Identifikacia starych pasívnych suciastok NRK-05 a MM

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#16 Příspěvek od Killroy »

robos píše:Mám v pláne pár "nostalgických" konštrukcií, pretože v mladosti som sa nestihol dostatočne vybúriť. Preto mám odložené nejaké zásoby.
Kdysi jsem uvažoval úplně stejně a taky jsem všechno schovával až na "někdy v budoucnu.." Ale časem to přehodnotíš.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Proč . Když si vzpomenu . Kolem 85tého jsem přivezl "svou" krabici odporů 112tek a v Tesle HK jsem s prodejci měnil hodnoty . Já jim dal , co jsem měl mnohokrát a oni ne a naopak . I tak fungoval "obchod " . Tedy mne déledoběji znali , coby zákazníka . Z těch odporů stavím dodnes , jen dokoupím , co nemám ...

Uživatelský avatar
robos
Příspěvky: 227
Registrován: 28 pro 2017, 01:00

#18 Příspěvek od robos »

Killroy píše: Kdysi jsem uvažoval úplně stejně a taky jsem všechno schovával až na "někdy v budoucnu.." Ale časem to přehodnotíš.
Záleži, aké uspokojenie v tom človek nájde (v tom, čo robí). Keď nenájde, tak prejde na inú koľaj. Počítam aj s tým. Ale momentálne mi táto koľaj saturuje potreby :wink:

Uživatelský avatar
robos
Příspěvky: 227
Registrován: 28 pro 2017, 01:00

#19 Příspěvek od robos »

Odkaz na maďarského výrobcu (MM)
http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/ma ... id/0000109

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

jenicek píše:O tom že by to bylo na východ od nás pochybuju, chybí tam azbuka
Nemusí to tak být. Mám tady pár velkokapacitních elektrolytů bulharský produkce KEA-II 68G/28V a azbukou na nich není ani čárka.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

Njn - jenže typ KEA-II není čistokrevný bulhar - je to japonský licenční výrobek :o
kokun[size=75] tam[/size] píše:
google překlad píše:5. 5. Bulharské kondenzátory KEA-II. vyrobeno pod japonskou licencí.
Třeba na tom tvém není - jinde to nemusí platit, i když je to KEA-II (tady "kousek" azbukvic je - nějaká jejich norma?):
Obrázek

Čistě bulharský produkt na sobě má jenom tu azbuku :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

Ale na těch mých hrncích s přípojnejma šroubama M6 je Made in Bulgaria latinkou. A pár jich nemá popsanou smršťovačku. Jsou bez potisku, jen je tam kulatej samolepící flastr s popisem. Taky jen latinkou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#23 Příspěvek od schrost »

Pro Robose. Miniatur (0,125W) mám vcelku hodně. Akorát jsou šedé nebo zelené. Budeš nějaké chtít? R..

Uživatelský avatar
robos
Příspěvky: 227
Registrován: 28 pro 2017, 01:00

#24 Příspěvek od robos »

schrost píše: Miniatur (0,125W) mám vcelku hodně. Akorát jsou šedé nebo zelené. Budeš nějaké chtít?
Ahoj, zatiaľ neviem, ale potom sa ozvem cez SZ, keby som sa rozhodol ich odkúpiť. Vďaka a zdravím.

Uživatelský avatar
robos
Příspěvky: 227
Registrován: 28 pro 2017, 01:00

#25 Příspěvek od robos »

Mimochodom, čo znamenajú prekrížené meče na kondenzátoroch TC216? To je nejaká military verzia? :)
Přílohy
TC216.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

No jo, mlaďoch ... Evidentně jsi nebyl na vojně. Tohle razítko se dávalo jako přebírací na všecko, co si objednala pro svoje potřeby bejvalá Československá lihová armáda - a kvůli zvýšenýmu požadavku na spolehlivost a přesnost to podléhalo rozšířenýmu procesu výstupní kontroly i kontroly během samotný výroby. Prostě součástky s tímhle znakem byly kvalitnější a přesnější než to, co se běžně dostávalo na pulty nebo do výroby.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#27 Příspěvek od Killroy »

Nejen armáda, ale třeba i ŽOSka. Nebylo to běžným standardem, ale mívali jsme je tehdy ve skladu dost často. Možná se tam dodávaly armádní přebytky, kdoví. Dělali jsme servis protismykových regulátorů a podobných věcí. Ale nějakým měřením kvality oproti běžným součástkám jsme se nikdy nezabývali. Prostě to bylo bráno jako vyšší jakost, vhodná hlavně i pro "jiné" využití.. :wink:
Naposledy upravil(a) Killroy dne 04 dub 2023, 22:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
robos
Příspěvky: 227
Registrován: 28 pro 2017, 01:00

#28 Příspěvek od robos »

EKKAR píše:No jo, mlaďoch
bejvávalo... :)

To je dobrá správa, že tie kondíky majú nadštandardnú kvalitu. Práve som ich osadil.

Tak vďaka za informáciu z mazáckych kruhov ;)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od PavelFF »

Tak ony nemají nadstandardní kvalitu. Pouze (snad) prošly více testy než ostatní určené pro běžnou spotřebku. Spíš mezi nimi nejsou zmetky než že by byly kvalitnější.

Uživatelský avatar
robos
Příspěvky: 227
Registrován: 28 pro 2017, 01:00

#30 Příspěvek od robos »

->PavelFF: máš pravdu, zle som to naformuloval. Ja som ich rovno osadil. Verím tomu, že sú stále kvalitné.
Naposledy upravil(a) robos dne 04 dub 2023, 22:43, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“