Samsung UE50TU8072 BN41-02756

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#31 Příspěvek od miromatus »

Ja som meral odpor, neviem aké úbytky by tam mali by￾ v mode PN, reza￾ som zaèal na tej strane ktorá cyklovala, druhá strana bola odpojená, a prvé som prerušil VGH :+24V a asi som náhodou trafil. Ale netuším, ko¾ko to vydrží.

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#32 Příspěvek od UDS114 »

Ten odpor 0,9k je tam osadený alebo niečo podobné voči kostre na ľavej polodoske skla. Keď som to naposledy robil, tak som ho dal preč, lebo transily boli ok a zamenil za 10k aby zdroj nebol tak zaťažený.
Osobne nerozumiem načo tam dali takú nízku hodnotu. Odpor je aj na VGH a aj na ešte jednom napätí, už neviem ktorom.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#33 Příspěvek od zvaty »

Odpory pinů levé poloviny displeje: VGH 5.4kohm ; VSS 1kohm ; CK8 0.9Mohm
Odpory zbylých pinů levé poloviny a odpory pinů právé poloviny jsou v desítkách Mohm. Když vezmu v potaz, že k pinům VGH a VSS jsou připojeny paralelní odpory 2x 2k7 a 1kohm tak jsou tyto piny OK. Co tedy provést nyní s podezřelým pinem CK8 ?

Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#34 Příspěvek od miromatus »

ten CK 8 skúsi￾ preruši￾ medzi bodom a transilom? Aj keï 0,9M je ešte dos￾

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#35 Příspěvek od UDS114 »

zvaty píše:Odpory pinů levé poloviny displeje: VGH 5.4kohm ; VSS 1kohm ; CK8 0.9Mohm
Odpory zbylých pinů levé poloviny a odpory pinů právé poloviny jsou v desítkách Mohm. Když vezmu v potaz, že k pinům VGH a VSS jsou připojeny paralelní odpory 2x 2k7 a 1kohm tak jsou tyto piny OK. Co tedy provést nyní s podezřelým pinem CK8 ?
A ako vieš, že sú ok ak si tie odpory nedával dole aby si meral odpor potom?

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#36 Příspěvek od zvaty »

Nevytahoval jsem je. To bych měl no, ale záleží jaký odpor ve funkčním stavu piny mají mít, aby mi to nezkreslovalo měření.

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#37 Příspěvek od UDS114 »

V mrtvom stave (myslím bez napätia) nekonečný a to s pripojenými rezistormi 1k a 5k4 na ľavej doske k zemi akosi nezistíš...
Viac sa s ohmetrom zistiť nedá.
Iba sa dá zistiť pramo pri prevádzke čí má rozdiel v úbytkoch na vystupoch zdroja v porovnaní v režime naprázdno vz len ľavá strana vz pravá strana.
A po pripojení cez mA meter z ext. zdroja, ktorá strana stahuje / alebo má podozrivo vysoký odber, čo je väčšinou príčinou, prečo multimenič na MB vypne a následne sa TV reštartuje.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#38 Příspěvek od zvaty »

Co je lepší měřit svody na panelu odporově anebo přes úbytek (multimetr přepnuty na měření diody) ?

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#39 Příspěvek od UDS114 »

Ani jedna metóda ti nemusí dať žiaden rezultát, lebo vypnutý displej si predstav ako stovky alebo tisíce N-FETOV zapojených Drainami na napr. VGH a ak je jeden prerazený nemusíš na VGH namerať nič ohmetrom ani meraním polovodičov, keďže niesú source týchto N-FETOV zapojené priamo na GND ale do lcd skla a prípadne na ďaľšie obvody o ktorých nikto nič nevie, je to ako keby si meral nejaký IO o ktorom nič nevieš ako je vnútorne zapojený.

Ideálne by bolo vyhodiť zaťažovacie odpory z ľavej dosky a vyrobiť si medzikus na LVDS kábel a tiež medzikus na kábel medzi pravou a ľavou polovicou lcd.
A na ten medzikus by si osadil do cesty každého pinu (teda stačí medzi VGH, VSS, a všetky CK a čo tam ešte je) trimer povedzme 1k a jumper na prípadné úplné rozpojenie daného pinu.

To znamená, že najprv by si nastavil všetky trimre na povedzme 10R a skúšal zapnúť TV ak by sa tento reštartoval, tak by si skúšobne zvyšoval všetky odpory trimrov na 100R a ak by sa prestal reštartovať, hladal by si, ktorý trimer musí mať 100R aby sa TV udržal zapnutý bez reštaru a zároveň s nejakým obrazom a na ktorom pine to je a takto by si ohraničil zdroj zvodu na konkrétny pin, prípadne aké nižšie napätie by tam malo byť oproti pôvodnému aby lcd fungoval čo najlepšie a či tento zvod je na ľavej alebo pravej strane.
Totižto môže sa stať, že zvody sú aj na oboch straná pričom na každej strane na inom pine a ak zistíš kde a čo pomocou týchto prípravkov, vieš LCD spojazniť s čo najlepším výsledkom a pomerne rýchlo.

Samozrejme, že na to potrebuješ zohnať príslušné typy konektorov a páskové vodiče aby si si to zhotovil, ale zase to snáď nie je také strašné nájsť u tiňťona konektory s príslušným rastrom a paskače sa daným počtom vývodov, prípadne skanivbalizuješ staré tcony a rárohy zo starých teliek.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#40 Příspěvek od p32 »

Prostě zábavička. :lol:

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#41 Příspěvek od Ivan_01 »

a potom ti zákazník povie, že viacej ako 30 Euro do opravy nedá a že to bude len poistka alebo kondík a on na jútube videl, ako to mali opravené hneď :)

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#42 Příspěvek od UDS114 »

Rozmýšlaš ako ten zákazník, krátkozrako?
Veď to neni posledný TV, s takým lcd, čo ti niekto donesie na opravu.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#43 Příspěvek od zvaty »

UDS114 díky za vysvětlení, díky kterému jsem pokročil. Zapojil jsem celou skupinu levé poloviny přes switch konektor a hned při první kombinaci - odpojeném CK8 mi naskočil obraz. Ten je ale zarušen pruhy. Budu zkoušet dál. Zná někdo funkci těchto pinů a je nějaká posloupnost v odpojování ?

Uživatelský avatar
UDS114
Příspěvky: 99
Registrován: 07 čer 2021, 02:00

#44 Příspěvek od UDS114 »

Ukáž (až chceš) potencionálnym neveriacim tomášom ako vyzerá tvoj výrobok "switch konektor".
Použil si DIL 8 switche ?
CK sú je asi napäťová škála, ktorá sa všeobecne nazýva Gama...

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#45 Příspěvek od zvaty »

foto
Přílohy
Capture.JPG

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“