Transiwatt 140 studio

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#46 Příspěvek od ransom »

Uměl, ale bylo tady opravdu prd. Takže kdo uměl, stejně neměl z čeho dělat. Dodnes slyším ty nářky starších známých z oboru...
Jakej rok myslíš? Uvedení TW140?
Jestli nekecám tak před ním už nějakou dobu dělali koncáky TW120. TW140 měl jako úplnou novinku táta spolužáka. Chodil jsem ho taky na prahu puberty očumovat za výlohou ve Smečkách, jako novinku vedle stavebnice TW40 a TG120. Přesnej rok už nedohádám. Muselo to být někdy kolem roku 80. My měli doma v tu dobu akorát příšernej gramofon NZC070. Tak jsem na to civěl jako uhranutej. Někdo mi tenkrát řekl, že nemám šanci, že to je jenom pro členy HiFiklubu. Tak jsem jako neorganizovaný solitér usoudil, že tudy cesta nepovede a začal jsem se zabývat vážně elektronikou, abych si něco podobného mohl postavit sám. No, trvalo to ještě řadu let, ale nakonec je z toho celoživotní láska.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#47 Příspěvek od BOBOBO »

Dík , já už sice byl členem , ale nekupoval jsem , také jsem stavěl z toho co bylo . První s EL84 asi rok 73-4 .

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#48 Příspěvek od danhard »

Předchůdce Transiwattu 40B strana 411

https://www.google.com/url?esrc=s&q=&rc ... nZNkzO7SEG

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#49 Příspěvek od JirkaZ »

Danharde, to je imperialistickej americkej lstivej podvod na obluzování dělnické třídy, v Sovětském svazu to měli dávno předtím a pro všechny.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
jula1967
Příspěvky: 9
Registrován: 12 úno 2023, 01:00

#50 Příspěvek od jula1967 »

:D
Naposledy upravil(a) jula1967 dne 11 dub 2023, 15:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
TheLastUnicorn
Příspěvky: 386
Registrován: 17 led 2018, 01:00
Bydliště: Trenčín

#51 Příspěvek od TheLastUnicorn »

Problém je v tom, že Pioneer hraje ploše kvůli mizerným bednám RS534, které se u transiwattu kompenzují zapnutou fyziologií. To je imho celý zázrak.

Uživatelský avatar
jula1967
Příspěvky: 9
Registrován: 12 úno 2023, 01:00

#52 Příspěvek od jula1967 »

:D
Naposledy upravil(a) jula1967 dne 11 dub 2023, 15:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#53 Příspěvek od ransom »

Ono posuzovat zesilovač na takový zvukový katastrofě jako byly RS534 (nebo de facto jakákoli tuzemská reprosoustava) není úplně dobrej nápad. Horší už byly snad jen porevoluční ARS9238 z Litovle.

Uživatelský avatar
AZK401
Příspěvky: 141
Registrován: 21 dub 2011, 02:00
Bydliště: Praha 4

#54 Příspěvek od AZK401 »

Podle statisticky nevýznamné zkoušky (1x) soudím, že za neposlouchatelnost starších (tesláckých?) reprobeden na kvalitních zesilovačích může vysoký tlumící faktor. Kazuistika: Mám reprosoustavy RS 20, které hrají dobře (nebijte mně) se zesilovačem Transiwatt 40 Junior (TF ≥50) a zesilovačem DUAL CV1120 (TF25), ale nedají se poslouchat se zesilovačem Kenwood KA-660 s TF 1000 (v roce 1985 se snad ještě "Čínsky" nelhalo). Ten ale s Quadraly hraje perfektně. Opačně jsem neměl odvahu to zkusit.

Pletu si dojmy s pojmy?

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#55 Příspěvek od rudolf02 »

No, já nevím, asi se opakuji, ale ne každý zesilovač vyhoví každé reprobedně. Asi máte pravdu, že v některých kombinacích se negativní vlastnosti vzájemně vyruší.
Co mám odzkoušené, je dobrý zdroj dodávající i v hlasitých (dynamických) pasážích dostatečný výkon konci (nejen z nabitých filtračních kondenzátorů). A dále ve stereu dva hlavní kanály (třípásma) a dva pomocné kanály (stačí dvoupásma). Za toto mě ukamenujete, ale nejsem sám, kdo to ocenil.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#56 Příspěvek od Kremik »

Pokud si zesilovač nerozumí s bednou, tak je něco z toho vadné.
Pokud se však jedná o zeslík z věže, nebo něčeho, kde se předpokládá použití nějakých konkrétních beden, může mít nějak upravenou chárku. Např. nehraje pod 60Hz, protože by to připojená bedna nedokázala vyzářit, nebo naopak má spodky a výšky poněkud zdůrazněné pro líbivější zvuk na levných bednách, klidně může jít i o kombinaci obojího.
Pak, v porovnání s normálním zesilovačem, dochází ke změně zabarvení zvuku a člověk to může vyhodnotit všelijak. Ovšem takové hodnocení nemá žádnou váhu, obvykle to hlasitější je považováno za lepší.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Hubert_79 »

TW (nevím jaký to byl...) jsem poslouchal na sloupech AQ 611 no ... dojem byl poněkud rozpačitý. Líp mi zněl i Technics z konce 90. let, který jsem tenkrát zkoušel s tím, že bych ho koupil od známého.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#58 Příspěvek od ransom »

Ono to je vlastně jednoduchý. V září budeme mít zase neformální sraz audiobastlířů. Žádnej bezkyslíkatej a zlacenej hájhent, prostě bedny korektně navržený z jakž takž použitelných repráků a pokoutně splácaný dohromady, nějakej způsobilej zesilovač k tomu a kus dvoulinky. Opravdu žádná předražená exotika pro magory. Umím mezi sebou přepínat repráky srovnaný na stejnou hlasitost, stejně jako různý zesilovače, taky srovnaný na stejnou výstupní úroveň. Někdy člověk až žasne, jak nečekaně malinký jsou rozdíly a jindy zase jak nečekaně velký. Prostě vemte někdo s sebou Transiwatta a nějaký ty Teslí bedny k tomu. Ono není nad okamžitý porovnání.
Letos to máme předběžně domluveno v Loučkách u Tišnova. Je tam sranda, nikdo to nebere smrtelně vážně, z ničeho se nedělá dogma. Co vy na to?

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#59 Příspěvek od Kremik »

To nezní špatně... Ale do září je ještě daleko.
Ovšem nevzal bych ani TW, ani Tesla bedny. Když, tak něco jiného.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#60 Příspěvek od Crifodo »

Kremik píše: Vytržené z kontextu to zní tak dobře, že to nešlo nevypíchnout :lol:
Sorry za OT :-)
ještě vytrženější z kontextu by bylo použití slova opeřenec pro osobu natřenou v dehtu a vyválenou v peří, postup z doby, kdy spojené státy byly mladé.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“