Střecha a omezená pochůznost

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#16 Příspěvek od josef_novak »

Těch podpěr hromosvodu je na střeše 180 kusů a hodně jich je vysypaných, takže i když bych vše házel do kýblů, tak bych po střeše chodil tam a zpátky několikrát. Další chození by vyžadovalo instalaci nových podpěr a tohle už není běžný servisní zásah. Líbí se mi varianta molitanu nebo polystyrenu jako sněžnic.
Ta fólie je úplně normální střešní krytina, která má uvnitř pletivo, ale taky netuším, jak se bude chovat po 12 letech, i když by měla být UV záření odolná a životnost by měla mít 25 let.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Hele čuste nepřeháněj . Na automobilkách jsou folií desetitisíce m². Oproti asfalťákům to je držák . Běhal jsem po střechách tam 5 let v letě v zimě . Blbý je právě přechodový stav , kdy jdeš po sněholedě , ten ti ujede pod nohama a ty sebou řízneš naštěstí je to měkkého . Na rovné ploše to neva , blbý je chodit přes atiku , kde bez směrového pohybu to nejde . V zimě jsem běhal po pochůzkové ploše , na ní to tolik neklouzalo . Ale jak ochrání 3-4mm plast před bagánou nevím . Také bych navrhl běhat po extruďáku navrchu .

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od PavelFF »

Světle šedá PVC fólie se používá zcela běžně na všech obrovských skladovacích halách a nákupních centrech už mnoho let. I na panelácích. Nezdá se, že by to byl šmejd který se rozpadne vlivem UV. Je to převládající povrch plochých průmyslových střech. Určitě se dělají v různých kvalitách a cenách.

Chodit se po tom dá normálně - roznášet váhu je zbytečné. Problém je pochopitelně ostrý binec, který se může zašlápnout a fólii poškodí. Chápu obavu o poškození, pokud se jedná o vlastní majetek.

Hlavní je odstranit před prací veškerý binec a pak se po tom dá chodit v teniskách. Jenže roboši jsou poněkud laxní a kašlou na to. Při práci se tam povaluje kdeco a oni po všem pochopitelně šlapou. I tak se zdá, že fólie to zvládá.
Přílohy
Střecha z PVC fólie.jpg

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#19 Příspěvek od Cust »

Klidně si vyrob sněžnice, jen prosím takové aby ti nezapříčinily pád ze střechy.
Pár střech jsem za svůj život dělal, otec i bratr na to mají firmu. Spoustu střech byla i fólie z PVC (dnes jsou i lepší materiály, ale zase už výrazně dražší - ty jsem v ruce nikdy neměl). Závěr od nich je takový: fólie mi na střechu nesmí!
Ale to ti nepomůže, takže závěrem bych ti řekl, že když tam dávali hromosvod, tak tam pár dní potom chodili a osobně jsem ještě na střeše se "sněžnicemi" nikoho chodit neviděl, natož hromosvodáře. Ostatně, když si stavíš střechu, která neslouží jako terasa, tak je KAŽDÁ projektována jako nepochozí. A na každou se lozí - např. já si nechávám na bytovce každý rok na jaře dělat prohlídku a čistit okapy. Soused na bytovce ne, má stejný problém jako ty. Střecha je nepochozí (máme stejné střechy), takže na ni nikdo nesmí. Kamarád mu musel k vůli tomu dělat revizi hromosvodu z plošiny - říkal, že to byl zážitek, který mu stačí jen jednou za život. Teď nevím kdo mu ty revize dělá, možná nějaká větší firma z vrtulníku.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#20 Příspěvek od Cust »

PavelFF, BOBOBO, já to nepřeháním...
1) asfaltové bestie se přestaly vyrábět tak před 20 lety, dnes jsou to kaučukové modifikáty (povětšinou s povrchovou úpravou v různých barvách, barvená drcená břidlice??? už nevím), asfaltové se možná ještě používají jako podkladový materiál
2) PVC fólie je prostě nejlevnější a zároveň nejhorší. To že pár let vydrží nepopírám, tvrdím, že vydrží nejmíň.
Naposledy upravil(a) Cust dne 01 bře 2023, 18:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

To chceš vysvětlovat mně , který byl 18 let PVJ výrobce asfaltových pásů ?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#22 Příspěvek od Cust »

BOBOBO, ty ale asi nemáš zkušenost s reklamacemi a opravami dávno mrtvých asfaltů/kaučukových modifikátů a PVC fólií.

EDIT: ale já nikomu neberu fóli, tvrdím že je blbá. Já si třeba nedám na střechu ani betonovou tašku a ani plech. Prostě půjde pálená taška. A klidně mi tvrďte, že plech je nejčastější a že je v pohodě. Já vám řeknu, že je levnější, hovno vydrží a já si dám na střechu keramiku.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#23 Příspěvek od BOBOBO »

To jako myslíš kdo jezdil vyřizovat reklamace . Psal jsem výrobní postupy pro linky , zaváděl do výroby ISO , jezdil do zkušeben včetně Mnichova atd .
Nech si to , prosím tě , pro někoho jiného .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Mám z toho pár "úsměvných" zkušeností ze zkušeben . V Praze neuměli vyhodnotit % plnění asfaltové hmoty , v Mnichově neuměli trhat sklotextil . Pak si něco mysli . Ale toto je již promlčené .

