čím rozdělit SCART

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#31 Příspěvek od marshal »

potpalo: "pri určitej kombinácii sa aj tak zaťaží jeden vstup dva krát a úroveň signálu pôjde dolu. "
to si mě vůbec nepotěšil, tj když vezmu dva konektory scart a prodrátuji je paralelně tak je to to samé ?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#32 Příspěvek od Hill »

ZdenekHQ píše:Jak je to jednou sloučený do kompozitu, tak to zpátky dělit postrádá smysl. Pokud si matně pamatuju, tak v těch zázračných krabičkách pro S-video byl obyčejnej kondík, nic víc.
Ono to tak bylo zapojené i v některých videopřehrávačích, od scartu z pinu CVBS out vedl signál video je konektoru S-video a tam z něj byl kondíkem oddělený signál CHROMA na vlastní pin.
Honosily se tím, že mají S-video výstup, ale konstruktér si nedal ani tu práci, aby vyvedl jasový a chrominanční signál přímo ze snímacích zesilovačů až ven. Rozdíl na televizi žádný, v ceně přehrávače ty dvě součástky ale mohly dělat tehdy i víc, než pětistovku. A mnozí stejně ani nevěděli, k čemu ten konektor je.
A k tomu aktivnímu rozbočovači, co je tu na něj schéma: trimr na nastavení pracovního bodu se hodí k nastavení, aby to neořezávalo ani synchronizační impulsy, ani bílou, a pak se dá nahradit pevnými odpory. Zesílení je potřeba jediné - a to 2x. Rozsah nastavení od 1,97 do 14,5 je nesmyslně velký, úplně stačí nahradit ten trimr ve zpětné vazbě propojkou. Pro rozdělení signálu ke dvěma vstupům to naprosto stačí.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od PotPalo »

Nafotil som ten rozdvojovač. Ako som písal, je to iba prepojené, takže akékoľvek dva videovýstupy zapojené naraz znamenajú pokles signálu. Je škoda, že S-Video používa rovnaký pin ako kompozit, a tiež synchronizáciu pre RGB. Takže vždy tam bude 75 Ohm odpor... krát 2.
Osobne tento kábel používam iba na jeden účel: predlžovačka, aby som pri prepájaní SCART kábla nemusel liezť za televízor. Ako rozbočovač je to nevhodné.

Prepínač IN/OUT prepína iba Cinch konektory.
Přílohy
2.jpg
1.jpg
0.jpg
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#34 Příspěvek od marshal »

vypadá to na zítřejší doručení, tak přemýšlím jestli to mám za cenu 220 ,- vůbec odebrat. Vypadá to že bych si tím koupil pár předražených konektorů.

edit: poslal jsem storno a nevím čím to vyřešit.
Naposledy upravil(a) marshal dne 02 bře 2023, 19:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#35 Příspěvek od Cowley »

PotPalo píše:Prepínač IN/OUT prepína iba Cinch konektory.
To je teda podvod!

Tak alespoň jsem našel to schéma z AR10/2004.
Přílohy
AV_rozbocovac.jpg

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#36 Příspěvek od marshal »

díky, to ARO nemám, ještě nevím jestli se do toho pustím ale vypadá to sympaticky. Problém jsou klepací ruce a pár dioptrií..
pro jistotu jsem si stáhl dvě stránky ARA, je tam i tišťák, uvidím jestli bude chlorid po těch letech fungovat.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od PotPalo »

Prečo je to k sakru na 10V? 8O A že vraj 7810... tak to som tuším ešte ani nevidel. Navyše majú na ňom prehodené IO a OUT. :P
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 02 bře 2023, 20:26, celkem upraveno 1 x.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#38 Příspěvek od xsc »

To neřeš, 9 nebo 12V je taky OK. Podle mě je to tam jen proto, aby to bylo stabilizované, jinak ti to do signálu zavleče brum.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#39 Příspěvek od Cowley »

PotPalo píše:...Navyše majú na ňom prehodené IO a OUT. :P
Zřejmě si autor neuměl otočit v malování zrcadlově značku stabilizátoru. :)

Edit: koukám na rozložení součástek na desce a ten IC1 je tam opravdu nakreslený opačně, tj. přesně podle schématu.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#40 Příspěvek od Cowley »

marshal píše:díky, to ARO nemám, ještě nevím jestli se do toho pustím ale vypadá to sympaticky. Problém jsou klepací ruce a pár dioptrií..
pro jistotu jsem si stáhl dvě stránky ARA, je tam i tišťák, uvidím jestli bude chlorid po těch letech fungovat.
Bucek má desku v seznamu za 49,- , ale kdo ví, zda je to aktuální.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#41 Příspěvek od marshal »

děkuji za odkaz, ale po zvážení všech pro a proti jsem došel sebekriticky k závěru že bych měl problémy to ubastlit. (a už jsem taky líný)
Nebudu řešit současný provoz dvou TV ale použiju konvertor scart na HDMI a přepinač HDMI :
PremiumCord HDMI Switch 4K, FULL HD 1080p obousměrný 2-1 nebo 1-2
Moc děkuji všem za rady.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#42 Příspěvek od Celeron »

Skoro stejnej AV rozbočovač je taky v Stavebnicích a konstrukcích A Rádia 1/1998.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “