Grundig - zavada vertikalu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
lada2

Grundig - zavada vertikalu

#1 Příspěvek od lada2 »

Zdravim vsechny,
mam problem s televizorem Grundig ST70-713 (chassis CUC2130). Ve spodni polovine obrazovky je stacen cely obraz a horni polovina obrazovky je cerna. Nevite prosim nekdo, kde by mohl byt problem?
Vsechny elyty jsem promeroval a jsou OK.
Diky za tipy.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#2 Příspěvek od tandel »

A co polovodičové součástky?

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#3 Příspěvek od juca »

ELITY nemerat,ale vymenit,ale moze byt KO aj IO vertikalu,uz som to mal
juca

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

STV9306B vertikál+O/W bude vadný, zřejmě i jeho napájecí rezistor a zenerka napříč.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

lada2

#5 Příspěvek od lada2 »

kluci,diody jsem pøemìøil ,napìtí je tam 30v.zítra objednám io a budu doufat že to bude tím

Uživatelský avatar
KOBO007
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od KOBO007 »

Vymen aj elity! a skontroluj vsetky studaky!!!!

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#7 Příspěvek od MOTOROLA »

Měl jsem taky podobné problémy a vyřešilo to proletování konektoru pro rozkladové cívky.Byl tam přepálený cín a po odsátí a novém proletování bylo vše OK

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

kluci,tak jsem si dal brýle a ještì k tomu lupu ,rozssvítil svìtlo a hledal,letoval-výsledek je to stejne

Uživatelský avatar
alino2
Příspěvky: 50
Registrován: 18 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od alino2 »

Anonym píše:kluci,tak jsem si dal brýle a ještě k tomu lupu ,rozssvítil světlo a hledal,letoval-výsledek je to stejne
K tomu vybaveniu by sa hodil osciloskop. Vypadá to na 50 Hz zvlnenie, ktoré je aj v jasovej zložke.

lada2

#10 Příspěvek od lada2 »

to zvlnìní+ ud je asi 20mv

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Kaca »

Zdravím ! Dnes v poledne mě odchytl soused a popisoval mě závadu u tohoto TV. Asi 3krát se stalo to že v horní části obrazu se udělala horizontální čára přez obrazovku. Jenom slabá čára. Stačilo prý vypnout a druhý den tobylo dobré. Dnes ale vypnul a za chvíli zapnul a obraz celý ztmavl. Když je jas naplno tak je obraz patrný ale hodně tmavý a tak už je to pořád. Telku jsem ještě neotevřel. Přišel jsem zrovna z práce ta jsem na to ani neměl čas. Jenom bych se chtěl zeptat jestli se s touto závadou již někdo setkal a mohl by prosím poradit. Nechci otevírat nové vlákno a tak jsem se přilepil sem do toho a doufám že mě někdo trochu nasměruje. Hledal jsem schema ale nenašel. Našel ale nešel mě stáhnout. Díky Kaca

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#12 Příspěvek od Killroy »

Já myslím že by to i tím vertikálem být mohlo. Prvně odsaj a vyndej desku korekce O/W - je nastojato mezi chladičem STV a VN trafem a projdi všechno pod ní. Taky přeměř diody na ní. Možná je i ten STV v kopru anebo napájecí rezistory. Ty jsou právě pod tou deskou, plus myslím nějaká zenerka a elyty. Přístup je tam celkem dost na 3,14ču a proto je lepší tu desku vyndat. Doufám tedy že si to dobře pamatuju a nepíšu tady blbiny. CUC2130 dám zítra dopoledně na upload a můžeš válčit. Mám ho na jiném PC.
Naposledy upravil(a) Killroy dne 25 říj 2010, 10:50, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Kaca »

No děkuji pěkně ! Zrovna to tady řeším. Schéma si zítra stahnu z uploadu. Ještě mě prosímTě napiš pod jakým přesně názvem to mám hledat - pro rychlejší orientaci. Díkes, zatím ahoj. Dám vědět jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#14 Příspěvek od Killroy »

Kaca píše:No děkuji pěkně ! Zrovna to tady řeším. Schéma si zítra stahnu z uploadu. Ještě mě prosímTě napiš pod jakým přesně názvem to mám hledat - pro rychlejší orientaci. Díkes, zatím ahoj. Dám vědět jak jsem dopadl.
Upload schéma / složka TV: Grundig_CUC2130.pdf

Killroy

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

Tak zatím jsem našel vadnou D54005, zenerka na 6.8V (asi). Bohužel jí nemám tak budu muset shánět. Nevím proč odešla. A nevím co má za výkon.
Naposledy upravil(a) Kaca dne 29 led 2008, 19:25, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“