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#25 Příspěvek od Cust »

Ale jo, pokud máš špatnou zkušenost s klasickým asfaltem, tak s tebou souhlasím. To je nahovno, naštěstí se to už fakt používá jako podklad pro modifikáty a nikdo od toho nic nečeká. Sklobit nebo glasbit, či jak to nazývají současní výrobci (pokud se to ještě vyrábí) ještě tak do základů mezi betony. Na střechu se to dávalo za komunistů, protože nic lepšího nebylo. Krom toho, reklamace k výrobci moc nejde. Většina jde za montážní firmu a většina je chyba v "montáži". Reklamace na výrobce byla spíš v gardu - ha šmejd, a vrátí se mu paleta dříve než ji hodí jeřáb na střechu - ale samo, něco odhalíš až když to je nahoře. Ale to že jeden materiál má menší životnost než druhý (po aplikaci na střechu) je fakt. V současnosti je na tom nejhůře PVC fólie.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

Fakt toho nech . To si myslíš , že ti izolatéři budou platit za výrobce ? To je teda blbost . Netušíš , co se dnes prodává a chceš se protlačit . Ve výrobě pásů je veliká konkurence , nemůžeš ztratit žádnou firmu . Stále se vyrábí jak lepenky, tak oxidované pásy , tak modifikované pásy . Skončím to , nemáš přehled . Zůstáváš u amatérských posudků . Dej si na střechu co chceš , ale vo asfaltech skoro nic nevíš . Můžeš bejt dobrej elektrikář , ale do tohoto rangu nahlížíš přes kopec .

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#27 Příspěvek od Cust »

Bobobo, dejme tomu, že tomu hovno rozumím. Ale nechápu co chceš říct ty. Chceš napsat, že PVC má na střeše životnost větší než kaučukový modifikát? Nebo jen, že ty jsi dělal s asfaltem?
EDIT: s klasickým asfaltem jsem chtěl říct, že se nedává na střechu!!! Max jako podkladní materiál. Zkus si to přečíst ještě jednou a odpověz mi na otázku výše.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

Myslel bych si , že jsi schopen myslet školsky . Vedeš sem nesmyslnou diskusi . Dělal jsem rozbory pásů i téměř vší konkurence ve střední Evropě . Ve smyslu trvanlivosti je spousta proměnných . Jsou vlastnosti pásů , o kterých nemáš potuchy . A tak většinou ani modifikáty nejsou schopny zajistit dobrou-trvalou krycí vrstvu oproti foliím . Aplikace modifikovaných pásů je velice choulostivá , oproti pásům oxidovaným . Ale i ty se dnes ještě na střešní kryt běžně pokládají . Takže já jsem rozhodně v trvanlivosti střešního krytu pro PVC folie oproti modifikovaným pásům . Jsou jistě trvanlivější materály pro konstrukci povlaku střešní konstrukce , ale jsou řádově v jiných cenových relacích .

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#29 Příspěvek od Cust »

ok, dobrali jsme se k tomu, že jsi nejlepší přes asfalt

Ale z mé zkušenosti izolatérské, které se již cca 22 let nevěnuji. Oxidované asfalty jsme nikdy nepoužívaly vyjma jako podkladních. Ty jsme jenom opravovali nejlépe stržením celé střechy. Modifikáty jsme dávali běžně a drží. Neznám všechny parametry, ale dávali se nejspíš ty, které jsou na střechu vhodné. PVC jsme začali používat před cca 25 lety a já s nimi nemám až takou zkušenost, abych o nich mohl mluvit, jelikož jsem je zažil jen cca 2-3 roky. Nicméně bratr má stavební firmu a dělá to - rodinná firma funguje od roku 1994. Jak už jsem psal, řekl (a to minulý týden, když jsem byl s ním na jedné střeše): PVC fólii si na barák nikdy nedám - nevydrží to.
Napiš prosím svoje opačnou zkušenosto s PVC fóliemi, ne bláboly o tom kde si prolezl jakou zkušebnu. Ani bláboli, že existuje materiál, který je horší. K tomu bych ti řekl, že na střechu asi nepatří a patří do základů. A prosím ani o tom, že má soused garáž potaženou bitagitem a furt mu tam chčije.

Edit: do základů v devadesátkách se běžne dával bitagit a na to sklobit. Pamatuji si stavbu protektorky v Kanicích. Tam byl solidní sendvič v základech 1 m betonu/bitagit/sklobit/bitagit/metr betonu/bitagit/sklobit/bitagit/beton - ale to fakt na střechu napatří a dá si tam jen šílenec

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#30 Příspěvek od BOBOBO »

Blábol si co potřebuješ . Ano , kdo neumí s foliemi zacházet a nemá na to vybavení , špatně dopadne . A to , že má někdo firmu je opravdu argument . Znám spoustu firem , kde se naučili něco a nad to není . Až budeš vědět co patří kam , tak dej vědět . Já to věděl už před 25lety .

Odpovědět

Zpět na „Poradna“