tak buď rád, že šlape a nic se nestalo. Vím o jednom případu, co tenhle termostat zapálil od vnitřního relátka plast krabice, od ní textilní tapetu a vyhořela kvůli tomu kancelář jedný fy v Jeseníku. Proud pro cívku 25A stykače.
A není to ojedinělá záležitost. Tohle se prodávalo už v půlce devadesátek pod názvem Euro 091.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Tyhle termostaty se dodávají od půlky devadesátek dodnes. Emos je furt má. Na levé straně při čelním pohledu je šroubek v hmoždince, termostat je na něm pověšený. Bývá nahoře, dole, do boku. Odšroubujes šroubek v šachtě na baterky, potom posuneš celý termostat někam do boku, nahoru, dolů. Pak jej dostaneš od zdi. Nakonec trsátko a rozklapnout od sebe.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#7 Příspěvek od milavla »

Díky za rady, máte pravdu stačí posunout na levou stranu a sundat z vrutu. Mě to nešlo, protože to bylo prasácky udělané a byla tam moc velká hlava na vrutu. Potřeboval jsem to jen sundat ze zdi ne rozmontovat. Ještě jednou díky
Přílohy
IMG_20230210_133926.jpg

Odpovědět

Zpět na „Poradna“