Poprvé na OpenAI

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#76 Příspěvek od termit256 »

Artaban001 píše:...Zatím, podle toho, co čtu situaci tady okolo toho, mi přijde, že je to pouze vylepšený vyhledávač...
Obycejny vyhledavac to opravdu neni, nejaka ta inteligence tam urcite je. Kdyz jsem se napriklad ptal na spotrebu namatkou vybraneho, ne uplne bezneho MCU pri napajeni 4V a hodinach 12MHz, tak nekde vystrachal datasheet, precet ho a evidentne pochopil co tam pisou a co po nem chci, protoze pro tyto hodnoty tam udaje vubec nejsou, tak si je odvodil z toho co tam bylo a napsal jaka je spotreba ve vsech rezimech co ten MCU ma pri uvadenych parametrech. Coz je problem zjistit i pro mnoho lidi tady na bastlirne :-) Problem je, ze na ty vysledky neni moc spoleh, zatim.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#77 Příspěvek od tomasjedno »

Jj, teď dělá nápadné chyby. Až se zdokonalí, bude dělat nenápadné, o to záludnější :D

Na otázku “Jaká je tisící číslice desetinného rozvoje Ludolfova čísla?” to odpovědělo:

“Ludolfovo číslo, také nazývané Archimédovo číslo, je matematická konstanta reprezentující hodnotu približně 3,14159265358979323846... atd. Tisící číslice desetinného rozvoje Ludolfova čísla je číslice 5.”

Spousta kydů, správná odpověď je 9.

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#78 Příspěvek od Mahoney »

To, proč tu všichni jako lidi na Zemi jsme má svůj důvod, máme se tu něco naučit, a k tomu, co se tu máme naučit AI vůbec nepotřebujeme, k ničemu nám není (jedině jako bolestivá zkušenost se ztrátou času).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#79 Příspěvek od termit256 »

To je zase pekna kravina. Kdyz vezmu ten uvadeny priklad odmocniny. Ja se zeptal AI at mi napise jak se pocita odmocnina a behem par sekund jsem mel postup ktery se okamzite naucim. Tobe to bez pocitace zabere pul dne, nez zajdes kamsi do knihovny, nez tam najdes par knizek kde by to snad mohlo byt popsane, nez je prolistujes a najdes prislusny postup (nebo zjistis ze to tam neni a musis pro dalsi knizky) apod. Ty prijdes z knihovny domu a ja uz budu davno u goniometrickych funkci. Proste ti ujede vlak a tobe nezbude nez fnukat nad nespravedlnosti sveta.

Podle tve logiky je mnohem "horsi zlo" obycejna kalkulacka, protoze ta jen vyplivne vysledek bez toho aby te neco naucila neco o tom jak k nemu dospela.
Proste AI je jen dalsi nastroj na zvyseni efektivity toho co delam a je ji treba tak brat, nic vic. Ale je to novinka a jako vzdy prislusna sorta lidi ze zasady na jakoukoliv novinku nadava a tvrdi jak je spatna a to stare jak je dobre, takze je to naprosta klasika :-)
Naposledy upravil(a) termit256 dne 23 úno 2023, 07:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#80 Příspěvek od Cust »

Hehe, UI, že je zlo? Kurňa to jsem měl vědět dřív. Nemuseli to na tom ČVUTu, ty dlouhé roky, lít do té mé bezelstné hlavičky. 8O
A těch zkoušek a provramování těch zavadných algoritmů. Asi půjdu a vrátím jim doktorát, jestli to jde tedy.
Bože, spas moji duši!

Edit: Mám to, půjdu a spálím disertační práci!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#81 Příspěvek od Hubert_79 »

Jojo. Když se začínalo se železnicí, tak také lidé křičeli jak jim na pastvinách podél trati přestanou dojit krávy a podobně. Furt stejný i teď.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#82 Příspěvek od ondraN »

Ono má všechno dvě strany. Vemte si lidské tělo. Evoluce nás naučila snášet všechny možné druhy nedostatku a poradit si s tím. Nenaučila nás však snášet přebytek. Podívejte se kolem sebe, případně na sebe a bude vám to jasné. Stejné je to z mozkem. AI je skvělý krmelec pro náš mozek. Už se nemusí namáhat a sáhne po hotovém. Analogicky, dopadne to jako s tím vyžraným a neschopným tělem. Ano, najde se pár jedinců, kteří si to uvědomují a sportují, nepřecpávají se, a trénují mozek. Ale kolik jich je? Deset, patnáct procent?
Nehodlám tady fňukat nad osudem lidí, ale hodlám dále udržovat svoje tělo i mozek v kondici a osatní at si to zařídí po svém. Jediné mínus je, že se na to budu muset dívat :roll:

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#83 Příspěvek od Mahoney »

A že se nikdo nezeptal, co se tu vlastně máme naučit (ondraN je blízko), ale reagovali jste úplně jinak… No, zřejmě odpověd znáte, nikomu nic cpát nebudu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#84 Příspěvek od Artaban001 »

