Sušička LG (v záruce) vyhazuje jistič

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#31 Příspěvek od Kremik »

Nevím jaká závada by ve vedení musela být, aby to dělalo tohle. Zapojil bych tu sušičku přes nějakou výkonnější žárovku, třeba i halogen, a točil.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#32 Příspěvek od mi-ro »

Podle mých dlouholetých zkušeností má bílá technika malý napáječ 5/12V, který napájí ŘJ. Po zvolení fce relé připojí silové napájení zdrojů BLDC a topení. Do této chvíle je silová část v podstatě galvanicky odpojená od sítě. Z tohoto důvodu nechápu souvislosti. Snad jedině že by BLDC pohybem vyrobil nějaké napětí, které by nějakou zpětnou cestou přes rekuperaci sepnulo relátko a připojilo silovinu. Ale to je těžko pravděpodobné. PS a i ten malý napáječ ŘJ bývá hlavním vypínačem v klidu odpojený od síťě.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#33 Příspěvek od PCmaniac99 »

LG servis tvrdí že je to častý problém a mám nainstalovat jistič 16C pokud by ani to nepomohlo tak potom teprve servis a výměna modulu elektroniky.

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#34 Příspěvek od Ivan_01 »

mi-ro píše:... je silová část v podstatě galvanicky odpojená od sítě.... napáječ ŘJ bývá hlavním vypínačem v klidu odpojený od síťě.
v bielej technike zdroje osadené obvodmi typu LNKxx niesú galvanicky oddelené od siete a vo väčšine prípadov ani nemajú vypínač v takom slova zmysle, že odpojí prívod napájania. Každopádne, ak to je vlastnosť výrobku, tak takýto inštrument by som doma určite nechcel...

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#35 Příspěvek od jenicek »

Pokud je to vlastnost typizovaného výrobku, tak jak tohle může prolýzt státní zkušebnou, to fakt nechápu...
Udivuje mě, že to ještě nikdo nepohnal vejš, především v jiným státě směrem na západ. Tohle je 100% důvod ke stažení z trhu.
Schválně bych se výrobce zeptal, ať mi pošle kopie schvalovacích protokolů CE a EZÚ případně přes jaký protokoly to sem dováží.

Každopádně by mě zajímalo, co bych viděl na osciloskopu, když zatočim bubnem.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#36 Příspěvek od bu2520 »

výkonová část u LG bývá i při vypnutém přístroji pod napětím . A BLDC motor je docela silný generátor , který je připojen přes antiparalelní diody v IGBT modulu. Tam bude někde zakopaný pes

Uživatelský avatar
bardot13
Příspěvky: 153
Registrován: 01 črc 2007, 02:00

#37 Příspěvek od bardot13 »

A vyhodí to jistič i když bubnem zatočíš velni pomalu ?

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#38 Příspěvek od PCmaniac99 »

Při velmi pomalém protočení ten BLDC asi nevygeneruje dostatek energie na probuzení elektroniky. tak že ne.


Hlásím že 16C drží a nepadá. Udělal jsem 6 pokusů a drží.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#39 Příspěvek od mi-ro »

Ivan-01, špatně jsem se vyjádřil, napáječe s LNK nemají většinou galvanické oddělení, GND je společné. Ale vypínače hlavního přívodu bývají hodně často. Nulová poloha programátoru odpojuje síť. Ale myslel jsem oddělení od siloviny. Hlavní silové napětí pro driver Brushless motoru je odpojené skoro vždy. Chápu že motor jako generátor může vyrobit dost velké napětí, které přes rekuperační diody IGBT trandů může nabít i hlavní elyty. Ale dál by se to nemělo dostat. A jestli výrobce díky úspoře vypínač nechá hlavní elyty trvale pod napětím, může zpětné napětí z motoru otevřít některý IGBT. Jenže pak by náboj elytu pravděpodobně driver nevratně poškodil. Prostě vypálit 16A jistič bez další destrukce čehokoliv nemá logiku.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#40 Příspěvek od PCmaniac99 »

No sušička je s wifinou a i po vypnutí vypínačem je ještě pořád připojená k wifině.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Hape »

Máme sušičku a pračku značky AEG (bez Wi-Fi) a vypínač který by je fyzicky odpojoval od elektřiny taky nemají. Mají tlačítko, které je jenom uspí, nebo probudí.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#42 Příspěvek od mi-ro »

Sušička s připojením na Wi-Fi? Tak tady končím. To nikdy nepochopím ani neuznám. To je tam pro to, aby se tam mohl někdo přes domácí síť hacknout?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Hape »

A představ si, že už existují i indukční varné desky s internetovou konektivitou a programem do mobilu. To taky nechápu k čemu to je dobrý, to se na tom dá vařit na dálku? Bez obsluhy a dozoru?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#44 Příspěvek od p32 »

Ano a dokonce i bez jídla. :lol:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od workhard »

Chystám se to v rámci rekonstrukce kuchyně koupit, v tý apce si můžeš regulovat max. příkon tuším.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“