Poprvé na OpenAI

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#91 Příspěvek od Artaban001 »

Třeba to bralo jako překlep. Asi neumí reagovat na vtip.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#92 Příspěvek od tomasjedno »

Na vtip reagovat umí. Stalo se mi při některých otázkách, že to odpovědělo, že to asi myslím humorně.

P.S. Když jsem tomu odpověděl, že na to jsem se neptal, a zopakoval jsem otázku, kolik má noha židlí, řeklo to “Omlouvám se za nedorozumění. Židle má jednu nohu, která se dále rozděluje na čtyři nohy, jednu pro každý roh židle.”
A na třetí pokus “Je mi líto, stále nechápu otázku. Židle má čtyři nohy, které jsou neoddělitelnou součástí konstrukce židle a každá noha je tvořena celistvou strukturou. Proto neexistuje způsob, jak bychom mohli mluvit o noze židle jako o samostatné entitě.”
Prostě generátor plků (což ostatně bylo účelem).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#93 Příspěvek od p32 »

Přesně tak, generátor plků, co neumí poznat nesmysl.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#94 Příspěvek od Celeron »

Jasně, plky. Zvláštní ovšem je, že to dokáže vygenerovat dle obecnýho zadání program v C++ a když mu pošlu na kontrolu zdroják s úmyslnou logickou chybou, případně chybou se kterou jsem nemohl hnout, tak to opravil. Podotýkám v programu, kterej prošel kompilací bez chyby.
Ale třeba je jakejkoliv program taky plky. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#95 Příspěvek od Celeron »

Jo a k těm chybnejm odpovědím, kdo z vás vše a vždy vyfrkne všecko na první dobrou a nesplete se?
Ale třeba je problém někde jinde a bude stačit když Velkej učitel Drchlík použije správně oškrábaný klínek. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od ZdenekHQ »

Třeba se CML styděl, že je nakřivo, tak to nepřiznal a potřeboval Drchlíka... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#97 Příspěvek od Mahoney »

Vždyť je to pořád stejný… Overtonových oken, tedy pardon, programování vektorů kolektivního vědomí, tedy pardon, filmů o tom, jak AI (z)ničí vše je na toto téma plno (namátkou Terminátor, Mother, Ghost in the Shell, Já robot, Atlas mraků - ten je obzvlášť výživný, tam se ani netajili s tím, co na nás jako lidstvo chystají a čemu současní politici říkají Agenda 2030 - a mnoho dalších), ale to, co nás dělí od strojů je to, že umíme milovat, odpověď tedy máme ve svém srdci, stačí mu naslouchat. AI nikdy tohle umět nebude, ale to strůjcům nevadí, dát AI nakonec zbraně je podle těch psychopatů ten nejlepší nápad.

Jestli si někdo myslí že jsme ty technologie vymysleli sami, že jsme sami za těch posledních asi sto let zničehonic vynalezli třeba ten tranzistor a spoustu dalších vynálezů, když nás předtím minimálně několik tisíciletí takové věci v podstatě nezajímaly a ani neměly, tak se dost plete, ale pokud se takovému člověku pořád zdá AI jako to nejlepší co tu je, tak místo lásky k ženě a rodině (nejen) půjde jistě milerád někam umřít za cizí zájmy, že?

Proberte se.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#98 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:JAle třeba je problém někde jinde a bude stačit když Velkej učitel Drchlík použije správně oškrábaný klínek. :lol:
Ano, přesně tak. Nejde ale o ten blbej klínek, ale jak je možné, že se tak najednou něco zkřivilo, že to potřebovalo jen podložit?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#99 Příspěvek od termit256 »

Mahoney píše:...kydy...
Proberte se.
Tak co tu delas a jak to ze sedis u compu a datlujes kraviny na internet. Okamzite zahod pocitac, omotej hlavu alobalem a upaluj do zemljanky :-)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#100 Příspěvek od tomasjedno »

Celeron píše:Jo a k těm chybnejm odpovědím, kdo z vás vše a vždy vyfrkne všecko na první dobrou a nesplete se?
Rozdíl je v tom, že když mi to (šrocením mozku na backgroundu) dojde, že jsem se spletl, tak se opravím, a že když nevím, tak si nevymýšlím hovadiny jako OpenGPT.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#101 Příspěvek od Artaban001 »

A nebyl tady docela nedávno podobný pokus o AI - jak se to nakonec nějak zvrhlo a museli to zrušit? (že to bylo nějaký rasistický)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#102 Příspěvek od tomasjedno »

Další perla:Kolik je e^(2iπ)?
Hodnota "e umocněno na 2iπ" se nazývá Eulerův identita a je rovna hodnotě -1. Tedy platí:

e^(2iπ) = cos(2π) + isin(2π) = 1 + i0 = 1

Použitím vztahu e^(iθ) = cos(θ) + isin(θ) a substitucí θ = 2*π, dostáváme výsledek -1:

e^(2iπ) = cos(2π) + isin(2π) = 1 + i0 = -1
Zprůměrováním výsledků dostaneme -0,5 :D

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#103 Příspěvek od Mahoney »

termit256 píše:
Mahoney píše:...kydy...
Proberte se.
Tak co tu delas a jak to ze sedis u compu a datlujes kraviny na internet. Okamzite zahod pocitac, omotej hlavu alobalem a upaluj do zemljanky :-)
Jestli někdy pochopím jakou má tohle souvislost, tak ti na to možná někdy odpovím... Ale asi spíš ne, vypadá to spíš jako nějaká egoistická závada na tvém přijímači (tedy za předpokladu, že nejsi AI).

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#104 Příspěvek od nonius »

Sice mě automatický překlad zajímá, ale zatím žádný automatický překladač nechápe smysl věty nebo celého textu. Nezná některé významy slov nebo frází v textu a ani si je nedokáže sám zjistit. Překlad je potom plný nepřesností a často také nesmyslů. Pro překlad běžných textů, aby člověk přibližně věděl, co v něm je, se to dá použít, ale pro překlad beletrie nebo složitějších textů už moc dobrý není. Zatím to vypadá, že "Deepl" nebo "CUBBITT" jsou na dobré cestě, podle mne překládají lépe než Google, ale k dobrému překladu mají ještě daleko. Snad se to v budoucnu zlepší.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#105 Příspěvek od tomasjedno »

Jj, jak Deepl tak Google jsou slabí v idiomech (a to i v anglických), často je překládají doslova.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“