BM342 je k něčemu?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#16 Příspěvek od kutilmil »

UF. A to ako funguje?
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#17 Příspěvek od Valdano »

Naposledy upravil(a) Valdano dne 21 úno 2023, 15:36, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

kutilmil píše:UF. A to ako funguje?
Urcite lip nez ten kram co mas doma :-)

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#19 Příspěvek od kutilmil »

dík chalani
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#20 Příspěvek od Otkundes »

Já bych, termite256, ty staré přístroje tak nezatracoval a nad přesností 2% nos neohrnoval. Bastlení je hobby. Podle zaměření, bastlíři často vyhoví i letité, ale funkční a spolehlivé měřící přístroje a přípravky. Naproti tomu, ten kdo je OSVČ a živí ho třeba zakázková výroba, nebo servis, již musí mít přístrojové vybavení na vyšší úrovni, občas dokonce i kalibrované podle zákona o metrologii.
Na druhé straně, ta BM342, se vyráběla již před šedesáti lety a pokud se s ní slušně zacházelo, je funkční i v současné době. Jestli bude po takové době ještě funkční i sortiment přístrojů a modulů, který si kupujete na Alíkovi nebo na ebay, no, nejsem si jist...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Ale jo, ja netvrdim ze stare pristroje jsou uplne k nicemu. I kdyz tenhle elektronkovy zazrak je uz dost extrem. Zrovna merim neco s BM545, protoze ani muj pomerne kvalitni multimetr nema takove rozsahy pro mereni proudu a za to petikilo co jsem za kram dal, nic podobneho nekoupim a orientacni presnost mi s prehledem staci. Ale jemu slo o nejake ladeni anteny ci co a to je s timhle trochu porod. Zvlast kdyz se da prodat za cenu pristroje s mnohem vyssi uzitnou hodnotou a efektivitou prace.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

Tohleto má výhodu, jelikož je to flaškový, tak to nebude tak háklivý na nějaký napětí na vstupu - přinejhorším to sám opravíš a na takový to domácí bastlení to bohatě stačí. Nehledě k tomu, že střelit to jde vždycky.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“