Problém s váhou vzduchu

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#31 Příspěvek od BOBOBO »

Ty chceš radu , z h o v na udělat kuličky a to nefunguje . Člověk , který by chtěl něco dělat , by navrtal dírky , měřil talky , naučil se mapy řídící jednotky , teoreticky nastudoval celou soustavu a no skoro by se nemusel ptát ....

Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

#32 Příspěvek od michal29 »

Měl jsem konkrétní dotaz, a to jestli je normální úbytek napětí, klidně si nastuduju věci které popisujete . Jen by někdo mohl napsat kde najdu potřebné materiály, jsem radši když si to opravím sám a něco se při tom naučím.
Nic, už jsem našel člověka který se zabývá hlubší diagnostikou

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#33 Příspěvek od jurosdi »

Ked potom napíšeš výsledok,tak dáš tomuto vláknu aj výpovednú hodnotu.
Fóra sú plné rozdebatovaných problémov bez rozuzlenia. Sám som zvedavý na výsledok. Nejde my do hlavy tá nízka hodnota prietoku vzduchu versus prekročený tlak....

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#34 Příspěvek od PixelOrgy »

michal29 - Psal jsi, ze jsi zkousel hybat kabelem, a pak to fungovalo? Prijde me divny, ze by diky (klidne spatnymu) udaji z vahy vzduchu mela vyskakovat chyba ohledne overboostu... To spis vypada, jako zaseklej obtok... To turbo samotny se kontrolovalo?

Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

#35 Příspěvek od michal29 »

Obtok jsem kontroloval tak že jsem odpojil hadičku a zkoušel cucat hubou. Táhlo regulace chodí volně a bez ztráty podtlaku v baňce a hýbe se v závislosti na otáčkách. Chyba overboostu vyskočí jen při hodně prudké akceleraci ale ne vždy. Momentálně je stav takový že akcelerace je pomalá jakoby motoru chyběl vzduch a čekám až servis bude mít volno. Další věc je, že mě asi přibrzďuje jedno zadní kolo, zeptám se blbě- může díky tomu řj omezovat výkon? Mám 4x4

Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

#36 Příspěvek od michal29 »

Jinak zkoušel jsem hýbat vším možným a auto asi dva dny jelo normálně a pak se to zas zhoršilo, teď ať hybu čímkoliv žádná změna, jen občas se to zdá živější

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#37 Příspěvek od jurosdi »

Pribrzdené koleso nemôže spôsobovat znížený výkon. To by si musel mat už zhorený kotúč a vytečené ložisko,aby si to cítil na výkone.

Ja si myslím,že 10 min. diagnostiky( nie vyčítanie a mazanie chýb) odhalí,kde je problém.
Dnes som riešil Ford Fiesta 1.5 Tdci . Majitel prišiel už z diagnózou..... "vymen my turbo.vôbec to netahá"..... Nakoniec problém triviálny. Zaseknutá regulácia. Zatuhnutá banka v zatiahnutej polohe. Auto po zvýšení otáčok automaticky padalo do núdzáku z dôvodu vysokého tlaku v saní.

Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

#38 Příspěvek od michal29 »

U 4x4 to nějak spíná přes senzor ABS, dnes jsem si všiml že "zagumuje" jedno zadní kolo ve vyšší rychlosti, 4 kvalt. Jinak regulaci zatuhlou nemám. Diagnostika ukázala ten problém s váhou
Mechanik mě po telefonu sdělil, že buď to přes diagnostiku zjistí už za čtyři hodiny, a pokud ne tak to bude testovat týden

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#39 Příspěvek od jurosdi »

Ten problém s Fordom som písal len preto,aby si si všimol ako sa dá diametrálne odlišne určit problém. Viem ,že to nie je tvoj prípad.

Klasické 4x4 zapína zadok vtedy,ked snímače otáčok predných kolies (slúžia aj pre ABS) zaznamenajú rozdielne otáčky oproti zadným.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#40 Příspěvek od rezis »

Omezovat výkon může, ale muselo by to být stylem že používáš brzdy - tedy ne mechanicky přímo na kole. Pokud u Fiata přišlápnu mírně brzdový pedál - spínač sepnut , ale ještě nedochází k brždění je citelně omezen výkon motoru. Nicméně na diagnostice je pak porucha brzdového spínače brzdového pedálu - sporadická.
Jinak ještě edit. Nemám ESP, ASR a mám jen předokolku. Jak se to chová s ESP a ASR netuším - to do výkonu hrabat může
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#41 Příspěvek od rezis »

Už to jede?
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

#42 Příspěvek od michal29 »

Zdravím, takže po několika dnech testování, simulací a studování grafů, je závěr takový že veškeré komponenty fungují jak mají, nikde není problém .Nicméně auto je pořád zdechlé, a spíš to vypadá na mechanickou závadu turba, mám čekat až se to projeví tak že to zaregistrujte řj ale preventivní výměna turba je podle něj zbytečná

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#43 Příspěvek od sr71 »

Øešil jsem na autì známého (opel corsa, motor X10XE) problém s motorem, došlo i na výmìnu váhy vzduchu. Na pùvodním díle který byl v autì je na snímaèi dioda, která podle mì snímá teplotu. Jiný úplnì nový snímaè ale tuto diodu nemìl, pouze je tam nakreslena. Bez ní ukazuje diagnostika nesmyslnou teplotu nasávaného vzduchu, po doplnìní diody je hodnota teploty normální. Udivuje mì že se nový díl prodává bez té diody, proè? To je nìjaká bìžná praxe že si ji tam musí mechanik doplnit sám tu diodu? Nebo to má jiný dùvod?
Přílohy
váha.JPG

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#44 Příspěvek od davemh »

A mají ty díly opravdu stejné katalogové číslo?

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#45 Příspěvek od sr71 »

Já to nekupoval tak tìžko øíct a nevím jestli nìjak poznám jaké kat. èíslo má ten starý pùvodní díl. No je to divný takže to asi stejné kat. èíslo nebude, i když majitel tvrdil že to má být stejné.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“