Garančka ve značkovém servisu-ano či ne

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Odhadem 80% vozidel odjede do šrotu s původní kapalinou . Sám jsem tohle zažil jen jednou v životě , když jsem sjížděl z GaPa do Innsbrucku 4lidi + vozejk -Š130 . Ale stejně neodešla brzdovka , ale prostě kotouče byly tak rozpálený , že desky jen hořely . Už nevím v kolikáté serpentině jsem přibrzdil a zdálo se mi to nějak gumové , tak jsem kouk do zrcátka a za mnou nebylo kouřem vidět . Měl-měli jsme štěstí a do příštího výjezdu mi nikdo nestál v cestě . Tak jsme uvařili oběd , nasedli , projeli poslední dvě serpentiny a byli v Innsbrucku .

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#17 Příspěvek od Pikofarad »

Měnit brzdovku po 12ti letech je risk,za ta léta už nabrala vlhkost a i když funguje,ona vlhkost neprospívá brzdám zevnitř.
Ale spoléhat na servis,že to provede na 100% je naivní,stejně jak s výměnami oleje.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Zbytečná diskuse , jako o smrti doma elproudem . Tak tedy vytáhni statistiku , kolik smrtelných nehod bylo po jednom roce za posledních deset let . Už se těším . Stejně jako mne čekal ten sjezd , kde to mohlo mít vliv , jednou za život a stará kapalina asi vzhledem ke konstrukci brzd to dala .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

Brzdovka to dala protoze jsi mel stesti ze v te situaci ti zadne decko nevletelo do cesty a tys ho nezabil protoze ti to nebrzdilo.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Zase blb , o čem je debata ? i o brzdovce . Ale ta neměla na situaci žádný vliv . Vylitej seš nejspíš ty .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Stejnej blb na hovinkách , asi brácha : Spousta lidí zbytečně moc platí za elektřinu. Kvůli špatnému jističi
Spousta lidí zbytečně moc platí za elektřinu. Kvůli špatnému jističi

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#22 Příspěvek od Pikofarad »

Já jim říkal ať to nepijou,moc nesnesou a pak vypisujou hlouposti

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

termit256 píše:Chladici kapalinu nebo olej si men treba po 20 letech, kdyz si znicis motor, tvoje blbost. Kdyz ale zabijes decko ktere ti vbehne do cesty, protoze v kriticke situaci kvuli 12 let stare brzdovce nedobrzdis, budes mit porad ten skvely pocit zes vyjebal s vyrobcem a usetril par stovek?
Já se jen divím tomu, že někdo může být opravdu takový kre tén, že se vyjadřuje i k tomu, čemu vůbec nerozumí. :lol:
Až ty zabiješ celou školku děcek, když na zem spadne tvá blbost, co tě nadnáší, to potom bude fakt neštěstí. Minulý rok jsem známému opravoval všechny brzdy na autě, kde jsme nakonec měnili i kapalinu, protože to bylo už nutností danou opravou na brzdách a ty jsi tak zkušený odborník co ví o ostatních to, co sám nezvládá. :roll: Věř tomu, že o autech a o jejich motorech ale i o leteckých vím určitě víc, než se ty umíš dočíst. Takže pokud bych to sám na svém autě potřeboval, tak bych si to za půlhodinky určitě udělal. Stejné je to i s tou baterkou, až budou náznaky poklesu kapacity a spolehlivosti, tak tam půjde druhá, ale kvůli tomu, že je tam stará, tak opravdu žádné děcko nezajedu, blbečku. A proč bych měl jako vyjebávat z výrobcem, tak tyhle tvoje duševní pochody už vůbec nechápu, ale zajdi k psychoušovi a on ti už něco najde a předepíše.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Víš piko , jelikož jsem nikdy nebyl bohat , tak použití brzd v běžném provozu se snažím omezit na minimum . Ano , někoho může tento styl přivádět k nepřístojostem . Ale vlastně jsem zelenej , aniž bych to měl na plakátě . Když vidím červenou , tak vyřadím a dojíždím . Předjedou mne nějaká auta , která za 100m dojedu . Krásný příklad je křižovatka u Tesly v HK . Když odbočíš doprava k OBI , tak téměř stoprocentně chytneš dlouhou červenou po nadjezdu . Takže se neženu . A v podstatě předjedu levým pruhem všechny kálaďáky , co se tam ženou . Jen pro představu jsem jel ze sídliště v jednom městečku a dojel do druhého , kde se oddbočuje prudce tak do 70° a až tam jsem zahlédl , že něco spadlo z auta . Celou dobu jsem jel s kufříkem na střeše ... No a když havarijně zabrzdím , tak to kapalina nepozná . Chápu všechny "autochlapáky" , ti ať si na bremba za desítky litrů mění papalinu obrok . Jo naposled jsem byl překvapen , jak jsou namáhány brzdy na auťácích s automatem , ani mne nenapadlo , že neumí brzdit motorem . Jel jsem se synovcem a byl jsem překvapen , jak mu sálaly brzdy , kde by se mi se starým krámem sotva ohřály . Jinak ať si každý dělá co chce . Na původní otázku , zda se to doporučení vyplatí , je má , možná špatná odpověď , NE . už nikdy toto neudělám , stejně s prodlouženou zárukou . Nedělejte blbosti , pokud chcete šetřit . Já musím .

