Mikrovlna a kov.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#106 Příspěvek od Celeron »

mi-ro píše:To jako fakt? To jsem nevěděl. Ta tyčinka musela být těsně vedle...... :D
Asi už byl starší a tak se následky neprojevily. Aspoň o tom nikde nic nepíšou. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#107 Příspěvek od Cust »

Ekkare, já se za fyzika nepovažuju a neřekl bych, že fyzice nějak rozumím... Každopádně studovaný je tady např. TomášJedno.
A co se týče mikrovln a molekul, tak ano, mikrovlny působí na molekuly specificky. Je to dáno vlnovou délkou a dalšími specifickými vlastnostmi molekuly. Na základě toho se staví zajímavé spektrometry. Například na VŠCHT v Ústavu anlytické chemie mají hrmadu mikrovlnných spektrometů, ale i teraherzových spektrometrů... Údajně dokážou rozlišovat molekuly i podle měření účinků jaderných spinů jednotlivých atomů. Tedy ano, některé specifické aplikace fungují lépe v jednom frekvenčním oboru jiné v druhém. To že má někdo vidličku ve formě λ/4 antény na 2.4 GHz bych ale jako bernou minci nebral.
Naposledy upravil(a) Cust dne 18 úno 2023, 19:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#108 Příspěvek od Mahoney »

mi-ro píše:Navrhuji změnu názvu vlákna, "Od mikrovlnky s příborem ke Kvantové fyzice rychle a snadno". :D
Já taky nevycházím z údivu :lol:

A nejvíc mě udivuje to, jak snadno se tu přechází od objektivního k subjektivnímu (tzn. když dojdou poznatky, případně argumenty, nastupují hospodářská zvířata a jiné přívlastky). To je to vážně tak těžké, "udržet diskusi" místo "urazit diskutujícího"?
Cust píše:To že má někdo vidličku ve formě λ/4 antény na 2.4 GHz
:lol:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“