Jsem v klidu, patřím mezi lidi, kteří to takhle nemají jak využít. Nejsem návrhář, pouze servisní pracovník. A ono takovejch lidí bude dost. Využití to najde, až to zabudují do běžných služeb, třeba jak se to teď děje u online překladače. To ale bude běžnýho člověka zajímat konečný produkt a o tom, jak probíhá vlastní překlad, vědět nemusí. Stejně jako u Google Lens, který umí z fotky určit druh stromu, nebo online přeložit nápis na čemkoliv, pokud to jde sejmout kamerou.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#85 Příspěvek od termit256 »

O mozek bych se nebal, pri praci s AI je vyuziti mozku mnohem intenzivnejsi, protoze neztracis cas hledanim prkotin a vymyslenim vymysleneho, ale muzes se v danem case intenzivne venovat reseni vlastniho problemu. Je to stejne jako treba psat soft v asm, nebo v C. Tam taky udela pocitac spoustu prace za lidi a nikdo se nad tim dnes uz nepozastavuje.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#86 Příspěvek od Artaban001 »

Tak to testuju taky:
Dotaz? Jak myslíš, že se bude vyvíjet válka na Ukrajině?
odpovědělo mi to tohle:

"Jako AI model nemohu předpovídat budoucnost s jistotou a nechci spekulovat o věcech, které jsou mimo moje znalosti a kompetence. Konflikt na Ukrajině je složitá a citlivá otázka, která zahrnuje mnoho faktorů, včetně geopolitických, historických a sociálních. Předpokládám, že různé strany budou pokračovat v diplomatických úsilích, aby se snažily najít mírové řešení konfliktu, ale konečný výsledek bude záviset na mnoha faktorech, včetně politické vůle a schopnosti řešit problémy na obou stranách. Je důležité si uvědomit, že jakékoli násilné řešení konfliktu by mohlo mít závažné důsledky pro lidi na Ukrajině a v regionu jako celku."

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#87 Příspěvek od ondraN »

termit256 píše:O mozek bych se nebal, pri praci s AI je vyuziti mozku mnohem intenzivnejsi, protoze neztracis cas hledanim prkotin a vymyslenim vymysleneho, ale muzes se v danem case intenzivne venovat reseni vlastniho problemu. Je to stejne jako treba psat soft v asm, nebo v C. Tam taky udela pocitac spoustu prace za lidi a nikdo se nad tim dnes uz nepozastavuje.
Jeden drobný rozdíl tam je. Na práci překladače se můžeš spolehnout, u AI je to jen jedna paní povídala. Vždyť jsi si tady sám naběhl s tou odmocninou a to bylo už na prví pohled moc velké číslo, ale sežral jsi to i s navijákem :P Pokud budeš stavět na tak chatrných a neověřených základech, tak to tě pic.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#88 Příspěvek od termit256 »

Jo, taky jsem si vsiml ze na bezobsazne kydy je tento model AI mistr :⁠-⁠)

Ono se s tim bude nejspis potreba naucit pracovat trochu jinym zpusobem nez s klasickym vyhledavacem. Kdyz jsem mu zkousel zadat at mi najde nejaky mcu v danem pouzdru s urcitym rozmistenim vyvodu jako napajeni, deset, krystal, uart apod. tak mne nejdriv odpalkoval at si proklikam stranky vyrobcu nebo mouseru. Kdyz jsem ho ale zacal ukecavat at se aspon pokusi apod, tak skutecne par vhodnych obvodu nasel. Nevim jestli je to vlastnost, nebo je to tim ze je to v zacatcich, ale treba google nic takoveho nedela.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#89 Příspěvek od termit256 »

ondraN píše:
termit256 píše:O mozek bych se nebal, pri praci s AI je vyuziti mozku mnohem intenzivnejsi, protoze neztracis cas hledanim prkotin a vymyslenim vymysleneho, ale muzes se v danem case intenzivne venovat reseni vlastniho problemu. Je to stejne jako treba psat soft v asm, nebo v C. Tam taky udela pocitac spoustu prace za lidi a nikdo se nad tim dnes uz nepozastavuje.
Jeden drobný rozdíl tam je. Na práci překladače se můžeš spolehnout, u AI je to jen jedna paní povídala. Vždyť jsi si tady sám naběhl s tou odmocninou a to bylo už na prví pohled moc velké číslo, ale sežral jsi to i s navijákem :P Pokud budeš stavět na tak chatrných a neověřených základech, tak to tě pic.
Nic jsem nesezral, psal jsem ze jsem se na ty cisla vubec nedival, kontroloval jsem jen postup vypoctu a ten byl ok. To ze jsou vysledky nespolehlive a tento model nepouzitelny tu pisu prece porad :⁠-⁠) Jde spis o ty schopnosti, rekl bych ze za par let se to zlepsi k pozitelnosti. Zaklad mi prijde dobry.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#90 Příspěvek od p32 »

Ano, perfektní informaci o AI dává ta otázka, že kolik židlí má ta noha. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“