Canon iP 1900 - nejdou tisknout fotografie

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#16 Příspěvek od passion »

Mám BT100 funkčnú. Teda ak ju otec nepodaroval niekomu, ako pred dvomi týždňami funkčnú moju prvú Didaktik Gamu. :roll:

Pamätám si, ako nechcela od nova ísť, tak sme ju v priore reklamovali. Reklamácia trvala cez 3 mesiace, večnosť. Som tam chodil každý druhý deň, či už neni opravená. A potom keď mi vytlačilo prvý obrázok, to bolo radosti.
A sklamania.
:lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Pamatam si, ze mi zacala blbnut - po zohriati (tak v polovici stranky) sa posuvali riadky. Potom som sa v tom rypal a kedze som tomu nerozumel, nieco som odpalil. Vzhladom k tomu, aky to bol nepouzitelny smejd, nemala ziadna oprava zmysel.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#18 Příspěvek od nixdorf »

@Kremik: u toho dlhodobého hladiska rejuvenácie atramentom, by sa muselo tiež pozrieť na životnosť tej látky. Nedávno som si zohnal LQ-570 na diely (sám mám LQ-570+, už aj s CP852, na tej predošlej boli ešte vypálení Kamenickí v EPROM), no a tam, škoda že nemám foto, bola páska orig. Epson 8750 natrhlá durch - dovolím si povedať - v celej dlžke, práve tam, kde bol kontakt s ihlami. Teda aby som bol presný, nechcelo sa mi tú kazetu celú rozobrať, tak som odmotal dva a pol metra pásky z pätnástich a diera súvisle naprieč, takmer som cez ňu mohol malíček strčiť. Veru neviem, koho predo mnou napadlo mať tak dlho zapnutú tlač cez vydranú pásku a očakávať, že to bude ešte fungovať. To ešte ako bonus použili pásku určenú pre 9ihlové tlačiarne v 24ihlovej tlačiarni. Z technického hladiska neviem či je tam nejaký rozdiel, kazeta i šírka vyzerajú identicky, snáď možno v pevnosti tej nylonovej látky.

Ale ihličkovky sú tu už pekne dlho, dokonca sa stále vyrábajú nové a idú naďalej na odbyt, takže by som sa nebál toho, že by už nešli do nich zohnať pásky. Ako príklad uvediem našu poštu - už "inovovali" oznámenky o uložení zásielky. Pôvodne žlté lístky vypisované ručne, teď posledné 2 roky mlátené do traktorového papiera na ihličkovke. A to ešte tlačia draft fontom ASCII, žiadna bitmapová tlač, ale chválim, že aj so slovenskou kódovou stránkou...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

No, já kdysi jako kluk zkusil přivést k životu pásku/kazetu do devítijehličkovky nějakým ředidlem a ono to naleptalo tu tiskovou hlavu, takže písmo pak vypadalo jak rozzuřenej kocour.

Stalo se a dotiskl jsem.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#20 Příspěvek od dvorak »

Když fotku zkopíruji do Wordu a pak nastavím v dialogu čb tisk ručně, obrázek se vytiskne.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#21 Příspěvek od nixdorf »

Nemám skúsenosť s Canon Easy Photo-print EX, možno je tam nejaké kurvítko, ktoré komunikuje, či tam máš tú farebnú kazetu - skús tie fotky vytlačiť z iného grafického prehliadača, napr. Irfanview - tam tú fotku vieš dať do čb a hneď vidíš, aká ti z papiera vylezie - tzn. vieš si tomu doštelovať jas, kontrast, gammu ešte predtým než to vytlačíš. Prípadne over či v tom Photoprinte nemáš tú duplicitnú nefunkčnú tlačiaren zvolenú, ak ano, tú keď tak odstráň zo Zariadení v ovládacom paneli.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#22 Příspěvek od vladodyno »

To čo Ty vidíš na monitore ako čierno/bielu fotku može byť v skutočnosti obrázok s 24 bitovou farebnou hĺbkou.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“