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od jjilek »

BOBOBO píše:Odhadem 80% vozidel odjede do šrotu s původní kapalinou . Sám jsem tohle zažil jen jednou v životě , když jsem sjížděl z GaPa do Innsbrucku 4lidi + vozejk -Š130 . Ale stejně neodešla brzdovka , ale prostě kotouče byly tak rozpálený , že desky jen hořely . Už nevím v kolikáté serpentině jsem přibrzdil a zdálo se mi to nějak gumové , tak jsem kouk do zrcátka a za mnou nebylo kouřem vidět . Měl-měli jsme štěstí a do příštího výjezdu mi nikdo nestál v cestě . Tak jsme uvařili oběd , nasedli , projeli poslední dvě serpentiny a byli v Innsbrucku .
To asi vůbec nevíš, co je to brzdit motorem. Zažil jsem větší a delší kopce, než z GaPa do Insbrucku, ani jednou jsem neměl problém. Ale to se musí také o cestě přemýšlet. A v Alpách víc, než kolem Labe. Teď už to asi víš také.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

Neboj , motorem jsem brzdil , ale dvojka se mi tehdá zdála moc , tak jsem jel trojku . Ale 4 dospělí a vozejk , bylo to moc . Jinak jsem roky doma vozil kopce dříví a to jsem sjížděl opravdu 1čkou .

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#27 Příspěvek od jardafiala »

Myslím že teoretizování by šlo všem docela dobře, jen se nikdo nezmínil, že by mu vyloženě někdy odešly brzdy kvůli kapalině, jediný náznak "gumové brzdy" bobobo po dlouhém brzdění. Argument s děckem mi nějak nesedí, ve vesnici či městě je sice 50 ale normální člověk jede tam, kde něco takového hrozí (třeba v Mimoni od náměstí směrem na Hradiště, případně na sídlišti kde může harant, důchodce, pes,kočička) vyběhnout mezi auty, rozhodně pomaleji. Už se mi dvakrát stalo, že mi vyběhlo děcko zpoza aut a neměl jsem problém zabrzdit. Kdybych jel povolenou 50kou tak je po spratkovi i kdybych měl kapalinu nejnovější.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od jjilek »

Potom zbývá jediná možnost častěji zastavit (odpočívek je tam pro tyhle účely dost) a počkat, až brzdy vychladnou.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

A ono taky plný nechlazený kotouče a miniaturní desky na šáde, i když už to byla "130" - a dnešní moderní dvojitý = vnitřně vzduchem chlazený kotouče a desky o ploše v řádu stovek cm², to je jako nebe a dudy ...Ale fakt je, že brzdovka s pohlcenou vodou se určo chová jinak i chemicky, tzn místně reaguje s kovem trubek a prasátek i pístů ve třmenech, takže jednou za čas má cenu ji vyměnit. Ta pětistovka za kartuši brzdovky jednou za dva nebo tři roky myslím nikoho nezabije - důvěryhodnost servisu, že tu výměnu skutečně udělá a ne že jen strčí pětibábu do kešeně, to je druhá věc.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#30 Příspěvek od Pikofarad »

Bobo,na brzdovku mám tester,výměna z mé zkušenosti není nutná po dvou letech,klidně i po čtyřech.Ale poctivě,začít od zadních kol ,ne jak servis,odsaje nádobku,doleje kapalinu a fertig.Brzdovka neabsorbuje jen vlhkost,je v ní kovový otěr z válečků.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“