Redukce na měření SMD tranzistorů

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Normální bastlíř při občasným použití s takovou součástkou po kontaktní desce trošku "zašoupe", aby tu případnou oxidovou vrstvičku proškrábnul a je pomoženo. Hmyzák holt bude hledat vejmluvy, proč stavět pérkovej vorloj ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#17 Příspěvek od termit256 »

Je naprosto idealni kdyz k mereni pouzivas vec diky ktere zmeris kazdy 10kus blbe. :-) Kdo chce kam...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

termit256 píše: Mel jsem na mysli neco v tomto stylu https://www.ebay.com/itm/261596057638
Dík za tip. Asi to nějak bude fungovat ale trochu bych měl strach, že když to nenasadíš na nohy úplně přesně, odstřelí se trand někam do neznáma.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

Ja nemel tohle, pouzdro jsem vsadil do takove "vanicky" a k tomu priklapnul ty sondy na druhem dilu s kuzelovymi voditky, takze se to nikam nehlo a presne vycentrovalo. Slo to opravdu rychle a spolehlive a prakticky nic to nestalo. Link jsem posilal jen pro predstavu co je to ten pogo pin.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

EKKAR píše:Normální bastlíř při občasným použití s takovou součástkou po kontaktní desce trošku "zašoupe", aby tu případnou oxidovou vrstvičku proškrábnul a je pomoženo. Hmyzák holt bude hledat vejmluvy, proč stavět pérkovej vorloj ...
Mozna by nebylo od veci, zadat do google SOT23 a podivat se jak to pouzdro vlastne vypada. Pak by i teoretikum mozna dosel pravdepodobny duvod proc prikladani na tistak nefunguje spolehlive. A zadnym oxidem to nebude.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

No a proto tam mají praktici proužky silikonové gumy, aby se piny domáčkly na ten pozlacený plošák... získaný z odpadu, okraj nějaké počítačové záležitosti.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#22 Příspěvek od JirkaZ »

Ono totiž hmyze je to na každém výkresu trochu jinak (rovina vývodů má či nemá přesah pod rovinu základny).

No a v praxi tam ten přesah je.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

A ked to poriadne pritlacis, tak ten presah zmizne.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#24 Příspěvek od JirkaZ »

No "zmizne" - on je dočasně eliminovaný elastickou deformací (jde řádově o nižší desetiny mm) a právě tímto se vývody přitlačují k folii, zatímco základna se o ni opírá.

Aby to bylo spolehlivější, tak lze folii mít jen pod vývody, čímž přibyde na výšku nejméně 35 um (neuvažuju PRCácké tenčí folie). Ale zase je pak třeba vytvořit nějakou ohrádku pro pouzdro, aby nebylo třeba se "strefovat". Čehož důsledkem logicky je, že přípojné místo ztratí svou univerzálnost...

Prostě všechno má svoje a pro některá pouzdra neexistuje levná, dostupná a přitom dokonalá metoda připojení.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Presah tam nekdy je, jindy neni, nebo je jen nejaka setina, zadne desetiny, jak te ktere soucastky. Pokud ho pritlacis tak se vyvod srovna a jsi tam kdes byl, muze zmizet manipulaci se soucastkou apod. Proste se na to neni spolehnout. Jsem rad ze to dochazi i teoretikum. :-)

Pokud bych mel neco tlacit gumou, je uz asi podobne pracne si vyrobit pripravek s tema sondama na perku a je to 100% funkcni. Vytisknout 2 malicke dily na SLA, strcit do nich 3 pogo piny a pripajet k nim draty mi neprijde nijak drahe ani nedostupne a je to pritom overene a naprosto spolehlive.

Samozrejme na zmereni 1 kusu za mesic bude nejspis stacit i ten tistak, ale to by Celeron asi neshanel pripravek.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#26 Příspěvek od Sendyx »

Každý to dělá z toho, co má v dosahu, žejo. Pogo piny v šuplíku nebyly, zatímco silikony jo. Posloužilo to na rozměření 200 trandů a fungovalo.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#27 Příspěvek od JirkaZ »

200? Pchá, obtížný hmyz Ti vysvětlí, že jsi teoretik a že to nemohlo fungovat.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#28 Příspěvek od Sendyx »

No má pravdu, že bez toho přítlaku je to naprd. Navíc jsou někdy ty povlaky i u pár měsíců "starých" trandů už od pohledu zašlé :evil:
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#29 Příspěvek od Celeron »

Pánové, nehádejte se. Jestli jste si nevšimli nebo nepřečetli, tak do toho mýho přípravku se SOT vkládá břichem nahoru. Nejenže nikam neustřelí ale hlavně je při tom zaručenej kontakt noh na plošák. Kontroloval jsem asi 150 ks z různých desek vyfoukaných SOTů co to vlastně je a u všech jsem se něčeho doměřil. Kdyby nebyl kontakt s některou nohou, tak mi měřák typ a polaritu neukáže.
Našel jsem zlacený destičky a tak zítra udělám vylepšenej přípravek. Akorát by to chtělo menší frézičku, mám jen 1,5 mm. S ní je mezera mezi pinem 1 a 3 moc široká.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#30 Příspěvek od EKKAR »

Vyfrézuj to jen vokolo a finální mezírku proškrábni hranou jehlovýho pilníčku - mi neříkej že jako starej pistolník neudržíš jednu-dvě desetiny jen s opřeným loktem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“