Palubní PC anglická Škoda Felicia

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PsychoWard666
Příspěvky: 34
Registrován: 30 lis 2016, 01:00

Palubní PC anglická Škoda Felicia

#1 Příspěvek od PsychoWard666 »

Delší dobu řeším jak do svojí anglické Felicie vyřešit palubní PC.

Do české ho dělala firma Apri a není problém ho sehnat, bohužel kvůli tvaru palubní desky není možné ho použít a ani není úplně jednoduché vymyslet jinou krytku, protože displej v něm je umístěn šikmo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

S pár kamarády máme Anglické Felicie a měli by jsme všichni zájem o palubní PC, jednalo by se o 5ks, teoreticky by se asi našlo i více lidí, které by o něj měli zájem.

Ideální by bylo použít originální čidla, která dělá firma SP-EL

https://www.sp-el.cz/Kompletni-sada-sni ... escription

Zde návod k obsluze a montáži

https://webshare.cz/#/file/XU6zvhi2Pt/p ... od-mpi-pdf

https://webshare.cz/#/file/vjOSce2xSY/p ... irucka-pdf

Co se krytky týče, tu by pro mě asi nebyl problém si vyrobit na 3D tiskárně.

Je reálná šance nějak předělat stávající palubní PC od Apri aby zobrazoval údaje na displeji jinak a bylo ho možné otočit?

Případně asi jako další variantu bych viděl použít displej z nějakého mobilu a k němu vytvořit palubní PC podle toho jak funguje originál.

A samozřejmě je taky otázka ceny, aby to vůbec mělo smysl dělat, protože reálně se určitě nenajde víc než nějakých 10-20 zájemců co by to koupili.

Nějaké tipy jak toto vyřešit? Děkuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Displej musis vymenit. Su na nom pevne dane segmenty. Existuju firmy, ktore vedia na zakazku vyrobit displej takehoto typu aj v mensich seriach.

Uživatelský avatar
PsychoWard666
Příspěvky: 34
Registrován: 30 lis 2016, 01:00

#3 Příspěvek od PsychoWard666 »

Aha, chápu. A pak by bylo reálné nějak to překódovat a nebo by se muselo začít úplně od nuly?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Myslím že kdyby ses smířil s trochu jiným tvarem číslic, bylo by asi jednodušší na to znásilnit starší grafickej LCD třeba z Nokie 3210 a zobrazení řídit nějakým příslušně naprogramovaným Hádrujýnem - nejspíš to i s nějakou amatérskou apkou vyjde levnější než si nechávat dělat LCD na zakázku ... Ale myslím že by mohly jít sehnat i origo board computery přímo určený pro "praváckou" felinu, chtělo by to prohrabat příslušný anglický škodofkářský fóra, něco jako u nás je Skodahome. Koneckonců poradit se můžeš i tam, na Anglány tam kontakty mají.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PsychoWard666
Příspěvky: 34
Registrován: 30 lis 2016, 01:00

#5 Příspěvek od PsychoWard666 »

To je právě ten problém, Apri to nikdy pro Anglii nedělalo, takže se sehnat nedá.

Jiný tvar displeje mi asi ani vadit nebude a co vím, tak přes Arduino se dají na displeji z Nokie zobrazovat i obrázky tak by třeba šlo si takhle ty čísla a piktogramy na to nakreslit, celkově jich tam moc není.

Ale co se programování týče, tak to bohužel nedám, já se o to už pokoušel, ale to je nad moje schopnosti, proto sháním někoho kdo by tohle byl schopný vytvořit.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Že to Apri nedělalo pro UK ještě neznamená, že to pro ně nedělal někdo jinej. Právě proto tě odkazuju na lidi ze Škodahome, mohli by mít kontakt na někoho v Anglii, kdo by věděl, kde tohle příplatkový příslušenství DO JEJICH verze sehnat - přeci mi nezkoušej tvrdit, že se na ostrovech prodávaly feliny jen v socka edišn vejbavě. Někdo to musel vyrábět a prodávat a dokonce bych si troufal tvrdit že ještě lepší než origo evropský pro "leváky", protože Angláni si vždycky potrpěli na takovýhle serepetičky.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PsychoWard666
Příspěvky: 34
Registrován: 30 lis 2016, 01:00

#7 Příspěvek od PsychoWard666 »

Bohužel je to opravdu tak jak jsem psal, neboj, tohle mám zjištěné, já v Anglii pár let žil a mám tam kontakt třeba i na kluka, který má 6 dvéřovou 120ku limuzínu, dokonce mě v ní i svezl :) .

Ono v českém katalogu příslušenství ten palubní PC je, v Anglickém nikoliv a budeš se divit, ale většina Felicií v Anglii se prodala v hodně sociální verzi, protože byli docela drahé, já sem rád za tu svojí a i ta původně neměla nějakou šílenou výbavu. Třeba sehnat spolujezdcův airbag nebo ovladač na elektrická zrcátka na pravou stranu byl opravdu problém.

Nicméně se vrátím k svému původnímu dotazu, bylo by reálné vytvořit vzhledově podobný, klidně i s normálním "hranatým" displejem z Nokie podle toho stávajícího při použití existující sady čidel? Přijde mi to jako nejrozumnější řešení, protože SP-EL ty čidla určitě bude vyrábět ještě několik let a je to jednodušší než něco vymýšlet, maximálně by se na nich podle potřeby prodloužila kabeláž, ale myslím si, že by i tak měla vyjít bez problémů.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

OT škoda-panda je nenávratně pryč ? Takových skvělých článků a praxí .....

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#9 Příspěvek od dracekvo »

Tohle by šlo zastavět i do auta s volantem na špatný straně, ne? :-)

https://svetelektro.com/clanky/palubny- ... ia-v2-646/

Uživatelský avatar
PsychoWard666
Příspěvky: 34
Registrován: 30 lis 2016, 01:00

#10 Příspěvek od PsychoWard666 »

Jo tohle by určitě šlo, ale rád bych něco, aby to využívalo ty čidla co se dají koupit, to by k tomu šlo použít?

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“